1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е време за...?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од GarpovaV, 10 октомври 2011.

 1. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Рано е за....
  [​IMG]? :^)
  ме буни времево...
   
 2. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Сакам да прашам...?

  Според мене не е,уште малку ќе биде средина на октомври а чинам дека претходните години уште од септември некои носеа чизми.
   
  На GarpovaV му/ѝ се допаѓа ова.
 3. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Сакам да прашам...?


  Не е рано, според мене. ;)
   
 4. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  Сакам да прашам...?

  и јас мислам дека не е кај нас носат :)
   
 5. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.635
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  не е ја веќе 2 дена ги носам...ладно е
   
 6. sweetgirl92

  sweetgirl92 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  1.867
  [​IMG]
  Рано ли е за ова амааа на чоении мислам? :?: Си прашувам пошто денес измрзнав а незнам да не е рано го носам :?:
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  Според мене рано е и за ови угг и за високи чизми, а особено за капутов погоре.Особено што од утре се стоплува веќе.
  Сега е супер време за салонки, патики, кратки чизми, кратки палтенца, полесни јакнички, марами, пончо итн. :)
   
 8. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Требаше ваква тема. Ја преплавивме СДП :D

  Според мене рано е за угг, за високи чизми и за капутчиња. Времето ми е совршено за кратки чизмички, патики, кожни јакнички и други видови не многу дебели јакни.
  За балетанки веќе е доцна, а и да не е јас не би облекла во никој случај, со патики ми е ладно. Салонка за вечерно време да.
   
 9. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  А моето мислење зашто не ми го префрлиле тука?? :fubar:
  Според мене не е рано за ништо, ако ви е ладно. Нема смисла да се мрзнеш затоа што е рано, а надвор се зимски температури. Јас денес си носев кратко капутче па пак смрзнав, што да правам ептен сум зимурлива. Утре нема некој што ќе пројаде го*ма (со извинение) дека не е време за тоа и тоа да ми носи супа и чаеви во кревет, така да не ме интересира дали е 10ти октомври или 28ми април ако надвор е 8-9 степени.
   
  На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ivah

  Ivah Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  198
  незнам дали сте забалежале но кога би погледнале пошироко во европа, ќе забележите дека сите девојки и во лето носат Чизми, знаЧи за Чизмите нема созона, тоа е мода :)
  :!: знам жешко е на сред лето да облеЧеш Чизма, но многу девојки тоа го прават.
   
 11. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  653
  Пол:
  Женски
  Време е сите да ја смениме летната облека доста уживавме разголени, на кратки панталончиња , фустани и сукни, сега е време да се стоплиме.

  И нее рано за ништо , само ако ние се чуствуваме удобно и топло .... јас веќе си ги извадив зимните џемперчиња .... :)

  ПС: едвај чекам да си ги облечам :)
   
 12. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Јас носам едни кожни старки и ме топлат. Ама сакав угг да ги носам со едни пантолони, па затоа си прашав, да не е рано. :) Инаку, од утре малку ќе се потстоплило, ама сигурно не како пред некоја недела...
  Ќе си ги носам чизмиве на температури како денес, штом вие велите така. :P :lol:

  Јојоба, изгледа мислењето ти било напишано пред да се отвори темата, и ако е префрлено, ќе испаднеше како ти да си е отворила, не јас. :)
   
 13. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Имам ново капутче, лила боја е, дебелко, под гз ми е.
  Е сега, утре си одам за Ск, таму студирам, дали да го земам се мислам :?:
  И дали му дојде конечно времето да го извријам м?
   
 14. TeddyS

  TeddyS Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  121
  Дали е време за дебелка јакна ? :?:
   
 15. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Утре и задутре ќе се потстопли, ама од петок пак ќе биде 13-14 степени, навечер сигурно и поладно така да земи си го
   
 16. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  И јас си ја променив летната гардероба со зимска, спремна сум за ниските темератури и денес појдов на работа со потопла облека!
  Сепак ми се чини дека не е време за високи чизми и долги капути!
  Оваа сезона ми е повеќе за салонки или кртки чизми,за патики, кожени јакни, подебели чемпери и сл! Сеуште ми е прерано за високи чизми иако денес забележав многу девојки дека ги носат! Но не ми е смешно доколку видам некој потопло,да не речам зимски облечен бидејќи навистина температурите се ниски! Јас ќе си истраам уште малку со есенска облека па за неделе/две ќе почнам со зимската ако вака продолжи времето!
   
 17. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Абе нема рано не рано, ако ти е ладно облакај се, нема да мрзнеш сигурно само зашто е "рано" за капут :| А надвор овие денови поготово навечер е фризинг :o

  Да ви кажам вчера - завчера видов луѓе со шал и ракавици во центар, па никој не ги гледаше чудно :!:
  Јас не би размислувала дали е време за Uggs, дали е време за капут, би си облекла без двоумење :)
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.479
  Пол:
  Женски
  Јас порано гледав дали е време, сега гледам да ми е топло. Шта чеш, годините тие се :wasntme:
  Многу се разболував порано, баш поради ова-еј да не е срамота да излезам со јакна. А јас сум зимурлива и ладно ми е. Така да, ако ви е ладно да се облакате, инаку ќе прашувате после што да пијам за грлото. :)
   
 19. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Ко што сум јас зимурлија, и малку ветер да задува, јас се тресам.
  Што да правам, кога не поднесувам ладно ни малку.
  Ете, време или невреме, јас денес си носев капут и ме грееше, и ми беше таман.
  Значи луѓе, кога временски прилики/неприлики се во прашање, не знам зошто упорно треба да се тера мода. Ако ви е ладно, ќе си се облечете тамански, како што личи на времето.
  Како што прочитав од Марамка, подобро чизми на времево отколку балетанки да ти смрзне ногата.

  И п.с: Сеедно дали утре ќе стопли или не, ако денес било 6-7 степени. :)
   
 20. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Добро, ако ви речеме рано е вие нема да го облечете палтото и ќе смрзнувате?? :^)

  Според мене никогаш за ништо не е рано. Ако ми студи облекувам палто, чизми, ако треба и шал и капа ќе ставам. Ако ми е топло и маичка на рамки ќе облечам...
  Нема тука рано, касно, има студи и не студи.
  Мене времево ми е есенски палтенца, марами, кратки чизмички, патики, салонки...
  Ова сега, какво што беше денес на пример.
  Е сега, има зиморливи личности на кои сега им студи и нормално е да се облечеш согласно како се чувствуваш (колку ти студи).
  Затоа облечете се во она што мислите дека ќе ви биде топло и удобно, не во она што некој ќе ви рече дека е време да се облече!