1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е време?

Дискусија во 'Канта' започната од ivana.l, 4 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. ivana.l

    ivana.l Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Нова сум на сајтов и решив да ви се обратам вас за помош . За месец полнам 18 години истиот месец со дечко ми славиме година како сме во врска . Тој многу пати ми ја докажувал својата љубов кон мене и сигурна сум дека ме сака а и јас него . Пред некој ден ме праша за сех кога ќе сум подготвена и дека ако не сум ќе ме чека . Со тоа е ок мислам дека сум спремна на тој чекор но што мислите вие .
    Дали е време за тоа ? Можеби треба да почекаме уште некое време па послем ве молам за совет :o
     
  2. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.088
    Допаѓања:
    6.802
    Пол:
    Женски
    Девојче,не можеме ние овде што ниту те знаеме ниту те познаваме да ти кажеме дали дечкото е вистинскиот,дали ти е време и слично.Голема си,веќе треба свесно да размислуваш за своите постапки.Најубаво си знаеш ти дали е време или не е,не може некоја што не ја познаваш да ти каже дали ја изгубиш невиноста.Размисли убаво дали си спремна за таков чекор,дали дечкото е вистинскиот човек кој заслужува да биде првиот...
    Зависи само од тебе и од никој друг!
     
    На anonimnaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Време е,време е.Еве го седум и пол фати,а јас уште тука дремам.
     
    На miljkovic, Mistery, peperutkaa и 2 други им се допаѓа ова.
  4. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Имаш 18 години, НО годините не значат дека си доволно зрела да го направиш тој чекор. Дали си или не си тоа само ти го знаеш. Ако си тогаш ок, да го разгледаме вториот чекор. Велиш дека си 1 година во врска повторно еден небитен фактор (бројките не значат ништо) можеби се познавате, се сакате, си верувате а можеби и не. Ако се сакате, си верувате, се познавате и почитувате тогаш не ти треба совет и потврден одговор од никого тука. ;) Ако си подготвена и ако немаш никакви прашалници во главата ослободи се, подготви се и направи го она што ТИ го сакаш :) Среќно!
     
  5. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Ние мислиме дека треба да мавнеш една ласта од Камен мост директива во Вардар!
    Ние мислиме дека треба да трчаш на -15 степена само на апостолки по Партизанска у шпицот во 15:00 часот!
    Ние мислиме дека треба да му тропнеш на Премиерот на врата и да го прашаш Зошто кучешката храна мора да биде само за кучиња?!

    И?...Кога ќе ги обавиш задачите,послеМ ќе ти кажеме што мислиме ;)

    Твое тело,твој живот,твој дечко -ТВОЈА ОДЛУКА!!! Што има да мислиме ние,Јанко ,Петко,Станко... :^)
    Ако си сигурна дека сакаш хименот да ти иде курбан,а според годините и не си мала -направи го тоа,ако си во недоумица и мислиш дека не си спремна за првото доживеано цунами-не го прави тоа!
    Лесно е,нема потреба некој друг да ти ја мисли за твои индивидуални одлуки :nod:
     
    На Bozica1980 и 2468 им се допаѓа ова.
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Ние изгласавме,50 плус еден,дека е време.
    Скидај гаче!
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Искрено девојчето праша за мислење, а вие барем за мој вкус претеравте со зафркавњето.Сфакањам зошто, ама малце се надминавте.
    Никој не може да ти каже да или не за ваква голема одлука. Мала во години не си, ама другиот дел само ти си знаеш.Ако го сакаш вистински и си сигурна дека и тој те сака, зошто да не. Ова ќе ви е само чекор плус во врската и нејзината длабочина. :*
     
    На SOVRSENSTVO му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Абе ај не зезај,таа до пола ги соблекла гаќите,па ние тука ќе и зборуваме за дубина на љубов и должина на врска.Сака само потврда,таа веќе е решена што ќе прави,а од друга страна ако не е толку решителна,ниеден наш збор нема да и даде храброст или пак да ја разубеди.

    Ако чувствуваш дека ти е кејф,терај.Не љубов,не бакрачи,гледај кејф,млада си.
     
  9. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Нема потреба да се поставува вакво прашање. Станува збор за тебе и твојот живот и за одлука која ти сама треба да ја донесеш.
    Ниту годините, ниту должината на врската играат големо значење. Само она што ти го чувствуваш во себе, дали си спремна за тој чекор или не, е најважно. Не очекувај мислења, одобрувања или осудувања, туку сама одлучи си! ;)
     
  10. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    значи штом ти се чувствуваш спремна што е важно нашето мислење -слободно води љубов
     
  11. K-a-t-e-n-c-e

    K-a-t-e-n-c-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    32
    добро бе зашо сте такви ? нема пишано правило дека на секоја тема мораш да даеш совет, ако ти е смешно нешо и не ти одговора или било што моеш слободно да си идеш на друга тема место да исмејуваш..


    ivana.l ја мислам дека не е рано,но да не го праиш тоа дур не престанеш да си постауаш прашања од типот шо ако ова шо ако она, да си разјасниш со себе прво за после да не ти биде криво за нишо
     
  12. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    води љубов девојко животот е мн.краток ти имаш веќе 18 години и дечко за кој знаеш дека те сака ;)
    ако секогаш се мислиш дали е време кој знае дали некогаш ќе се опуштиш и ќе направиш таков чекор препушти се на срцето нека те води моментот ќе дојди самиот од себе :)
     
  13. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Некој претерува со зезањето...
    Ивана 18 си не си мала за да стапиш во односи, а и 1 година не е малку, јас да сум не би те чекала толку :D , мислам дека ако навистина го сакаш и се чуствуваш спремна направи го тоа, и друг пат не барај совети, ти си знаеш најдобро ( барем за проблеми от тој тип) ;)
    Се надевам дека ке си поминете најубаво!
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.