Дали/до кога работи...?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Elennaa, 26 мај 2013.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа што темата Општи прашања моментално е заклучена, мислам дека добро би дошла тема, каде што ќе прашуваме на пример: Денес до кога работи Анхоч?

  Не знаев како да ја крстам темава. :D
   
 2. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  мислам до 9 за работни денови,а за викенд до 3 или 4
   
 3. Libera

  Libera Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  5.906
  Пол:
  Женски
  До кога работи Евроазија во Веро Центар?
   
 4. green-angel

  green-angel Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Работи денес city moll ако да до колку ?
   
 5. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  849
  Работно време
  Понеделник - Недела
  Продавници, детски центар и брза храна
  10:00 – 22:00
  Кино, боулинг и ресторани
  10:00 – 00:00/01:00
  Хипермаркет
  08:00 – 22:00
  Кафулиња
  08:00 – 00:00/01:00
   
 6. FlameFairy

  FlameFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  197
  Дали работаат аптеки утре? Барем поголемите, јас мислам би требало ама не сум сигурна.
   
 7. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.456
  Допаѓања:
  9.286
  Пол:
  Женски
  Си има дежурни аптеки што сигурно ќе работат, како на пример таа на автобуската кај Соборен Храм, таа работи 24 часа секој ден. Помалите што се по населбиве си имаат распоред за празници, кај мене има две што работат до 2-3 за празници.
   
  На FlameFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  До кога работи денес главна пошта во Скопjе? :?:
   
 9. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Тука пишува вечер до 8. :)
  http://zk.mk/makedonska-poshta-direkcija
   
 10. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Значи вака, кај Беко се сликав за лична карта. А ми рекоа да ја земам таму кај МТВ.
  Па прашањето ми е, дали утре работи? :rofl:
   
 11. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.369
  Пол:
  Машки
  Do koga raboti burekdzilnica bafalo vo prilep?