1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е тешко да се каже убав збор и што значи тој за вас?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од inimini, 23 октомври 2011.

  1. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    .... :$ ...воопшто не ми е тешко да го кажам ама само ако е стварно така...не знаам да лажам,да глумам....не сум љубоморна по природа,не се замарам со други и нема потреба ако нешто убаво ми се случува да не го споделам,или ако сум згрешила да кажам извини,или да подадам рака ако некој паднал,да му помогнам.. :^)
    ... :hai: ...мислам дека токму убавиот збор и златна и железна врата отвора.. :hai:
    . :D ...ама само ако е кажан од срце и душа.... :D
     
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Кажувам убав збор тогаш кога тоа навистина го мислам, односно кога е од срце. Затоа и ретко кажувам. Треба да ми се насобере љубов и емоција и кога ќе се собере ми доаѓа спонтано и е неочекувано за другата страна. Сепак, јас сум личност која не така често изразува чувства или дели комплименти.
     
  3. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Убавиот збор значи многу за луѓето кои што се едноставни и не бараат премногу од светот и луѓето наоколу.
    Убавиот збор значи подршка и почит.. значи надеж и позитивност.
    Еден гест.. еден мал и единствен збор некогаш менуваат многу работи, работи кои ќе ги погледнеме со надеж и со љубов.

    Никогаш не ми било тешко да кажам убав збор за некој кој тоа го заслужува, за добар и пристоен човек што се труди и живее, човек кој е искрен и трудољубив.
    Не сум себична, но сум искрена и директна.. секој кој заслужува си го добива заслуженото порано или покасно..
     
    На crazylady и PiaMia им се допаѓа ова.
  4. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Убавиот збор и железни врати отвора!
    Значи, многу е важно во животот да знаеме да кажеме убав збор и потребно е да се трудиме тоа да биде почесто.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  5. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Не ми е тешко да кажам кога навистина некој го заслужил. :D