Дали е уште со бившата..?

Дискусија во 'Канта' започната од mar.i, 2 ноември 2013.

 1. mar.i

  mar.i Активен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  Па едно машко ми рече да излезиме и јас му реков ќе видиме ќе со дог. утре. И добро тоа ама проблемов е што тој пред неколку денови беше во врска и сега гледам бившата се направила во врска ..Незнам дали е уште со неа а мене ме лажи..Незнам што да правам..:worried:
   
 2. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Женски
  Па ,прво провери,немој да се излажеш и несигурна да излезеш со него.Пробај да дознаеш преку муабет или пак преку некој во кој имаш доверба.Само да не те примети.Немора тој да знае дека ти се распрашуваш за бившата.Ако не е со неа,можеш да излезеш,сепак мислам дека е пожелно да помине некој период па после да излезеш.Кој знае,можеби ја сакал навистина,па сака да ја преболи,се зависи колку биле блиски и колку време биле во врска.Постојат повеќе можности.Ти колку време пишував со него?Дали си претходно била другарка со него?Нешто слично?Дали го знаеш каков карактер има?Немој да погрешиш.Само не брзај,ти држам среќа :*
   
  На mar.i му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mar.i

  mar.i Активен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  Па не сум била претходно другарка со него но мислам дека има добар карактер. Иначе на врската од бившата има само лајк стегнато така да мислам дека не е тој пошто веројатно и тој ќе имаше коментирано Што мислиш ти? :)
   
 4. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.779
  Пол:
  Женски
  Па што се мислиш, направи некој чоколаден колач, свари кафе и еве идеме уште пред да кажеш кекс :D