1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали дозволувате да се влегува со чевли во домот?

Дискусија во 'Дом' започната од stilas7, 15 декември 2010.

  1. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.702
    Пол:
    Женски
    Мајсторите секогаш се исклучок :rofl:
     
    На toogood и Sky-butterfly им се допаѓа ова.
  2. Almedina88

    Almedina88 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Nikako so konduri natre
     
  3. ..Queen..1998

    ..Queen..1998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
  4. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Не, секој што ќе ми ѕвони на врата го поздравувам и в нозе го гледам:rofl:
     
    На Βικτωρία и carangigia им се допаѓа ова.
  5. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.973
    Пол:
    Женски
    Не ми е пријатно кога некој ми шета по чисти и испрани теписи со кондури со кои којзнае каде газел надвор, за среќа повеќето од оние кои ми доаѓаат на гости имаат осет за тоа и си се соблекуваат. За жал има и такви кои гајле си немаат и си влегуваат како домот да е улица. Баш пред некој ден дојде еден од кабелската, менуваше некои споеви за интернетот, си влезе со кондурите (сигурно бр. 45) на кои имаше и кал. :devil: Разбирам дека дневно посетуваат многу места ама па и тие нека разберат дека најтешко нешто е да исчистиш дебел тепих :D
     
  6. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    Многу ми смета кога некој така ќе ми влезе.
    Некни толку многу се изнервирав што ни самата не знам како се исконтролирав.
    Ми доаѓа дома на братучед жена со детенцето. И одеднаш гледам девојчето со влечки се качува на кревет. И ајде дете 2 год не разбира и влегло така, ама мајката бе очите кај и се да погледне детето како влегува. И јас и реков, ајде тете соблечи ги влечките не со влечки внатре, а таа си молчи не реагира.
    А дали кај неа дома дозволува така.
    Од такви некои почнав да мразам и гости да примам.
     
    На Arthur и Tinushka им се допаѓа ова.
  7. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.561
    Пол:
    Женски
    НИКАКО!:D
    Живеам во стан. Да живеев во куќа, ќе имав плочки секаде и ќе ми беше сеедно. Ама вака по тепих да ми газат..не.
    Ова со плочкиве и влегување со чевли го практикувам на друго место и сосема ок функционира:lol:
     
    На cresa-jagoda, Βικτωρία и Yowannty им се допаѓа ова.
  8. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.983
    Допаѓања:
    166.601
    Пол:
    Женски
    Во оваа дома, во Македонија не е прифатливо. Јас сакам да ми е чисто се. Никој додуша не ми влегол дома обуен. А ако проба, ќе му биде посочено.
    Во другата дома, во Грција е нормално да се шета така и мене страшно ми смета. :@ Кој како поминува - заминува пред мене, во глава си замишљам дека шетам со џогер по него за да не се нервирам. :D
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    Па подобро со кондури да влезе него со смрдливи нозе, па да неможеш да излуфтираш.
    Неможам да го поднесам мирисот на смрдливи нозе
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Нема шанса да се влези дома со чевли со кој што се гази по секаде и после дома да се донесат еден куп на бактерии и ете ти зараза
     
  11. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Da,se vleguva ...site vleguvaat obueni...nesakam ludje po corapi da gledam...ne retko i jas i sinko sme obueni po doma.
    Ova za u dnevnata vazi...po drugite sobi nema pricina nikoj da vleguva nitu obuen nitu sobuen...
     
    На lipstickmadness, biGirl, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  12. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.945
    Допаѓања:
    50.029
    Пол:
    Женски
    Не сакам некој да ми влегува дома со чевли, да ми гази по тепихот којнае каде газел. Едни роднини така влегуваа со чевли, па и кажав на мајка ми да им каже да ги соблачаат чевлите.
    Јас секаде каде што одам на гости ги соблачам чевлите така и кај мене сакам.
     
    На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.529
    Пол:
    Женски
    Не можам јас да забранам. Гостите самите си знаат дека пред врата е местото каде треба да си ги остват чевлите и да влезат внатре. Тоа е дел од општата култура на човекот.
     
    На pikolino и biGirl им се допаѓа ова.
  14. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Да, нормално.

    За мене нема поглупаво правило отколку соблекување чевли пред врата. Самата помисла ми е гнасна. Примитивно ми изгледа. Не можам да гледам боси стапала,чорапи. Одвратно ми е. :)

    Знам дека е нечисто по улиците, ама поприфатливо ми е отколку туѓи боси нозе. :D
     
    На Poyraz Karayel, lipstickmadness, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
  15. Slavicak

    Slavicak Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Женски
    Шо нема газено по улици и сега да ми влегва дома.Никако..Ако земи да ми исчисти тој добро..
     
  16. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Ne bi mo smetalo da vlezat so cevli zasto da ne.Sekade vo svetot taka vleguvaat nema sea da glumam nekoj ligava picketina da gi gledam u noze ili da im kazuvam sobujte se.Ne mi ni smeta ni da se soblecat nivno pravo kako sakaat.Tepisite i podot i taka cesto gi cistime i koga so meseci ne ni vlegol doma taka da ne mi menja nisto a vlegle taka a ne vlegle :)
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Babybabygirl

    Babybabygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2017
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    70
    Пол:
    Женски
    Јад лично се сетам по кондури дома пред да излезам.Исто и моите али 3 пати неделно поминуваме со просмукалка и џогер да се остранат.
     
  18. Sv. Nikolka

    Sv. Nikolka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    411
    Пол:
    Женски
    Јас, незнам кој век сме сега, за да ги терате гостите да се собујат. Па можеби некој има искинати чорапи, и тоа е толку примитивно, тоа е адет во Муслиманските домови сеуште.
     
    На lipstickmadness и Arthur им се допаѓа ова.
  19. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.633
    Пол:
    Женски
    Пред 3 дена го стругав и го лакирав паркетот дома ме кошташе ѓавол ипол ама затоа ми сија сега. Да ми дојде некој да ми ждраца со штикли и со умачкани чевли и да ми го изгребе главата ќе му ја искршам па колку сака нека ми е близок. Ако сака да гази со штикли нека спреми 500 евра ако ми го изгребе негде.
    Денес на говно загазнав надвор, јебига не го видов. Да влезам дома и со говно да шетам по соби нема шанса. Не сум болна педантерија ама па ко ке помислам што се има по улициве, стварно ми се гади од помислата после по соби да газам така несобуена. Не е затуцаност или глумење лудило, едноставно погадна ми е прљавштина од улица него ли скинат чорап да гледам пред мене.
     
    На Sesil, Miss-Angie92, Glasna и 4 други им се допаѓа ова.
  20. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    34.204
    На журки, Нова година, родендени - да, и ако влегуваат на кратко...Или ако доаѓаат од работа и не се во ,, состојба ,, да се собујат.

    Инаку вака на кафиња, филмче и сами сакаат боси оти лежиме или се туткаме по фотељи.
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.