1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е нормално?

Дискусија во 'Канта' започната од LudaMara, 23 ноември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. LudaMara

    LudaMara Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пред кратко време се разделивме со дечкото прекинавме подолга врска, а јас се чуствувам како никогаш да не бил присутен во мојот емоционален живот? Бевме мноооогу приврзани во секоја смисла...Дали запознавањето со друга трета личност, нејзината почит и љубов може да влијаат врз ова ?????????
     
  2. bestrasnost123

    bestrasnost123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    28
    ако сте биле толку мноогуу приврзани како можело тоа преку нок да замре јас мислам дека љубовта вам одамна ви минала и се се претворило во навика и да запознавењето на нова интересна личност ти го буди интересот па постојат големи шанси да мислиш на новиот отколку на стариот посебно стариот ако не ти обраќал доволно внимание и не те исполнувал комплетно како личност
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Кој е кој да каже што е нормално, а што не е? Ако ти кажеме дека не треба така да се чувствуваш, дека не е нормално, тие чувства ќе ги снема? Глупости.
     
  4. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Само ти може да си дадеш одговор на тоа прашање :geek:
     
  5. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Запознавање на друга, трета личност за кратко време како што пишуваш, се залажуваш самата себе си дека бившиот не си го сакала. Ако си ептен била повредена од него и љубовта згаснала одамна е една работа а друго е да некој друг влијае на тебе.
    Емоциите се виша математика и ти си знаеш најдобро, како и да е уживај во љубовта
     
  6. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    нормално V.S ненормално

    уф......
     
  7. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Јас искрено не разбирам како тоа сте биле мнооогу поврзани(како што напиша), а вашата разделба не те тагнала ама баш ич.Мене ми личи на продавање ветар и магла.

    Или бившиов те повредил ама заборави тоа да ни го кажеш или одамна престанала љубовта барем од твоја страна,друго не ми е прифатливо некако за одговор.Преку ноќ не се променуваат луѓето така?

    Искрено нема да обесувам и да навлегувам сега во твојата интима,ама ќе кажам ако си запознала некој друг и ти е убаво со него-со среќа нека е, само ако си дозволила убава,цврста врска да растуриш поради некоја страсна авантура би требало малку да се подразмислиш,барем јас би,на твое место ако бев ;)
     
  8. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Ма ти ич не си го сакала оној претходниот,а ?Мене така ми личи ....
    И лајк за пишаното на георгина
     
  9. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.559
    Пол:
    Женски
    Според мене ти си престанала да го сакаш, се тоа преминало на другарска база,а поврзаноста очигледно не била голема. Врската ви станала навика или обврска, затоа не ти недостига.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.