1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали живеете живот кој го посакувате?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Magnolija, 3 февруари 2010.

  1. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    паа искрено НЕ...но благодарна сум што го имам и ова
     
  2. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Па да.Финансиски не зависам од сопругот(вработена сум солидна плата имам),имаме кров над глава(куќа),две деца кои се живи и здрави(фала ти Господе),отплаќаме стан редовно,секоја година успеваме да отидеме по 15 дена на море,родителите мои -живи и здрави,.
    Е сега (секогаш има нешто што мора да те нервира нели)сеуште „не научив “да викам незнам,неумеам и неможам.Неможам да здивнам, самата преземам многу обврски кои знаат да ме исцрпат,маста да ми ја извадат ама не„ јас се си можам“.Како и да е животот ми е турбо ,200 на сат ,а јас само сакам малку лер. 8)
     
  3. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    не.....глупаво ама искрено сакам да променам милион работи
     
  4. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Па..моментално не.Имам многу глупаво чувство-како да се изгубив себеси.Повеќе не сум таа Чарми што порано бев и каква што сакам да бидам.Таа потона во морето на грижите и обврските...Уште еден месец и ќе ја довлечкам назад :D
     
  5. anab

    anab Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    55
    ех и јас тоа го посакувам,малку во лер ама некако не ми оди. но секогаш си се тешам со нешто :)
     
  6. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Не,воопшто не.Животот ми тргна во сосема обратен правец,сега неможам да се вратам ни назад ни да тргнам напред :worried:
    Понекогаш се прашувам каде згрешив олку што вака Бог ме казнува ;(
     
  7. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Па пола пола...ги имам личностите кои што ги сакам покрај мене, никој не ми недостасува, по никого не тагувам.
    Е сега финансиската состојба, место на живеење и слични работи не ми се баш по мерак, но тоа е тоа, треба да бидам благодарна и на тоа што го имам.
     
  8. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Да. Здравјето е ок, живеам со човек кој го сакам во хармонично семејство и на врвот е еден ,,малишан,,. Кариерата добро напредува ама се стремам кон подобро ;) . Си поставувам помали остварливи цели (моја скромност) кои полека полека ги остварувам.
     
  9. Margaux

    Margaux Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    34
    Здрава сум, имам разбирање и љубов од моите најблиски, дечко со кој обострано се сакаме, прекрасни пријатели, работа што ме исполнува и супер колешки, солидна плата со која можам да си дозволам повеќе луксузи, добро изгледам... за сега, ова е животот што го посакувам, а за во иднина здравје си имам уште планови :lol:
     
  10. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.686
    Допаѓања:
    98.013
    Пол:
    Женски
    Од една страна сум задоволна,во смисла на тоа што имам покрив на глава(иако не е по наша заслуга),трпезата ни е колку толку полна,здравје има ти благодарам Господе за се ова...

    А од друга страна хмм...многу ме има животот повредено и тоа се одразува на квалитетот..некои ситни работи не ме прават среќна,а знам дека не треба да биде така...монотоно живеам...многу ретко запознавам нови луѓе,не зашто не сакам туку едноставно немам можност..и ако се одземе она горенаведеното не живеам живот кој го посакувам... :|
     
  11. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Па може да се каже,имам се што сакам и што ќе посакам,шивеам нормален живот сепак има некои испади за да биде поинтересно,па и се да ти е совршено не е на арно :)
     
  12. Andzelika

    Andzelika Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    176
    Искрено, не баш. Работам нешто што баш и не ме исполнува, ама имав сосема друга замисла за тоа што сакам да работам(па затоа и завршив факс. кој нема благе везе со ова што го работам). Сакав куќичка некаде далеку од центаров на Скопје, на мирно место, полна куќа дечиња(ах се надевам дека и тоа ќе биде наскоро :( ), здравјето одлично да не служи, мирен спокоен живот. А реланоста е друга- живееам блиску до центаров, немаме сеуште дечиња, работиме турбо од сабајле до вечер со маж ми, фансиски сме потковани и за нашите правнуци, ама ете пак бркаме кариери |( Здравјето кое ми беше на прво место, некако почнавме да го губиме.....

    Ама сепак, млади сме и сето тоа може да се смени, со малку труд и воља. Се тешам со тоа дека ако било се како што сме поскаувале, ќе ни здосади и ќе биде монотоно. Зошто едноставно, кога може да биде комплицирано |(
     
  13. cuciTo

    cuciTo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    13
    па во последно време се разочарувам од животов :(
    ништо да ми тргне како што си планирав и сонував
    ах тие пусти пари ;( сите соништа ми пропаѓаат
    но ајде ќе се надеваме уште малце има време :@ т.е. до уписите на факс

    а иначе во љубовта неможеше да биде подобро :inlove:
    само да најде асална работа во ск :worried:
     
  14. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    па може да се каже до некаде да до некаде не, неможе се да е совршено секогаш нешто недостасува..
     
  15. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Па може да се каже не баш имам неколку недостатоци нормално дека ќе има неможе се совршено да ми биде а и да биде кога тогаш ќе се сруши и тој мир и спокојство што го имам. Така да тоа е тоа и ќе си се помирам со тоа нема да бегам од оваа кожа. Еден ден се ќе се среди се надевам и мене ќе ме огрее сонцето :lol: Kако викаат: "тоа што е мое ќе си дојде" ако чекам така отидов измеѓу легендите ако сама не превземам нешто да биде во ред џабе ми е се ............... :whew:
     
  16. DeadMary

    DeadMary Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    53
    Даааааааааааааааааааааааааааааааааааа! :D
     
  17. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Ми фали уште едно делче за сложувалката да ми биде целосна. :)
     
  18. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    може да се каже :)
     
  19. myst

    myst Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    36
    Од една страна задоволна сум и среќна што имам колку толку пристоен живот, значи кров над глава каков таков и не сум гладна нити пак боса и гола. Но жал ми е што не ги искористив паметно шансите кои ми се укажуваа порано, и кој верувам ќе придонесеа да имам поквалитетен живот. Жал ми е што не го искористив мојот потенцијал и способности до максимум, што не направив ништо од себе иако можев. Жал ми е што останав само домаќинка иако секогаш се замислував себе си како независна и успешна жена. Жал ми е што рано се омажив без внимателно да го одберам мажот, па завршив како самохрана разведена мајка на млади години...А се што требаше е да си се посветам на златниот факултет на кој се имав запишано, да си дипломирав, па ќе си бев независна жена и ќе си бирав попаметно..ама тоа е, времето назад не се враќа, понекогаш си велам така требало да биде. Ќе се навикнам да бидам среќна и со помаклу од тоа што сум посакувала за себе и за моите деца. Барем сме здрави, живи, и не сме на Камени Мост да питаме...па може ќе ни се смени среќата, па ќе не огрее сонце и нас ;)
     
    На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Делумно, мислам дека секогаш фали некое парче во сложувалката. :)