1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е можно да се живее само од љубов?

Дискусија во 'Сингл' започната од crazylady, 9 август 2012.

  1. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Не.
    Имам некаде овде образложено зошто.
    Гола љубов=гола болест
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  2. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Mozno e ama psihicki,fizicki ne barem jas taka msm,imam oseteno
     
  3. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Ако немаш пари без разлика дали имаш љубов или немаш- е тешко.
    Ако имаш љубов- се е полесно.
     
    На Zvezdicka11 и butterfly* им се допаѓа ова.
  4. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Ne
     
    На WildMk и Tanjamm им се допаѓа ова.
  5. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Има една стара поговорка- кога сиромаштијата тропнала на врата, љубовта рипнала низ прозор-.
     
    На vitamina, YoungandBeautiful, MilaP и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.208
    Допаѓања:
    93.610
    Aпсолутно не. Некаде во друга тема се имам изјаснето дека повеќе би сакала мојот животен сопатник првично да ме почитува како личност, да ме прифати со сите мои вредности и мани, да ме разбира и поддржува... Стабилна личност во секој поглед, и ментално и финансиски. Онаа луда љубов за која и каменот би го претворила во злато им ја оставам на тинејџерите. Побарувањата на возрасните луѓе после 25тата година се поразлични бидејќи се базираат на некое веќе остварено животно искуство. Може да ме љуби најмногу на свет, а кога ќе се опијани да ме измодри од ќотек. Така да, само љубовта во никој случај не е доволна.
     
  7. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Секако дека не може да се живее само од љубов,кога ќе бидеш гладен цревата нема да ти речат ајде сакајте се ,љубете се да преживееме:rofl: секако дека за да опстоите е потребна љубов и меѓусебна почит,ама ништо без материјални добра и средства не правите,и едното и другото се тесно поврзани.
     
    На 2212, crazylady, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. pravnicka2

    pravnicka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2013
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Не.Тоа го има само во шпанските серии.
     
    На WildMk и crazylady им се допаѓа ова.
  9. Koalica

    Koalica Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2015
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    11
    0a fala bogu bre...:)ali mn mn moze ustvari poso svajkate stvari mn bukvalnooo.....Ne znaci ako nekoj ti kaze deka moze da se ziveee od ljubov toa znaci deka da sedite na masa i da si kazuete deka se sakate a friziderot prazen......treba i dvajcata da naogjate solucija za problemite zaedno i da ne si zimate zdravo za gotovo sve tuku da si uzivaa i da si plivas :) :)
    Srejken ili nesrejken i sostojba na mozokot.....poso barame celo vreme pricina da bideme srejkni...i na kraj samo toa ke ostane vo potraga po pricina za da bideme srejkni.....ako resis da bides srejken bez nikakva pricina....togas ke cuatvuvas mn podobro.....znam deka e tesko ama cekor po cekor....i ke ja najdes srejkata...ljubovta....parite i sve sto sakas...:)

    Pa fala bogu deka parite se vazni ama ne najvazni ali tuka se nekade so vozduhot :)
    Ali ako se sakate i zaedno si naogjate resenija se podrzuvate A nema toa koj e vo pravo....koj go frlil gjubreto.....kaj si?sto si?so kogo si?...treba da se podrzuvate i veruvate poso ste pojaki koga ste zaedno :) :)
     
  10. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    мое мислеше е дека сепак е битна љубовта за двајца да живеат заедно, но не може да се живее само од неа. љубовта би им помогнала да разјаснат многу работи, но не би им помогнала за да живеат без материјалните добра. :)
     
    На Koalica му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Koalica

    Koalica Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2015
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    11
    Pa da be.....:)Mn lugje koga ke gi prasas da li moze da zivees samo ljubov..Mislat deka treba da senat na masa i samo da si kazuvaat deka se sakaat...ama prasanjeto ne e toa...treba da se najde balance izmegju sve...sve sto e preterano e loso.....a ne ajde zajlubise vo nekoj so toa sto ako ne pravi kako kako sto ke mu kazes ako ne te slusa ili ne pravi kako sto ti odgovara.....Treba da ste vo sve zaedno i da najdate jazik....da ne sudis....i da go sakas bezuslovno.....drugo ke si dojde...:) :)

    Ama ako slusas mama i tato sto ke ti kazat.......najdobar drugar.....neokj taxixt...nekoj vo prodavnica.....nisto od toa.....prasaj se sam sto sakas i ke ti stane jasnoo :) :)
     
  12. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Кратко и јасно кажано не. Кога децата ке ти побарат пари а нема да имаш да им дадеш и срцето ке ти се кине , тогаш ке сватиш.Инаку би се мажела од љубов не за пари.Ама мора да се работи неможеш да седиш дома и да уживаш. :D
     
    На Tanjamm, crazylady и Petar80 им се допаѓа ова.
  13. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Од љубов не се живее, но со помош на љубовта заедно ние се бориме, стремиме и предизвикуваме за подобар живот.

    Љубовта е силна и чиста емоција која не тера да правиме жртви и борби за нас, за да успееме во нешто во животот и да секогаш да се надоградуваме.

    Понекогаш колку и да ти се чини дека светот ти е срушен испод нозе и дека се е црно и немаш излез љубовта е тука да те стопли и да ти даде елан за понатамошна борба.

    Љубовта е подршка и разбирање, потик за понатамошни предизвици и поразени или победени битки.

    Од љубов не се живее ами со помошта на љубовта се живее.

    Љубовта е насекаде околу нас и во нас и е најискрено и најблагородно чуство.
     
    На Srckata28, Mini90, Mishela и 2 други им се допаѓа ова.
  14. BlackMistery

    BlackMistery Популарен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    1.350
    Пол:
    Женски
    Не :shake:
     
    На WildMk и Pepka им се допаѓа ова.
  15. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    8.259
    Пол:
    Машки
    Не
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.642
    Пол:
    Женски
    Се живее од љубов.

    Ништо на светов не е толку страшно и лошо кога ја имаш таа подршка покрај себе.
     
    На Rioers му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Rioers

    Rioers Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2020
    Пораки:
    771
    Допаѓања:
    2.720
    Пол:
    Машки
    Може :inlove:
    Сум бил сведок на вистинска љубов :hug:

    Вистинска љубов постои.
    Но прашање е дали денес остана човек што вистински љуби.

    И јас го сакам вистинското :l: и ќе ја пронајдам.
     
  18. Markian

    Markian Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2020
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    387
    Пол:
    Машки
    Нема компромис со љубовта таа е ризична, нема договор со неа,ситни и бедни лукави пазарења за корка леб не.Уствари да ке имате комотен и удобен живот но не и љубов.Љубовта е скок во празно кој никогаш не завршува не престанува скок во нечиа доверба ,ако те испушти се искрши на парчиња но поради тоа и е само за храбри не и за кукавици и ситни трговци за жал повекето сме такви барем јас сум.
     
  19. *Лаванда*

    *Лаванда* Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2021
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    1.503
  20. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    3.101
    Пол:
    Женски
    Kako?