1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е убаво да се има секс секој ден?

Дискусија во 'Секс' започната од Toksichnata, 25 јули 2011.

  1. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Дали е убаво да се има секс секој ден ....?

    Убаво е, само невозможно поради добивање циклус, немање др.услови пр.просторни или временски, кавга итн. и цела низа други реални шумови или пречки меѓу предавателот и примачот, :D .

    Најубаво е да имаш кога искрено ти бара душичката, не поради други причини од типот - така тврдат сите и мора да е кул, нема да ме изневери ако имаме редовен секс итн.

    И трето, но не и најневажно колку повеќе имаш повеќе ќе бараш стануваш sex adddict :nod: .
     
    На Annath, MarchelineAmaru, LilBaby и 2 други им се допаѓа ова.
  2. drakul4e

    drakul4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    nezasiten

    zdravo...
    imam eden problem,kolku e dobar tolku e i losh...!
    imam problem so deecko mi, toj postojano misli na seks, i vo kontinuitet sekoj dnevno go pravime toa mnogu pati...!!!!
    ne deka mi e losho, no ne sum svesna i sigurna koj bi bile posledicite na tolku obilen seks....
    moze li nekoj da mi pomogne so negovoto iskustvvo...?
     
  3. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    Дали е убаво да се има секс секој ден ....?

    уживај додека можеш по се изгледа сте млади и сега стапувате во сексуалните игри. Колку повеќе имате секс и подолго време толку ќе почне да се намалува. Времето си го прави своето ;) уживај интензитетот ќе се намали ;)
     
  4. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Дали е убаво да се има секс секој ден ....?

    Јас да би имала секој ден ихаааа! Ќе си пукнам од радост, а не годишно или на неколку месеци..
     
    На Offspring и thelittle17 им се допаѓа ова.
  5. Gerberce

    Gerberce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    65
    Дали е убаво да се има секс секој ден ....?

    Незнам зашто мислат повеќето дека е убаво, според мене не е од повеќе аспекти. Ми се десило на одмор со дечко, бевме две недели и имавме ете секој ден, некој ден и по два пати.
    Прво почнува да боли доле (ова може и да е индивидуално), плус здосадува, се губи моментот на спонтаност, се сведува на тоа па тоа... и последните денови веќе неможев да свршам. Е сеа ако има случај на промискуитет можда е другачије незнам
     
  6. drakul4e

    drakul4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Дали е убаво да се има секс секој ден ....?

    ne se soglasuvam so tebe, decko mi ima 32 godini, i so nego sum veke 7 godini... intenzitetoot se poveke i poveke raste:worried:
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. model-78

    model-78 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Дали е убаво да се има секс секој ден ....?

    zdravo imam 33god. jas imam problem , ako e problem no ne bi rekol .vo brak sme poveke od 8 god . Imam potreba od sex
    sekojdnevno ponekogas i poveke pati dnevno , sekogas uzivam maximalno kako da e prvpat sekogas sakam dolga predigra i ne sum sebicen da se zadovoli samo mojata potreba , sekogas i pruzam takvo zadovolstvo i na partnerkata ( me ispolnuva koga ke ja vidam deka ke svrsi i taa ) cesto se slucuva i orgazam, no partnerkata mi e protiv toa da se ima sekoj den sex zatoa sto taa nema takva potreba i zatoa koga ke mi pruzi takvo zadovolstvo obavezno pravam dve partii po red
    dali e vo mene problemot ili sto ????
    ,sto mislite vie za toa i kolku cesto imate sex vie ......PLS SOVETI.....
     
  8. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Не би рекла јас дека секој ден е добро.Имам прочитано дека идеално е еднаш до два пати неделно.
    Кога бев во врска имавме секс секој ден и не зафркавајте,еден месец неможев од кревет да станам ко ме фатија половините :D Али добро јас изведував нешто во јога-стил :lol:
    Исто могуче е и јајници да ве здоболат или некоја уринарна инфекција да добиете.
    Ја не би сваки дан :)
     
    На akvarium му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Поубаво - амин!
    Задоволни ,раздвижени ,зближени ,згора на тоа нормално ,ќе се чувствувате посакувано ;)
    Мене ми одговара ,башка ми е лек против главоболка
    (главоболката како фактор за секс - оправдание за имање или немање секс :rofl: :rofl: :rofl: )
    ,еден оргазам дневно и се е под контрола :D
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
  10. dorjanka

    dorjanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    7
    абе оно убаво е ама после некое време кога ке почне монотонија ,па раздалечување,па 1 -2 во недела затоа еднаш во два дена најубаво
     
  11. Dzverche

    Dzverche Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    37
    Јас со дечко ми имам секој ден секс,некогаш и повеќе пати во денот нз зашто ама дали ептен се поѓаме во кревет неможам зависна сум од него постојано мислам на тоа доволно е да ме допре ќе полудам,боже ме сачувај не сум нимфоманка,ама мислам дека тоа е нешто најубаво зошто ја одржувате интимната блискост,ви се зголемува самодовербата кога ќе видите дека и двајцата уживате,а исто така со оргазмот особено кај жените е мн здрав со тоа се исфрлат најштетните токсини и се лачи хормонот на среќа,го продолжува животот и ви го крева расположението,сепак тоа е индивидуално но вака мене ми е најдобро :)
     
    На mims-89, vitomir и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  12. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Убавини.
    Убаво е убаво, жими се. :nod:
    [​IMG]
    :nod: :nod: :nod: :nod: :nod: :nod: :nod: :nod: :nod:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Да не се фолираме, прво и прво не е изводливо, потоа се што е претерано не е добро, па и се губи убавината, не е интересно да се претерува, станува досадно е сега не велам и еднаш месечно или неделно, туку онака нека има спонтаност, во една врска треба да се има секс кога и двајцата се расположени и желни за тоа (е и вистина е дека мажите се малку почесто расположени да не речам во било кое време ама добро :?: ). Пример има многу денови еден по друг кога сум расположена за тоа, а има и понекој ден кога едноставно од разни причини не сум, пример преоптеретеност со други работи, ПМС, месечен циклус, главоболки, настинки зимно време поготово, обврски и т.н. Но претежно се наоѓа време, а и кога се нема врема ако се има желба не е важно времето, ќе се најде екстра :)
     
  14. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Па се согласувам со тоа дека може да стане досаден постојаниот или секојдневен секс . Најдобар е сексот кога се има желба за тоа , кога ќе ве понесе , моментот , спонтаноста , а колкави се шансите секој ден човек да се чувствува исто ? Најважно е расположението . А дали можат да се појават здравствени проблеми , не сум запознаена , но мислам дека не е и баш добaр честиот секс од тој аспект . Ако ништо друго болки во 'рбетот сигурно има ... Барем кај мене ...
     
  15. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.884
    Допаѓања:
    34.236
    Пол:
    Женски

    Se soglasuvam so tebe deka moze da zdosadi ili premine vo navika...i vazna e zelbata...
    Uzivame sekoj den nekogas no nekogas e uste poubavo da se posakame sto bi se reklo da zagorime eden za dr pr.nekolku dena bez seks i ednostavno uzivame eden vo drug...
     
  16. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Убаво е да се има секс секој ден. Ама се зависи од партнерите. Ние немаме секс секој ден бидејќи не е многу возбудливо.
     
    На akvarium му/ѝ се допаѓа ова.
  17. aaleksaandraa

    aaleksaandraa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    34
    Во здраво тело , здрав дух. Читав нешто 16 причини зошто секој ден да имате секс. Па луѓе само секс му е работата и ништо нема да ви фали.
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Убаво е се разбира. Со дечко ми имаше периоди кога и двајцата бевме по слободни и он беше сам дома, секој ден убавини :$ Ама потоа почна он на работа, јас на факултет, чат пат некои обврски...и времето и обврските си го прават своето.Сега така чат пат, моите ако се на одмор, или ние на одмор, или он да има слободни денови...па да ни се погоди секој ден (ама ретко).
    Но тоа е тоа, не дека ние така сакаме.
     
  19. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Зошто да не е? Колку повеќе имаш секс толку повеќе и сакаш да имаш. Бар кај мене ова функционира :) . Имаше еден период кога имавме два пати неделно отприлика и кога ке почневме дури и ме мрзеше, а кога имавме секој ден, цел ден мислите натаму ми одеа и имав поголема желба.
     
    На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Немаме баш услови за тоа да го правиме секој ден, но имаше и еден таков период, неможевме да се одделиме еден од друг, баш секој ден... Убаво е, не велам не. :wasntme: