1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е добар сексот?

Дискусија во 'Секс' започната од Julie15, 24 февруари 2010.

 1. Julie15

  Julie15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ајде девојки да ве видам :P Како го доживувате сексот :D
   
 2. leni4ka

  leni4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  10
  Se razbira deka zadovolstvoto e pregolemo. :) treba da bideme svesni za nasite postapki i posledicite koi sto sledat od istite. ;)
   
 3. Fairybell

  Fairybell Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  37
  Со сегашниот партнер сексот сосема поинаку го доживувам,а пошто сум имала само два партнери,првиот не го биваше баш.Мислам дека ако некој е спремен за тоа не треба да се срами и да се плаши,и секако дека треба да се мисли на заштита.Мислам дека за да имаш секс со некого треба да го знаеш добро,ете не мора до танчина,но сепак да постои некоја блискост.
   
 4. srnicka24

  srnicka24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  44
  ммммммммм...прекрасна рабоат...ме опушта ми дава позитивна едергија..е тука е многу битно дали ти е погоде партнерот...мене ми е топ...а познавам многу девојки што не им одговараат дечковците за секс..и се сексаат ради реда..е тоа никако не можам да го сфатам
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Е па вака :D сексот е најдобар кога со дечко ми не сме се виделе подолго време, пример две недели, е тогаш сме како сијамски близнаци, споени некаде :D :D :D исто така е добар кога ќе се испокараме па ќе се смириме, интересно е чувството. Сексот е добар кога сме малку пивнати, тогаш и двајцата мислиме дека треба да се докажеме и плус многу не размислуваме во тие моменти па може затоа е убаво :D
  Сексот не е убав кога двајцата сме малку повеќе пивнати, тогаш сме како успорена снимка .
  Сексот е ЛОШ кога едниот е пивнат а дугиот пијан, несакам ни да објаснувам како изгледа тоа, а јас сум ЛОША кога имам добиено, е баш тогаш ми се сака ама не се може,хормоните ми маваат во глава па се закачам и бегам. :D :D :D
   
  На ku4ence, Gea, srcekrsacka и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  „Секс од неколку аспекти" - иренна :lol: :lol:
  Значи не сум имала сеуште, ама сигурно е одличен...дур не измислат нешто друго :lol:
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.695
  Допаѓања:
  65.010
  Пол:
  Женски
  За мене е добар ако е со дечко што го сакам, ако не не можам ни да го замислам. Гад ми е да ме допре, а не па да стане збор за секс.
   
 8. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Seksot mi e najubav so segasniot decko...i uzivam i posebno mi e ubavo zosto go sakam premnogu i vistinski i se mi e ubavo so nego.Edinstveno se kaam sto on ne mi e prv tuku vtor a trebase....ama taka ispadna
   
 9. Butterfly87

  Butterfly87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  634
  Пол:
  Женски
  Ista sudbina :(
   
 10. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Oд постари имам слушнато и тоа од мажи дека"ако жената во животот не пробала два к....... тогаш таа кога и да е од радозналост ке проба" (и тоа покасно во брак) ова е нивно мислење ама и јас до некаде се согласувам со него пошто ние жениве стварно сме радознали :)
  Значи јас мислам дека не треба да ви биде жал што и двете не сте стапиле во однос со сегашниот дечко, па ако сте биле само со еден нема никогаш да знаете да споредите како е со вториот ;)
   
 11. Butterfly87

  Butterfly87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  634
  Пол:
  Женски
  Da znaes deka imas pravo.. :D :D
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.695
  Допаѓања:
  65.010
  Пол:
  Женски
  Ахахаха баш од таа причина јас му раскинав,кога ми требаше простор нели :lol:
   
 13. srni4ka5

  srni4ka5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Топ ми е:D многу го бива дечко ми мммммм
   
 14. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Го обожавам сексот со дечко ми :) . Веднаш ми го подобрува расположението, ме опушта и ми влијае позитивно.
   
 15. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  Добар е, би било грев ако се пожалам. Едноставно можам да кажам дека за прв пат се чувствувам толку сигурно и толку опуштено. Вероватно има нешто и во искрената љубов.
  Не е онака рутински, предигра 30 мин секс 15 итн. ние сме ко мачки пред парење цел де се гледаме, се закачаме, се галиме.
   
 16. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  точно така,еве ја сум само со еден,и со него ќе сум,,и верувајте мака ми е што не сум пробала и со друг да знам како е,да можам да споредам...а не сакам да се дадам на друг ако не сум со него...
   
 17. Justinna

  Justinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  29
  уффф, предобар :)
  Ми го крева расположението, ме прави како нова :lol: :inlove: :inlove:
   
 18. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Сексот со него .. :inlove: :inlove: :inlove:
  супер пре-супер
   
 19. Baby1994

  Baby1994 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  11
  Добар ни е :)
   
 20. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.366
  уф зар има нешто поубаво, сега како што сум попалена едвај чекам да си одам дома.

  само што ми заврши циклусот ма има да го силувам ај нека ме пуштат од работа веќе :doh:
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.