Дали живеете живот кој го посакувате?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Magnolija, 3 февруари 2010.

 1. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.294
  Допаѓања:
  17.912
  Пол:
  Женски
  Во посл 2 години дефинитивно ДА.
   
 2. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  166
  Моментално го живеам животот онаков каков што го сакам.Т.е. цела прва недела од оваа година ми е така убаво тргната и сакам вака да ми остани,ама за жал не ми е верна среќата која ја чувствувам.
   
 3. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.674
  Кратко и јасно-ДА. А за некој месец огромно ДА
   
 4. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  450
  Па некако не баш :( неам среќа :worried:
   
 5. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  526
  Многу сум среќна што покрај себе имам човек кој не дозволува да бидам тажна и незадоволна од животот па колку и да е суров истиот.
  Среќна сум што имам сестра со која колку и да се караме неизмерно се сакаме и животот би си го дале една за друга доколку е тоа потребно.
  Татко кој се жртвува цел живот за да ни обезбеди топол дом и здрава иднина.
  Несреќна сум што со мојата мајка тоа не е случај. Веќе за тоа имам напишано во една тема.
  Ми недостасува кафе муабет со неа, нормален однос, блискост а највеќе од се топла прегратка. (а тоа веќе никогаш нема да се случи)
  Ми недостасува стариот живот без толку многу обврски.
  Јас не сум комплетна а со тоа и мојата среќа, се трудам храбро да се соочам со реалноста но тоа многу тешко ми иде. Мојот совршен живот е во мојата глава, искрено и од срце се надевам дека што поскоро ќе креирам свој дом, семејство и еден нов живот во кој ќе се чувствувам комплетна, задоволна и среќна.
   
 6. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  191
  Па не можам да кажам дека ништо не би сменила, ама задоволна сум со оглед на тоа каков живот живеат други луѓе.
  Имам родители кои што се труделе да ми овозможат се во животот и успеале во тоа. Студирам на факултет кој што го обожавам(иако многу ме мрзи да учам :tmi: ). Заљубена сум во дечко ми и он во мене, за кој што можам да кажам дека е најдоброто суштество на планетава :angel: :inlove: . Имам и другарки кои можеби не се идеални, ама битно постојат и тука сме една за друга за да си се најдеме кога сме си потребни и кога треба да се прај женска пијанка. И брат ми ќе заборавев да го спомнам кој е секогаш тука за да ме ислуша, а порано кога живееше тука и за истепа некој по потреба ]:) . И то, може и не ми е совршен животов, ама не би менувала ништо, освен што би си го преместила гзов од столот пред PC, на столот пред книгите :worried: .
  Е, да и би си го тргнала целулитов :envy: , тоа ќе заборавев да го кажам. :$
   
 7. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
 8. Anggie

  Anggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  34
  Секогаш нешто фали :) ... Ама не се жалам, очекувам во скоро време да биде како што си сакам :)
   
 9. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  214
  Многу, премногу сум задоволна од животот кој го живеам.
  Среќна сум, здрава, права, имам одлични родители, семејство, другари, другарки.
   
 10. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  па вака:

  бидејки ова официјално ми е втора животна шанса дадена пред 13 години, ке кажам ДА -сум задоволна од животот но некако и не сум баш задоволна оти постојат пречки секако

  контрола од страна на мама -секој мој чекор-буквално
  караници со брат ми и татко ми
  невработеност (ако вака продожи за жабе учев на факс, оти се ке заборавам)
  немокност да се направи ништо (врски, врски, врски)
  почеток на здодевните кавги со љубовта(ке видиме до каде ке одиме )

  но и покрај се,сум личност што не се откажува , и се бори за подобра иднина на за себе и своите најблиски
   
 11. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  секако тука се и моите најблиски-моето семејство,секогаш до мене и во добро и во лошо, роднините, и секако другарките што многу си ги сакам, и што можам сето добро и лошо да го споделам со нив, да побарам совет,помош и кога им требам секогаш сум тука за нив.
   
 12. beautiful1

  beautiful1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  33
  Не,не го живеам животот кој го посакувам. До пред неколку месеци имав се, дечко кој го сакам и уште го имам но само тоа ми и остана.А тогаш пак сакав повеке си велев не сум срекна сакам ова сакам она...А сега кога едноставно родителите ме донесоа на друг непознат свет кај што немам никој и не познавам никој е дури сега сфатив дека суштината на животот е да бидеме срекни со малите нешта а не да посакуваме што е можно повеке. Е сега пак кога го сфатив тоа сакам само да се вратам назад па макар ако треба ке јадам само леб и сол отколку тука кај што имам се всушност немам срека и ги немам тие што највеке ги сакам.Али тоа е кога уште не сум полнолетна и мојте што сакаат прават со мене само на нив како им одговара.
   
 13. Ruza.Ruzica

  Ruza.Ruzica Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  24
  Да не ми е урок ама во моментот можам да кажам дека ми е прекрасно.Запишав медицинско како што и сакав одсекогаш, имам пријатели кои ме сакаат и подржуваат исто така и семејство,а од неодамна имам и дечко :)
   
 14. EffyPink

  EffyPink Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  10
  Искрено животов мислам дека ми оди во погрешна насока.. И се повеќе сум убедена дека не е до мене.. Значи од својот карактер сум задоволна но, околностите моментално се такви и нема што да направам. Утре да се случи нешто и да ме нема повеќе, за овие 17 години не би кажала дека се среќни. Се трудам да ги игнорирам лошите работи. Се надевам ќе биде подобро, надежта последна умира нели. И да го цитирам Игор Џамбазов: "Утре е дури утре".
   
 15. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.833
  Да затоа што среќен е оној кој се задоволува од мали работи. Имам прекрасно семејство во кое владее хармонија и љубов, заљубена сум во дечко кој ме цени и премногу се грижи за мене. Факултетот си го терам бавно но сигурно :lol: очекувам да се вработам, имам прекрасни другарки до мене...епа повеќе од ова не би можела да посакам. Вака сум си го замислувала животот уште од малечка и среќна сум што го живеам мојот сон! :)
   
 16. De-lovely

  De-lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  926
  ДА ви го раскажам мојот живот, има многу лоши работи. Но се трудам да гледам на светлата страна, а и таква страна постои. Така да јас сум задоволна, пред се со она што сум, а потоа и со своето окружување.
  Можеби доколку сите тие работи не ми се случеа немаше да бидам она шо сум. Благодарна сум за тоа и не се каам за ништо. Очекувам некои работи да се подобат, нормално се надевам, но се на се го обожавам животот што ми е даден за ништо, јас добив се од него. :)
   
 17. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  4.923
  Допаѓања:
  38.375
  Пол:
  Женски
  За мои 20 години, ДА!!! Пу, пу, пу.
  За понатаму, здравје.
   
 18. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  807
  Допаѓања:
  1.146
  Во суштина ДА го живеам животот што го посакував. Имам нова прекрасна работа, мажуле до мене што ме сака и го сакам, ќерка којашто ја обожавам, а во моево меше расте уште еден живот. :inlove:
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.624
  Кратко и јасно - ДА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rock:
   
 20. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  624
  Па можи да се речи да за мојте 16 год. имам дечко кој го сакам и ме сака имам семејство првава година супер ми оди а за понатаки здравје госпо нека ме чува од пријателите а од непријателите знам сама да се чувам