1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е со мене само заради секс?

Дискусија во 'Канта' започната од Awr, 21 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Awr

  Awr Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Imam decko zaedno sme skoro 4meseci.. imavme i kavgi kako i vo sekoja vrska i bevme razdeleni period edno 5-6dena po moja vina, no pak sme zaedno. Toj mnogupati mi e spomnal temata Seks, inaku e 5godini postar od mene jas sega ke polnam 18 i mu imam kazano deka do sega nemam imano, t.e sum devica i imame praveno samo nekoi raboti kako dopiranja i dr....nje... dali postojat moznosti da e so mene samo za seks, izleguvame zaedno, site se zapoznaeni deka sme zaedno podolg period, se gledame skoro sekoj den, ako ne se vidime se slusame sekako barem 3pari vo denot, razgovarame se smeeme i mislam se e vo red.. Toj insistirase moite da znaat doma i mojata majka ja zapoznav so situacijata dodeka tatko mi ne znae seuste i negovite znaat iako se nemam zapoznaeno. Nekoj sovet da dobijam ili mislenje, mi treba pomos kako da postapam ?????
  [mod-kirilica:15nnwegw][/mod-kirilica:15nnwegw]
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Pomos!

  Па јас имам впечаток дека не му е само за секс, штом те има запознаено со друштво и инсистирал да кажеш дома, не ми личи на некој шалабајзер :D иако е доста постар за твои години.Ама без разлика на тоа, имај секс, само ако ти сакаш, а не заради тоа дали он е сериозен или не.
   
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Pomos!

  Ами ете те чека веќе 4 месеци :^) Мислиш дека е само за секс? :?:
  И давај му побрзо, гулема си, немој да си побара тој на друго место :D :D
  Се зезам. Кога ти ќе бидеш подготвена, кога ќе мислиш дека е вистинскиот момент, тогаш....
   
 4. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Pomos!

  Не ми изгледа како да му е само до секс со тебе... а и 4мес. не се баш мал период апстиненција ако некој не ти значи а го посакуваш. Твојата одлука е главна во твојава ситуација, ама верувај дека не треба да се носи и избрзано ваква одлука зошто зивотот не е ист кога ќе го доискомплицираме уште со сексуални проблеми, да не те обесхрабрам, кога ќе си спремна - опушти се и узивај...
   
 5. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  Не е со тебе само затоа што сака секс! Но тој е поголем од тебе и нормално е на негова возраст да сака да има одност па ако сакаш и ти можеш да имаш однос со него но сепак размисли! Не ја давај невиноста лесно ! Сепак почекај уште малку па види што ке биде! Позз ;)
   
 6. Teff

  Teff Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  20
  Јас искрено мислам дека 4 месеци е краток период за да го запознаеш некого доволно за да имаш таква работа, поготово прв пат ќе ти е.. :)
  Така да.. ако те сака, нема причина зошто не би те чекал додека ти не бидеш сигурна и спремна дека навистина сакаш да го превземеш тој чекор(треба да си свесна и за последиците)!
  А тоа што те запознал, искрено немора да значи ништо, ти кажувам од искуство на моја другарка..
  Постојат такви луѓе што би направиле СЕ за да го добијат тоа што го сакаат, а потоа... се менуваат!
  Затоа јас мислам дека треба да почекаш малку подобро да го запознаеш, 4 месеци според мене не е доволно. ;)
   
  На Renee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  Ако си сигурна дека го сакаш дека потоа нема да се каеш со то што ке го направиш ,и ако по неговите постапки гледаш дека те сака тогаш дајму а не е битно ич времето колку е со тебе (од искуство ти кажувам) па позз :)
   
 8. Teff

  Teff Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  20
  Таа има само 18 години, плус не е можно да го запознаеш човекот во рок од 4 месеци.
  Значи тоа е НЕВОЗМОЖНО! :)
  Шо знам, може грешам али тоа е мое мислење.
  Нема зошто не би почекал, не гледам причина..(ако ја сака ќе ја цени нејзината одлука)! ;)
   
 9. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.603
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека типот дефинитивно не е само поради секс со тебе.Денеска многу лесно може да се добие секс,во секое време и на секое место,па не верувам дека он би те чекал тебе толку време.Плус,луѓето што обично се во врска само поради секс,сигурно би побарале некоја поискусна за таква авантура.Овдека ми мириса на љууууубббооовввв ;)
  И не се плаши што зборува за секс,тоа е нормално кога си со некого во врска,да го имаш комплетно :)
   
 10. Awr

  Awr Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Се сеќавам ме праша 2ориот месец дали до сеа сум имала му одговорив Не! И помина период долг па и бевме лути и сеа имаме распуст, и распустов најчесто седиме кај него дома. и излегуваме ама поретко... не знам многу сум замислена и многу се плашам... најпрвин од помислата и чуството шо го имам...Заљубена сум, се познавам себе си... и чуствувам страв огромен!!! :(
   
 11. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Мене не ми изгледа дека е со тебе само заради секс. Тој ќе е бил напорен уште од почетокот ако е така и ќе ја искористувал секоја ситуација да имате секс. Значи не станува збор за тоа.
  Според мене не е битно дали те запознал со неговите блиски, дали сте заедно подолго и сл.
  Најбитно е ти како се чувствуваш, ако осеќаш дека те сака и го сакаш и сакаш да имаш односи со него и нема да се каеш потоа, тогаш слободно уживај.
  Ако не си сигурна најдобро би било да почекаш и да го направиш тоа кога ќе сакаш.
  Мислам дека најдобро можеш да почувствуваш самата дали станува збор за љубов или само за секс, во секој случај кога веќе бараш наше мислење јас би ти рекла не е само за секс ;)
   
 12. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Да бе да за секс е со тебе затоа седиш кај него дома, затоа сите знаат за вас, затоа искачате со друштво заедно, затоа те чека 4 месеци ... уште мислиш дека е со тебе за секс?
  Па мислеше дека до 25 години ќе те чека за секс?
  Може да му кажеш дека не си спремна сеуште, ако не си, тоа е твоја одлука.
  Но ако некој дечко сака секс со тебе, само секс, ќе ти бара девојко одма, ни ќе искача со тебе, ни ќе те носи дома и запознава со другари, пријатели, роднини итн.
  Ова е едноставно момче кое има 23 години кое си има девојка и нормално ќе сака да си ги задоволи сексуалните потреби. Ти очигледно до сега си имала тинејџерски врски во бакнување и држење за рака само.
  Ова ти е посериозно така да не размислувај детски.
  Туку размислувај позитивно дека имаш дечко кој го сакаш, дека супер ви е заедно и дека можеби тој треба и да ти е прв а не гледај на сексот со страв. Тоа е нормална работа во една врска, нема љубов без секс!
   
 13. Awr

  Awr Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  А шо мислите за да го прашам у соодветна прилика дали е со мене ради секс, али немој погрешно да ме сфати.....??!
   
 14. stronggirl636

  stronggirl636 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  кога ке бидеш спремна направи го тоа според мене не изгледа дека оди со тебе само заради секс тој е постар има свои потреби што е и нормално
   
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Е аман бе девојче уште ли не сфати дека не е само за секс?Ако толку сакаш прашај го, па навреди го и скарајте се на крај :x
   
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Излишно е да делам совет.
   
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  :D :D :D
  Ти девојко изгледа си бомба од девојка штом мислиш дека некој само за секс ќе те чека 4 месеци :D
   
 18. Awr

  Awr Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Ви благодарам за помошта т.е вашите размислувања... и само уште нешто морам да го споделам со вас....Заљубена сум!! :))
   
  На lovergirl19 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Awr

  Awr Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Со дечко ми со кој сме во врска 4месеци.. и имавме само една посериозна расправија и не зборевме недела дена по моја кривица.. но јас се направив да го исправам тоа и му докажав дека ке се сменам и ке ги исправам сите мои грешки и ги исправив и тој гледа и е свесен затоа.. но имаме еден проблем од неодамна не излегуваме или седиме кај него дома и се поретко и поретко се видуваме дали 2пати во неделата а порано пред претходно наведената кавга и излегувавме и се, запознаени се за нашата врска и моите и неговите пријатели и моите дома и неговите.. тој работи секој ден па дури и викендите, за 2различни работи зборувам и јас му го спомнав тоа дека тој не ми обраќа доволно внимание и тој ми рече дека мислил дека го сфаќам дека тој и работи и му е потребен одмор и ако не ми одговарало да сум си нашла некој шо по цел ден ќе го гледам.. многу се нервирам, би го ценела секој вас коментар - и најмала помош! Благодарам однапред!
   
 20. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Дечко ми е вработен во дрзавен,јас во приватен сектор,тој е слободен секој викенд+сите празници,јас скоро никогаш.Се гледаме 3-4 пати неделно-во просек зборувам,понекогаш и повеќе.Често и тој ми дава забелешки како не сме поминувале доволно време заедно,сум го запоставувала и сл.но понекогаш навистина ми е потребен одмор,така да го разбирам дечко ти.Немој да се нервираш,пробај да го разбереш,сепак немој да се затварате дома,сигурно дека е потребна и интимност кај паровите,но и излегувањата се подеднакво битни.Она што ти рекол да си најдеш друг не го мислел,бил револтиран во моментот,на сите ни е лошо ако не добиваме доволно поддршка во врската.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.