1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е ГЕЈ?

Дискусија во 'Канта' започната од IvcheHeart, 10 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. IvcheHeart

  IvcheHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Па вака..пред некое време запознав еден дечко некои време сме пријатели и ми се допаѓа но во главата ми се мотаат идеи дека е геј.Мислам дека е геј затоа што добро се облекува еднаш дури другарките мои се заебаваа со него дека се облекол како педерче,потоа скоро сите пријатели му се жени ретко го гледам во машко друштво постојано е во женско друштво и никогаш не сум слушнала дека имал нешто со некоја девојка,секогаш е одлично среден од глави до пети,има голем број на чевли,потоа другарите кои ги има а се во помал број од женските ги познава од мала нога од основно а другите се луѓе кои му одговараат на карактерот : слушаат ист жанр на музика,ги сакаат истите пејачи итн...,најчудно ми е што како секое нормално машко не мисли на жени воопшто на пр: на фб нема ништо лајкувано во врска со жени како секое нормално машко кое на пр:лајкува женски со големи гради нешто во тој смисол а го немам ни слушнато во друштво да зборува за такво исто така нема ниту лајкувано слика на ниту една пријателка имаше една но тој беше на таа фотографија :| никогаш нема зборувано за некои глумици,модели,и сл. кои се мета на разговор на машките,носи наочари за сонце често додека никое машко кое го познавам не носи наочари за сонце,најлошо е тоа што во мојот град има статус на "Фраер" свири гитара,слуша рок и метал особено рок балади,и игра кошарка тоа е тоа што ме буни но што е со неговото однесување што предходно ви го напишав сакам да напоменам дека воопшто НЕЗНАЕ ДА СЕ ОДНЕСУВА СО ЖЕНСКО НА ПР:СМЕ ИМАЛЕ СИТУАЦИИ КОГА СУМ ГО ШМЕКАЛА А ТОЈ ГЛЕДАЛ ВО МЕНЕ ЗБУНЕТО КАКО ПРВПАТ ДА ГО ПРАВИ ТОА ,а мојот братучед инаку негов другар ми имаше кажувано дека едно девојче го молело братучед ми да му ја мести но тој кажал дека несака но не е само тоа голем број девојки му кажале дека им се допаѓа и дека сакаат со него да бидат но тој ги одбил сите па ајде една ама неможе сите да не се добри за него и сите да не му одговараат мора тогаш во него нешто да е проблемот.и УШТЕ воопшто но можеби нема ни врска со оваа тема но постојано го критикува алкохолот со тоа кога ке каже на некој другар што пиеш кога ти шкоди а јас не сум видела машко како него кое никогаш нема кажано дека обожава пиво,а да обожава и да се фотографира каде и да отиде секогаш има 100 фотографии од него а посебно сака онија малку поуметнички фотографии со разни ефекти..Ве молам да ми го кажете вашето мислење за оваа ??? и ако сметате дека овие работи кои ги напишав не покажуваат дека можеби е геј ке ќе ве замолам да ми кажете некој сајт или ваше мислење како се однесуваат машките кои се геј?? :rofl: ВИ БЛАГОДАРАМ ОДНАПРЕД :))
   
 2. Heartbroken

  Heartbroken Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2011
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  17
  Дали е ГЕЈ???

  заедно сте или само другари сте?
   
 3. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  Дали е ГЕЈ???

  Сите овие негови особини покажуваат дека е нарцис, дека е повлечен, срамежлив и не искусен, ама ГЕЈ???? Не верувам дека е до толку.

  Јас пред некои 5-6 години имав еден таков дечко сличен ко овој твојов, само он немаше ниеден другар, само другарки :D Али ја во ниеден момент не се посомневав дека е геј, едноставно повеќе му одговара женско друштво, тоа нема врска со неговата сексуална определеност. И ако е геј не би идел ни со тебе, тоа е факт.

  И ова геј ми е ептен фенси, пишујте бре луѓе п*дер и крај
   
 4. IvcheHeart

  IvcheHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Дали е ГЕЈ???

  Само другари сме :)
   
 5. happynessss

  happynessss Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2011
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  18
  Дали е ГЕЈ???

  Мене искрено според све ова што го наведе ми изгледа како однесување на геј, а и не мора да значи дека е геј, можеби едноставно е заљубен во самиот себе, па ништо друго од страна не му привлекува внимание, тоа што е стално среден не значи дека е геј, познавам мн момчиња што се средени па не се геј, а тоа дека на ниедна девојка до сега не изреагирал ми изгледа како на геј однесување, пробај испровоцирај го со однесување и види како ќе реагира
   
  На IvcheHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Heartbroken

  Heartbroken Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2011
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  17
  Дали е ГЕЈ???

  епа не можеш никако да знаеш и да е и да не е :)
   
 7. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  Дали е ГЕЈ???


  Вели дека биле пријатели!
  Епа вакаа. Ако се облечува модерно,носи очила се дружи со девојчина не значи дека е геј! Можеби има некои промашени хормони па затоа така се однесува. Ако си блиска со него или пак некоја твоја другарка е блиска нека го праша дали му се допагаат машки, така најлесно ке дознаеш. ;)
   
  На I.R.E.N.A и IvcheHeart им се допаѓа ова.
 8. melanie27

  melanie27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2010
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  255
  Како што ти кажаа претходно...тоа што се средува и ја прати модата не е мерило за тоа дали е или не е геј. Тоа што не лајкува слики на разголени деколтиња...можеби не го привлекуваат тој тип на девојки. Не пие алкохол...има многу мажи што не пијат...Тоа што не бил со девојки...можеби е срамежлив, а може и едноставно не сака баш сега :^)
  И ако е геј, нема сигурно да каже дека е. Според твојов пост претпоставувам дека си од помал град, а тука шансите да признае се сведуваат на нула.
  Пробај со некоја општа дискусија за хомосексуалците и така дознај го неговото мислење во врска со тоа. Разговарајте за мода, врски итн...и колку толку ке можеш да си дадеш одговор на некои од дилеми во врска со него.
  А, и друга работа...незнам женчиња мои мили, како може да ви се допагаат вакви женствени мажи...да биде по женствен од мене ... NO WAY......но сепак, сите сме различни ;)
   
  На IvcheHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 9. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  А и уште нешто! И мојот дечко се облекува модерно, носи очила за сонце, не пие алкохол....и не е геј! Сето тоа е до машкото! Тој обожава така да се носи обожава женско друштво! Нема потреба за паника! :)
   
  На I.R.E.N.A и IvcheHeart им се допаѓа ова.
 10. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  Би требало да го видам за да ти кажам со сигурност дали е или не е геј, имам искуство со нив веќе, односно имам повеќе пријатели - гејс :)

  Тоа што е постојано во женско друштво е факт познат за геј популацијата, повеќе се разбираат со жени отколку со мажи. Ако си сигурна дека немал досега ниту девојка ниту пак некое сексуално искуство со девојка, тогаш тука нешто не штима.
  Батали таму лајкови на фејсбук :)

  Абе едноставен тест. Опни некое опасно деколте и наведни се несакајќи, веќе самата ќе знаеш како, што јас знам, УПС ми падна марамчето и забележувај како те следи.
  Нема машко кое не забележува женски гради или г’зе ;) Другар, не другар, тоа е нешто што тие го прават по автоматизам.
  Ако не те забележи, јасно е!

  Јас така продефилирав пред другар ми за кој се сомневав дека е геј, а не сакаше да признае. Беше кај мене, јас тазе избањата, во долна облека, поминав пред него и тој се загледа во материјалот на долната облека ;) Ама сериозно :)

  И после некое време ми призна дека е геј. Така да, ете.
   
  На crazylady, ElleS, SanjaKirchner и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Јас имам едно прашање? Што по ѓаволите им се случува на децава? Секое второ е педер, а и ова е гарант, чим е цело време во женско друштво на такво ми смрди. Абе, како идат генерацииве на прсти се бројат кои се нормални машки без педерски побуди. Дефинитивно треба да се воведе редовна војска, да видат малку ред, мислам дека војскава од кога се укина почнаа педери да никнуваат на сите страни. Порано на прсти се броеле кои се педери, барем во мојот град имаше 3-4 педери кои сите знаевме дека се, а сега секое второ оди и ми се чанчи како женско, со женски се дружи, и оди како женско. Чим ги има тие женски потези тогаш тоа е педер. Врие во Велес педери, да ти е страв машко дете да имаш, да не се пропедерчи. А гледам и женскиве со тие лезбејски понашања на фејсбук, сликани како се бакнуваат во уста, во врска се ставаат женско со женско. Хм, можеби е глупо ова, ама мене на нешто ме асоцира. |(
   
  На Doozy, crazylady, TinaM25 и 6 други им се допаѓа ова.
 12. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  Ништо ама баш ништо не им се случило.

  Тоа што досега не било толку покажувано во јавност не значи дека не постоело.

  Денес имаш сексуална револуција, ли како да ја наречам, и не се плашат да излезат во јавност со својата сексуална ориентација. Simple as that.
  Пострашно е според мене да имаш маж до тебе кој цел живот крие дека е хомосексуалец а секоја вечер оди да се плеска со својот мувач. А такви ги има - ехехе! Знам колку се несреќни неколку мои другари што нивните љубовници немаат намера да ги напуштат своите жени заради нив, уште помалку да признаат дека во суштина се хомосексуалци.

  Таква е реалноста, ја негирале ние или не. И отсекогаш така и било, само малку се знаело. Не верувам дека во иднина ќе има повеќе хомосексуалци отколку во минатото, побогу не е тоа настинка па да се пренесува :)
   
  На Sparks, Dgirlll и sesilija им се допаѓа ова.
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Хм штознам, Пирамитке, можеби имало што се криеле, ама сигурно не биле во олкав број како што се сега. Ова сега е инвазија, сериозно, јас кога и да излезам обавезно гледам по некое со женски потези, женски од, во женско друштво, со стегнати фармерчиња и прчи газ. Помислив и на тоа дека порано се криеле оние што биле педери, и сигурно дека било така, ама сигурно и дека не биле во толку голем број како што се сега. Уште кога ќе видам кој им се идоли јасно ми станува. Кога бев 3та средно, баш на братучедка ми дечко и ми кажуваше, вика се што видов во гимназија од овие прва година што се, се некои педерастични, едно асално не видов, кое се чанчи, кое врти газ, исто ко погоре што ги опишав, и мислам дека оваа инвазија од педерчиња почна од кога се појавија оние Токио Хотел мороните со педер-пејач, со зализната коса и женска фаца. Ај да речеме, порано бил Фреди Меркјури, Џорџ Мајкл, ама не биле со толку педерски изглед, барем Џорџ Мајкл не, Фреди освен во I want to break free е како жена облечен. Според мене не е природно, и дефинитивно родителите треба да превземат нешто во врска со своите деца, воопшто внимание не им обрнуваат, како и што прават... :?:
   
 14. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Офи, не знам дали има тема хомосексуалност, да не забегуваме овде- јас само ќе ти кажам дека родителите не можат ништо да направат во врска со тоа, верувај и тие личности повеќе би сакале да се “нормални“ т.е. со хетеро чувства, ама тоа е посилно од нив.
  Некои се лажат сабите себе си дека се БИ, на некој начин дека ги привлекуваат двата пола, но тоа често завршува кон конечно признавање дека повеќе ги привлекуваат машки.

  А дали има врска со музика, со војска или нешто друго- верувај нема.

  Што мислиш во војската немало такви “љубови“ меѓу офицерите?
  Имало, верувај само добро се криеле како што кажа и Пирамида, а тоа е многу полошо, да се нервираш зошто маж ти не те посакува, тој да мисли на некој друг додека се обидува да постигне ерекција- сексот да е мачење, а сите да се полнат со фрустрации.

  Јас сум за тоа јавно да си признаат луѓето за нивната ориентација- јас имав сега случај со пријател кој е геј- прво тврдеше дека е би, имаше и девојка и се, ама повеќе ми зборува за машки отколку за девојки, јас само му кажав дека го поддржувам, ама не сакам да ми кажува детали- колку и да сум либерална и да го сфаќам, има нешто во мене кое не сака да слуша толку “сочни работи“.

  Ама дефинитивно сум за игра со отворени карти- зошто да си правам филм со некој и да ме лаже и да ми разгорува чувства ако е геј? Абе кажи си човеку, па може и ќе те спојам со некој од твојот род :lol:

  Вие велите дека лесно се познаваат машките што се геј- абе да, ама тие што се пасивните во врската, ама тие што се доминантните, активните- малку потешко, само со поминување по долна облека пред нив, како што кажа Пирамид :lol:

  Ах, се зазборував, на вакви теми со сексуалност би дебатирала до бескрај :emo:
   
  На Phyramide и zhap4e им се допаѓа ова.
 15. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672

  можеби е асексуалец! има и таква категорија на луѓе кои не се заинтересирани за ниеден пол, не сакаат да бидат во љубовна врска со некого.
   
 16. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  Абе Оффи јас потполно те разбирам која ти е поентата. И тие ти кои ги спомна се сите оние кои јавно искочиле со тоа дека се хомосексуалци. А колку такви ги имало за кои не се знае, барем не експлицитно.
  Како Наполеон на пример - ете на него ми текна.

  Но денес е времето такво, никакво, како да го наречам, шашаво. И се што е девијантно станува многу кул |( Има еден куп такви, особено оние кои сеуште се бараат во животот, а најмногу млади луѓе во пубертет кои сакаат да се афирмираат и истакнат на секаков можен начин. Како оној пејачон од Токио хотел кој ти го спомна и патем, да и мене ме нервира.
  И ете ти зошто си мислиш дека ги има во подем. А реално ги имало и порано само не се истакнувале онака како денес.

  А што знам што можат родителите тука да направат. Мислиш ако му удриме две три воспитни на Боки ќе се освести? Тешка работа.

  А за хомосексуалноста па да не зборувам. И мене можеш да ме тепаш да ми се дига имагинарниот ми на плави машки, па нема да ми се дига и стој на раце да правам. Ќе се палам на црни, што да правам :D Тоа е тоа.

  Мислам дека во темата за хомосексуалци го пишав горе доле истото.
   
 17. ButterflyWings

  ButterflyWings Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  9
  Јас мислам дека дечкото е метросексуалец,сака да биде среден,позитивен е ,се чуствува убаво во своја кожа баш поради тоа што си се средува.Баш поради тоа што си се сака таков каков што е,си се цени самиот и не ми би бил со секоја .Едноставно дечкото сака да си биде на место,сигурно добро е воспитан,а и поради тоа можеби не сака алкохол....незнам,ова е мое мислење..поздравче
   
  На IvcheHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.894
  Допаѓања:
  65.918
  Пол:
  Женски
  Може ни он самиот не е на чисто со своите чувства, а ние тука можеме само да погодуваме. :)
   
 19. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  да но ниедна не му се свиѓала и постојано бил меѓу женски и му се пуштале и му местеле, а како што сватив ни на машки не обрнувал внимание.
  дека е метросексуалец во една рака да, но најверојатно не е заинтересиран ни за машки ни за женски, ќе види форумџиката понатаму, можеби си бара дечкото искрена љубов, која сеуште не ја сретнал :?: .
   
 20. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.814
  Допаѓања:
  151.732
  И тука Лилит улетува и ја вади од контекст скроз темата! :D Како бе може да поделите дали ви се допаѓаат плави или црни мажи?! :D Нели фактор икс беше у прашање и некои ми ти слични работи?! :D

  Него да имам педерче за син,ќе се откажам од себе.Прво,зошто мајките влијаат врз нивната определба,ако е доминантна особено,а ко второ и доста логично,мутација на ген и влијание на хормони уште додека е во утробата на мајката влијае врз сексуалната ориентација,што значи не можеш да влијаеш никако ако се работи за ваков случај.Сите фетуси се женски,во не знам која гестациска недела се менува полот ако е предодредено да биде мушко,арно ама може нешто да тргне неопачки,па да му се смени само полот,а се останато да биде предодредено да биде женско,ко Фифи на пример.Да не тупам,хормони,тантара пантара.И шо да му праиш сеа,тоа е.
  У превод,срцки-мрцки се,ептен си ги сакам,ама мутантни се,шо сеа. :D

  Ај бе да се расположиме,ааааааај,ајдеее,ајде дајте да шизиме.Е тука ептен ван контекст ја вадам темава! :D
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.