1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е нормална тежината што ја имаме?

Дискусија во 'Канта' започната од LadyStyle, 30 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  На другарка ми сестра и има 12 години и 53 кила....Нема нешто сало ама другарка ми ме прашуваше дали знам како да провери која и е идеалната тежина и дали треба да ослабе...Епа девојки ви се обратувам за совет да ми помогнете да и најдам тоа што и треба на другарка ми ... :)
   
 2. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.889
  Па имаш тема за тоа

  dieti/idealna-tezina-t568/

  И на интернет можеш да побараш има еден куп кулкулатори за пресметување на идеална тежина.
  Не си пишала колку е високо девојчето,повеке висината има врска со кг отколку годините,ама сепак и да е ниска 53 кг не се воопшто многу ;)
   
 3. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Админи...затоа што не ја приметив другата тема може да ја избришете или заклучите темава?? :*
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.