1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е нормално?

Дискусија во 'Канта' започната од LudaMara, 23 ноември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. LudaMara

  LudaMara Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пред кратко време се разделивме со дечкото прекинавме подолга врска, а јас се чуствувам како никогаш да не бил присутен во мојот емоционален живот? Бевме мноооогу приврзани во секоја смисла...Дали запознавањето со друга трета личност, нејзината почит и љубов може да влијаат врз ова ?????????
   
 2. bestrasnost123

  bestrasnost123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  28
  ако сте биле толку мноогуу приврзани како можело тоа преку нок да замре јас мислам дека љубовта вам одамна ви минала и се се претворило во навика и да запознавењето на нова интересна личност ти го буди интересот па постојат големи шанси да мислиш на новиот отколку на стариот посебно стариот ако не ти обраќал доволно внимание и не те исполнувал комплетно како личност
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.683
  Допаѓања:
  64.980
  Пол:
  Женски
  Кој е кој да каже што е нормално, а што не е? Ако ти кажеме дека не треба така да се чувствуваш, дека не е нормално, тие чувства ќе ги снема? Глупости.
   
 4. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  Само ти може да си дадеш одговор на тоа прашање :geek:
   
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331

  Запознавање на друга, трета личност за кратко време како што пишуваш, се залажуваш самата себе си дека бившиот не си го сакала. Ако си ептен била повредена од него и љубовта згаснала одамна е една работа а друго е да некој друг влијае на тебе.
  Емоциите се виша математика и ти си знаеш најдобро, како и да е уживај во љубовта
   
 6. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  нормално V.S ненормално

  уф......
   
 7. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Јас искрено не разбирам како тоа сте биле мнооогу поврзани(како што напиша), а вашата разделба не те тагнала ама баш ич.Мене ми личи на продавање ветар и магла.

  Или бившиов те повредил ама заборави тоа да ни го кажеш или одамна престанала љубовта барем од твоја страна,друго не ми е прифатливо некако за одговор.Преку ноќ не се променуваат луѓето така?

  Искрено нема да обесувам и да навлегувам сега во твојата интима,ама ќе кажам ако си запознала некој друг и ти е убаво со него-со среќа нека е, само ако си дозволила убава,цврста врска да растуриш поради некоја страсна авантура би требало малку да се подразмислиш,барем јас би,на твое место ако бев ;)
   
 8. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.715
  Ма ти ич не си го сакала оној претходниот,а ?Мене така ми личи ....
  И лајк за пишаното на георгина
   
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  87.684
  Пол:
  Женски
  Според мене ти си престанала да го сакаш, се тоа преминало на другарска база,а поврзаноста очигледно не била голема. Врската ви станала навика или обврска, затоа не ти недостига.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.