1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали заради злоупотреба на фб има казна?

Дискусија во 'Канта' започната од newgirl1, 3 април 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. newgirl1

  newgirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2012
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  4
  Здраво феминки, како што и сами гледате, ова е лажен акаунт со цел да се отваараат теми за разни маки што немаме како да ги кажеме заради познатиот акаунт, па од тука.Вака сега-ние сме три другарки на 21, предходно темата ни беше што би правеле ако не ни вреди животот, имавме и за несакана бременост, за машки и сега сакаме да напишеме една за сите што имаме проблеми со врските, што не им веруваме на мажите и што сакаме одмазда.Една наша блиска пријателка сакаше да го скара дечко и со кој што одат 2 год. со едни девојки што го замараат, но се плаши дека ако им напише нешто на фб ќе стигне до голема.Па сакаме да прашаме, дали ако направи лажен профил и им пише може да ја пријават? и што се случува со оние што ги пријавиле? Бидејќи на фб секојдневно има закани, пцуење, заради кавги, врски па дури и политика.Знаеме дека не сме нормални, се надеваме дека нема да не тргне модераторот, но не интересира се во врска со фб.Благодариме и имајте убав ден.
   
 2. JustFun

  JustFun Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  2.773
  Колку години сте? Сериозно? ама најсериозно го мислеше ова што го напиша?
  И дечко и ако сака да не го замарат, тој е тој што треба да ги отстрани, не таа.
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Арно си знаете.
   
  На cresa-jagoda, Rose96, theowndemon и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  4.320
  Допаѓања:
  55.364
  Пол:
  Женски
  Па арно ни кажавте дека не сте нормални, бар да не ве мислиме.:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:


  А се прашуваме постојано зошто Исток не отпиша, а Запад никогаш не не запиша...
  Иииии, еве зошто.(facepalm)
   
  На cresa-jagoda, Rose96, theowndemon и 11 други им се допаѓа ова.
 5. newgirl1

  newgirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2012
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  4
  21 ама што има врска тоа? И прашавме дали е казниво, не кој колку е.Инаку и другарката и дечкото се колку нас.
   
 6. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Казниво е! И од форумов лесно може да ве најдат по IP адреса а не пак на фејсбук.
  Деца не си играјте играчки!!!
   
 7. newgirl1

  newgirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2012
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  4
  Ееее така, сакаме убав одговор а вие се лутите.Нашата другарка сака по секоја цена да се одмазди, но тоа што го сака..не е баш безбедно..
   
 8. newgirl1

  newgirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2012
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  4
  И дали некој знае што е казната?
   
 9. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  4.320
  Допаѓања:
  55.364
  Пол:
  Женски
  На гилотиња ќе ве дадат, дека кралици умешни :devil:
   
  На danichap, Bozica1980 и Someonespecial им се допаѓа ова.
 10. newgirl1

  newgirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2012
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  4
  Нас не не мешајте, ова е за другарка.Ние само сакаме да помогнеме.
   
 11. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  21.995
  Пол:
  Женски
  Kamenuvanje na plostad, i toa koj stigne:D
   
  На theowndemon, joy1 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 12. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.388
  Пол:
  Женски
  Па нека направи лажен профил со рандом странски имиња, пр: Урсула Кадриу, и нека стави слика од некоја рандом глумица пр Анџелина и нека им се закани на тие кучки што и се мешаат во врска ]:) нема ништо да и биде така, значи не користи ни слики и идентитет и други личности...
  само Анџелина во случајот ќе биде повредена...
   
  На sugarlips, kim.k и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 13. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  4.320
  Допаѓања:
  55.364
  Пол:
  Женски
  ^
  Како мене шо ми прават, ах..... :D
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. newgirl1

  newgirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2012
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  4
  Значи нашата другарка сакаше да направи така ама да го накриви дечко и и овие да го замразат.Сега?
   
 15. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Нема да го смири на тој начин, буквално ништо нема да постигне. Ако направи такво нешто со тоа само уште повеќе ќе го оддалечи и ќе ја замрази на крај и толку. Значи нема да и помогнете на овој начин. Бидете си заедно и уживајте си во младоста, не го трошете времето на глупости.

  Ццц ќе се отепам со што се замараат младиве денеска (facepalm)
   
  На JustFun му/ѝ се допаѓа ова.
 16. newgirl1

  newgirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2012
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  4
  Тогаш кој ги казнува тие што ја пцујат власта???
   
 17. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Тоа е дозволено, пцујте ја власта ем ќе се испразните ем нема казна :D 2 во 1 :D
  Или опозиција сеедно, кој сакате одберете си :D
   
 18. newgirl1

  newgirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2012
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  4
  Не сме по политикаа, значи другаркава ќе ја убедиме да не пишува.Сакаше да знае што е казната и како да се одмазди затоа што нема идеа
   
 19. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.452
  Пол:
  Женски
  Како ќе ви се вика шпанско-турскава сапуница и од колку саат почнува? :D :D :D
   
  На Lella, cresa-jagoda, Ginger^ и 3 други им се допаѓа ова.
 20. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.388
  Пол:
  Женски
  А колку луѓе сте вие од овој профил?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.