Дали е време?

Дискусија во 'Канта' започната од ivana.l, 4 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ivana.l

  ivana.l Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Нова сум на сајтов и решив да ви се обратам вас за помош . За месец полнам 18 години истиот месец со дечко ми славиме година како сме во врска . Тој многу пати ми ја докажувал својата љубов кон мене и сигурна сум дека ме сака а и јас него . Пред некој ден ме праша за сех кога ќе сум подготвена и дека ако не сум ќе ме чека . Со тоа е ок мислам дека сум спремна на тој чекор но што мислите вие .
  Дали е време за тоа ? Можеби треба да почекаме уште некое време па послем ве молам за совет :o
   
 2. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Девојче,не можеме ние овде што ниту те знаеме ниту те познаваме да ти кажеме дали дечкото е вистинскиот,дали ти е време и слично.Голема си,веќе треба свесно да размислуваш за своите постапки.Најубаво си знаеш ти дали е време или не е,не може некоја што не ја познаваш да ти каже дали ја изгубиш невиноста.Размисли убаво дали си спремна за таков чекор,дали дечкото е вистинскиот човек кој заслужува да биде првиот...
  Зависи само од тебе и од никој друг!
   
  На anonimnaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.692
  Допаѓања:
  103.449
  Време е,време е.Еве го седум и пол фати,а јас уште тука дремам.
   
  На miljkovic, Mistery, peperutkaa и 2 други им се допаѓа ова.
 4. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  527
  Имаш 18 години, НО годините не значат дека си доволно зрела да го направиш тој чекор. Дали си или не си тоа само ти го знаеш. Ако си тогаш ок, да го разгледаме вториот чекор. Велиш дека си 1 година во врска повторно еден небитен фактор (бројките не значат ништо) можеби се познавате, се сакате, си верувате а можеби и не. Ако се сакате, си верувате, се познавате и почитувате тогаш не ти треба совет и потврден одговор од никого тука. ;) Ако си подготвена и ако немаш никакви прашалници во главата ослободи се, подготви се и направи го она што ТИ го сакаш :) Среќно!
   
 5. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.998
  Ние мислиме дека треба да мавнеш една ласта од Камен мост директива во Вардар!
  Ние мислиме дека треба да трчаш на -15 степена само на апостолки по Партизанска у шпицот во 15:00 часот!
  Ние мислиме дека треба да му тропнеш на Премиерот на врата и да го прашаш Зошто кучешката храна мора да биде само за кучиња?!

  И?...Кога ќе ги обавиш задачите,послеМ ќе ти кажеме што мислиме ;)

  Твое тело,твој живот,твој дечко -ТВОЈА ОДЛУКА!!! Што има да мислиме ние,Јанко ,Петко,Станко... :^)
  Ако си сигурна дека сакаш хименот да ти иде курбан,а според годините и не си мала -направи го тоа,ако си во недоумица и мислиш дека не си спремна за првото доживеано цунами-не го прави тоа!
  Лесно е,нема потреба некој друг да ти ја мисли за твои индивидуални одлуки :nod:
   
  На Bozica1980 и 2468 им се допаѓа ова.
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.692
  Допаѓања:
  103.449
  Ние изгласавме,50 плус еден,дека е време.
  Скидај гаче!
   
  На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Искрено девојчето праша за мислење, а вие барем за мој вкус претеравте со зафркавњето.Сфакањам зошто, ама малце се надминавте.
  Никој не може да ти каже да или не за ваква голема одлука. Мала во години не си, ама другиот дел само ти си знаеш.Ако го сакаш вистински и си сигурна дека и тој те сака, зошто да не. Ова ќе ви е само чекор плус во врската и нејзината длабочина. :*
   
  На SOVRSENSTVO му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.692
  Допаѓања:
  103.449
  Абе ај не зезај,таа до пола ги соблекла гаќите,па ние тука ќе и зборуваме за дубина на љубов и должина на врска.Сака само потврда,таа веќе е решена што ќе прави,а од друга страна ако не е толку решителна,ниеден наш збор нема да и даде храброст или пак да ја разубеди.

  Ако чувствуваш дека ти е кејф,терај.Не љубов,не бакрачи,гледај кејф,млада си.
   
 9. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Нема потреба да се поставува вакво прашање. Станува збор за тебе и твојот живот и за одлука која ти сама треба да ја донесеш.
  Ниту годините, ниту должината на врската играат големо значење. Само она што ти го чувствуваш во себе, дали си спремна за тој чекор или не, е најважно. Не очекувај мислења, одобрувања или осудувања, туку сама одлучи си! ;)
   
 10. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.620
  значи штом ти се чувствуваш спремна што е важно нашето мислење -слободно води љубов
   
 11. K-a-t-e-n-c-e

  K-a-t-e-n-c-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  32
  добро бе зашо сте такви ? нема пишано правило дека на секоја тема мораш да даеш совет, ако ти е смешно нешо и не ти одговора или било што моеш слободно да си идеш на друга тема место да исмејуваш..


  ivana.l ја мислам дека не е рано,но да не го праиш тоа дур не престанеш да си постауаш прашања од типот шо ако ова шо ако она, да си разјасниш со себе прво за после да не ти биде криво за нишо
   
 12. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.924
  Допаѓања:
  6.373
  Пол:
  Женски
  води љубов девојко животот е мн.краток ти имаш веќе 18 години и дечко за кој знаеш дека те сака ;)
  ако секогаш се мислиш дали е време кој знае дали некогаш ќе се опуштиш и ќе направиш таков чекор препушти се на срцето нека те води моментот ќе дојди самиот од себе :)
   
 13. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.055
  Пол:
  Женски
  Некој претерува со зезањето...
  Ивана 18 си не си мала за да стапиш во односи, а и 1 година не е малку, јас да сум не би те чекала толку :D , мислам дека ако навистина го сакаш и се чуствуваш спремна направи го тоа, и друг пат не барај совети, ти си знаеш најдобро ( барем за проблеми от тој тип) ;)
  Се надевам дека ке си поминете најубаво!
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.