Дали живеете живот кој го посакувате?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Magnolija, 3 февруари 2010.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.593
  Допаѓања:
  114.282
  Пол:
  Женски
  Реков јас, не те сакам за џабе.
   
  На Bubce38 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  330
  Пол:
  Машки
  Нормално дека не.
   
 3. Mr.Lover

  Mr.Lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  422
  Пол:
  Машки
  Во овој момент не, но тоа е животот. Секогаш има падни-стани ти си тоа што правиш не што зборуваш или што зборуваат. Па затоа правете, пробувајте ако добиете ќе бидете среќни ако не ќе бидете помудри. :D
   
  На Nightwish11, Dessa и Elf им се допаѓа ова.
 4. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.712
  Пол:
  Женски
  Не би можела да кажам со сигурност. Голем дел од тоа што го сакав т.е некои цели што си ги зацртав - ги постигнав. Не дека не сум задоволна, само ете. Да не се грижам многу за нешто што и онака не зависи од мене, па таман ќе е. :whew:
   
 5. Nightwish11

  Nightwish11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  232
  Пол:
  Женски
  Ne! Ziveam po pravila na drugo...za zhal
   
 6. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.203
  Допаѓања:
  27.852
 7. Suhan

  Suhan Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2020
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
 8. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  924
  Допаѓања:
  35.596
  Да.

  Среќно вљубена сум, здравјето добро ме служи, имам доволно материјални средства за да живеам релативно удобен живот. Можеби не за да се расфрлам (тоа никогаш не ми ни било цел), но можам да си дозволам мали задоволства што ме исполнуваат.

  Работам, учам и се надоградувам секојдневно, творам и имам доволно време за креативни активности.
  Се чувствувам емотивно и интелектуално исполнета.

  За мене ова е сосема доволно за да кажам дека животов ми е убав, баш таков каков што е:)
   
  На RosettaStone му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nightwish11

  Nightwish11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  232
  Пол:
  Женски