1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е уште со бившата..?

Дискусија во 'Канта' започната од mar.i, 2 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. mar.i

    mar.i Активен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Па едно машко ми рече да излезиме и јас му реков ќе видиме ќе со дог. утре. И добро тоа ама проблемов е што тој пред неколку денови беше во врска и сега гледам бившата се направила во врска ..Незнам дали е уште со неа а мене ме лажи..Незнам што да правам..:worried:
     
  2. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Па ,прво провери,немој да се излажеш и несигурна да излезеш со него.Пробај да дознаеш преку муабет или пак преку некој во кој имаш доверба.Само да не те примети.Немора тој да знае дека ти се распрашуваш за бившата.Ако не е со неа,можеш да излезеш,сепак мислам дека е пожелно да помине некој период па после да излезеш.Кој знае,можеби ја сакал навистина,па сака да ја преболи,се зависи колку биле блиски и колку време биле во врска.Постојат повеќе можности.Ти колку време пишував со него?Дали си претходно била другарка со него?Нешто слично?Дали го знаеш каков карактер има?Немој да погрешиш.Само не брзај,ти држам среќа :*
     
    На mar.i му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mar.i

    mar.i Активен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Па не сум била претходно другарка со него но мислам дека има добар карактер. Иначе на врската од бившата има само лајк стегнато така да мислам дека не е тој пошто веројатно и тој ќе имаше коментирано Што мислиш ти? :)
     
  4. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Па што се мислиш, направи некој чоколаден колач, свари кафе и еве идеме уште пред да кажеш кекс :D
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.