1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали живеете живот кој го посакувате?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Magnolija, 3 февруари 2010.

  1. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Во посл 2 години дефинитивно ДА.
     
  2. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Моментално го живеам животот онаков каков што го сакам.Т.е. цела прва недела од оваа година ми е така убаво тргната и сакам вака да ми остани,ама за жал не ми е верна среќата која ја чувствувам.
     
  3. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Кратко и јасно-ДА. А за некој месец огромно ДА
     
  4. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Па некако не баш :( неам среќа :worried:
     
  5. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Многу сум среќна што покрај себе имам човек кој не дозволува да бидам тажна и незадоволна од животот па колку и да е суров истиот.
    Среќна сум што имам сестра со која колку и да се караме неизмерно се сакаме и животот би си го дале една за друга доколку е тоа потребно.
    Татко кој се жртвува цел живот за да ни обезбеди топол дом и здрава иднина.
    Несреќна сум што со мојата мајка тоа не е случај. Веќе за тоа имам напишано во една тема.
    Ми недостасува кафе муабет со неа, нормален однос, блискост а највеќе од се топла прегратка. (а тоа веќе никогаш нема да се случи)
    Ми недостасува стариот живот без толку многу обврски.
    Јас не сум комплетна а со тоа и мојата среќа, се трудам храбро да се соочам со реалноста но тоа многу тешко ми иде. Мојот совршен живот е во мојата глава, искрено и од срце се надевам дека што поскоро ќе креирам свој дом, семејство и еден нов живот во кој ќе се чувствувам комплетна, задоволна и среќна.
     
  6. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Па не можам да кажам дека ништо не би сменила, ама задоволна сум со оглед на тоа каков живот живеат други луѓе.
    Имам родители кои што се труделе да ми овозможат се во животот и успеале во тоа. Студирам на факултет кој што го обожавам(иако многу ме мрзи да учам :tmi: ). Заљубена сум во дечко ми и он во мене, за кој што можам да кажам дека е најдоброто суштество на планетава :angel: :inlove: . Имам и другарки кои можеби не се идеални, ама битно постојат и тука сме една за друга за да си се најдеме кога сме си потребни и кога треба да се прај женска пијанка. И брат ми ќе заборавев да го спомнам кој е секогаш тука за да ме ислуша, а порано кога живееше тука и за истепа некој по потреба ]:) . И то, може и не ми е совршен животов, ама не би менувала ништо, освен што би си го преместила гзов од столот пред PC, на столот пред книгите :worried: .
    Е, да и би си го тргнала целулитов :envy: , тоа ќе заборавев да го кажам. :$
     
  7. Cokolatce95

    Cokolatce95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    131
  8. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    Секогаш нешто фали :) ... Ама не се жалам, очекувам во скоро време да биде како што си сакам :)
     
  9. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Многу, премногу сум задоволна од животот кој го живеам.
    Среќна сум, здрава, права, имам одлични родители, семејство, другари, другарки.
     
  10. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    па вака:

    бидејки ова официјално ми е втора животна шанса дадена пред 13 години, ке кажам ДА -сум задоволна од животот но некако и не сум баш задоволна оти постојат пречки секако

    контрола од страна на мама -секој мој чекор-буквално
    караници со брат ми и татко ми
    невработеност (ако вака продожи за жабе учев на факс, оти се ке заборавам)
    немокност да се направи ништо (врски, врски, врски)
    почеток на здодевните кавги со љубовта(ке видиме до каде ке одиме )

    но и покрај се,сум личност што не се откажува , и се бори за подобра иднина на за себе и своите најблиски
     
  11. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    секако тука се и моите најблиски-моето семејство,секогаш до мене и во добро и во лошо, роднините, и секако другарките што многу си ги сакам, и што можам сето добро и лошо да го споделам со нив, да побарам совет,помош и кога им требам секогаш сум тука за нив.
     
  12. beautiful1

    beautiful1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    33
    Не,не го живеам животот кој го посакувам. До пред неколку месеци имав се, дечко кој го сакам и уште го имам но само тоа ми и остана.А тогаш пак сакав повеке си велев не сум срекна сакам ова сакам она...А сега кога едноставно родителите ме донесоа на друг непознат свет кај што немам никој и не познавам никој е дури сега сфатив дека суштината на животот е да бидеме срекни со малите нешта а не да посакуваме што е можно повеке. Е сега пак кога го сфатив тоа сакам само да се вратам назад па макар ако треба ке јадам само леб и сол отколку тука кај што имам се всушност немам срека и ги немам тие што највеке ги сакам.Али тоа е кога уште не сум полнолетна и мојте што сакаат прават со мене само на нив како им одговара.
     
  13. Ruza.Ruzica

    Ruza.Ruzica Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    24
    Да не ми е урок ама во моментот можам да кажам дека ми е прекрасно.Запишав медицинско како што и сакав одсекогаш, имам пријатели кои ме сакаат и подржуваат исто така и семејство,а од неодамна имам и дечко :)
     
  14. EffyPink

    EffyPink Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    12
    Искрено животов мислам дека ми оди во погрешна насока.. И се повеќе сум убедена дека не е до мене.. Значи од својот карактер сум задоволна но, околностите моментално се такви и нема што да направам. Утре да се случи нешто и да ме нема повеќе, за овие 17 години не би кажала дека се среќни. Се трудам да ги игнорирам лошите работи. Се надевам ќе биде подобро, надежта последна умира нели. И да го цитирам Игор Џамбазов: "Утре е дури утре".
     
  15. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Да затоа што среќен е оној кој се задоволува од мали работи. Имам прекрасно семејство во кое владее хармонија и љубов, заљубена сум во дечко кој ме цени и премногу се грижи за мене. Факултетот си го терам бавно но сигурно :lol: очекувам да се вработам, имам прекрасни другарки до мене...епа повеќе од ова не би можела да посакам. Вака сум си го замислувала животот уште од малечка и среќна сум што го живеам мојот сон! :)
     
  16. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    ДА ви го раскажам мојот живот, има многу лоши работи. Но се трудам да гледам на светлата страна, а и таква страна постои. Така да јас сум задоволна, пред се со она што сум, а потоа и со своето окружување.
    Можеби доколку сите тие работи не ми се случеа немаше да бидам она шо сум. Благодарна сум за тоа и не се каам за ништо. Очекувам некои работи да се подобат, нормално се надевам, но се на се го обожавам животот што ми е даден за ништо, јас добив се од него. :)
     
  17. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    За мои 20 години, ДА!!! Пу, пу, пу.
    За понатаму, здравје.
     
  18. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    841
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Во суштина ДА го живеам животот што го посакував. Имам нова прекрасна работа, мажуле до мене што ме сака и го сакам, ќерка којашто ја обожавам, а во моево меше расте уште еден живот. :inlove:
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    Кратко и јасно - ДА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rock:
     
  20. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Па можи да се речи да за мојте 16 год. имам дечко кој го сакам и ме сака имам семејство првава година супер ми оди а за понатаки здравје госпо нека ме чува од пријателите а од непријателите знам сама да се чувам