Дали жените подоцна во животот целосно ја откриваат својата сексуалност?

Дискусија во 'Секс' започната од Blackouttheworld, 12 април 2021.

 1. Blackouttheworld

  Blackouttheworld Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Машки
  Здраво
  Зошто жените незнаат да мастурбираат кажано оргазам, после 40-та година дознаваат како да доживеат оргазам, некои од нив не мастурбираат и не знаат што значи, дали ги има вакви се уште??
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.731
  Допаѓања:
  160.178
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Elf, СуперДевојка, Mikha4 и 38 други им се допаѓа ова.
 3. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  6.905
  Допаѓања:
  103.631
  Таман си е темава. И мене ме занима дали има женски, жени кои никогаш не доживеале оргазам со мастурбација? :D
   
  На Doris123, DAngel и Milče9 им се допаѓа ова.
 4. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.303
  Допаѓања:
  17.402
  Питаш ме, ал не знам...
   
  На Blackouttheworld му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Blackouttheworld

  Blackouttheworld Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Машки
  43 години имаа и ја прашувам кога научи да уживаш,ми кажа лани знам дека малку прекасно сум научила.
   
 6. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  21.027
  Пол:
  Женски
  Ти сега на 40 научи што е то а и конечно го доживеа?
   
 7. Wallker

  Wallker Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Машки
  таква си ја нашол :)
   
 8. Blackouttheworld

  Blackouttheworld Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Машки
  Лол не јас,туку жена која не знаела што значи,и не пробала
   
 9. Nikolina35

  Nikolina35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2021
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  2.585
  Пол:
  Женски
  Мисли си ти дека не знаат хах... Каков виц човече. Дали ти знаеш дека жените побргу сексуално созреваат од мажите? Спореди само девојче во 8 одд и машко од иста генерација.Во најраниот пубертет и мажите и жените почнуваат да се интересираат за своето тело, а исто така и за спротивниот пол... Незнам навистина од каде дојде до заклучокот дека жени над 40 год не чуле за мастурбација. На сите проблеми што ги имам бар ме насмеа тнх.
   
  На Elf, edna_malecka, Leat и 3 други им се допаѓа ова.
 10. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  21.027
  Пол:
  Женски
  Барем и покажа што е тоа, и ги отвори очите?

  И не ги ставај сите жени во исти кош.
   
  На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Blackouttheworld

  Blackouttheworld Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Машки
  Lol ми кажа не пробала и ми кажа да и покажам,не успеала до сега и незнае како е
   
 12. Nikolina35

  Nikolina35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2021
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  2.585
  Пол:
  Женски
  Си се правел може јак е.. па те зезала, друга логика немам искрено.
   
  На Атриом, Leat и mira.mira им се допаѓа ова.
 13. Blackouttheworld

  Blackouttheworld Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Машки
  Лол незнаела жити се,ми иде да се фрлам од мост.
  Пола девојќи незнаат што значи squirt или оргазам
   
 14. Arjanit2021

  Arjanit2021 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2021
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  230
  Пол:
  Машки
  Ako nekoja zena ne probala ne znaci da ne znae moze i nemala potreba od toa moze ne saka taka ednostavno ne uziva na toa
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.035
  Допаѓања:
  41.164
  Пол:
  Женски
  А чекај @Blackouttheworld, оваа ти е прва или сите жени со кои си бил биле вакви па што волку си зачуден!?

  Јас не познавам такви жени!
   
  На Leat, buba4e89, 1209 и 4 други им се допаѓа ова.
 16. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.032
  Допаѓања:
  54.904
  Пол:
  Женски
  Барем открила кад тад.
   
  На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.872
  Допаѓања:
  54.024
  Пол:
  Женски
  Членов баниран е поради испраќање несоодветни лични пораки.
  Го прменив насловот на темава, да се движи во насока на тоа дали можеби жените подоцна во животот целосно уживаат во сексот, во мастурбирањето, ги наоѓаат сите свои точки, или можеби сепак нема врска. Да се сподели некое искуство. Ако тргне темава, ако не, кантата секако не бега.
   
  На edna_malecka, JustBeautiful, buba4e89 и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  8.503
  Допаѓања:
  81.347
  Убоо тоа, ама пак ми нема логика:D
  Као прво учиш точак да возиш, после проодуваш:^)
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.784
  Допаѓања:
  23.763
  Пол:
  Женски
  Темава плаче за во канта. Со претходниот наслов требаше да не оставите да се позафркаваме два три дена, со овој се чувствувам како да треба тема за семинарска да напишам.
  Човекот учи додека е жив. Тоа имам да кажам на темава.
   
  На edna_malecka, Luminary, Leat и 2 други им се допаѓа ова.
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.872
  Допаѓања:
  54.024
  Пол:
  Женски
  Ете ти сега.:D
  Никој не ви брани да отворите тема во насмевка и да се зафркавате.:wasntme:
   
  На edna_malecka, buba4e89, Dominik и 2 други им се допаѓа ова.