1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали за Нова Година носите црвен долен веш?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ANELIJA, 23 декември 2010.

 1. ANELIJA

  ANELIJA Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  154
  Уште пред неколку години сум слушнала дека за Нова Година треба да се носи исклучиво црвена боја гаќички и прслук за да ти биде успешна новата година во љубов.Нека пише некој дали го практикува ова за Нова година :)
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lludaca

  lludaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  да и јас сум слушнала но никогаш не сум го практикубала
   
 3. okiloki

  okiloki Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  Што дека носев минатата Н.Г црвен долен веш, кога годинава ми беше катастрофална на тема љубов :Down:
  Затоа оваа Н.Г ќе облечам црн ;) :D :D :D
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  Од чии усни е произлезена оваа мудроштина и досетка на милениумот? :^)
   
  На antilla му/ѝ се допаѓа ова.
 5. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  не сум слушнала досега за ова, ама можеби ќе облечам оваа година и баш да видам колку е вистина :D
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  Искрено - прв пат слушам, но ајде може да се проба, ништо не губам.
  Додуша годинава прслук нема да ми треба :P да не ме сфатите погрешно, корсет ќе носам.
  Ама една црвена тангица како би си купила мх мх мх :mm:
   
 7. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  Практикувам веќе неколку години :) Не е ништо посебно, бабини деветини ама со оглед на тоа што црвена ми е омилена боја ми одговара :rofl:
   
 8. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  Еј, а се важи ако се извалкам за време на „хит месеца“ ? А? :?:

  Може па дупла среќа ќе ме стрефи, не дај Боже. Што ќе правам после со толку среќа и љубов? :)
   
 9. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.332
  Допаѓања:
  22.463
  Пол:
  Женски
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  Имам слушнато, ама не практикувам. :emo:

  Аман веќе од толку суеверија ! ]:)
   
 10. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  797
  Пол:
  Женски
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  ама сте ја погодиле темава баш на ова мислев синоќа :D за носењето на црвен долен веш. Носев претходнове години и немав некоја среќа и решив годинава да носам црн :lol:
   
 11. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  Во врска со црвениот веш прв пат слушам.
  Пред два саата си купив убави црвени гакички со бели перца екстра се...за нова год.
   
 12. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.977
  Допаѓања:
  4.825
  Пол:
  Женски
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  Оваа традиција си ја почнав од лани, така да планирам да си ја продолжам..
  од кај да знам може стварно ќе ми донесе среќа во љубов????
   
 13. dan1

  dan1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  32
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  Искрено до сега не сум слушнала за ова,ама некако не ми стои како лоша идеја... :$ :D Како и да е мислам дека ќе носам, бидејќи имам претчувство дека ќе добијам таков поклон... :lol: :lol: :lol:
   
 14. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  Не сум многу суеверна, ама црвени гаќички си носам секогаш за нова година :) . Прв пат носев кога славев првиот пат со дечко ми :$ , значи пред 3 години. Ќе си носам и годинава арно што ме потсетивте да си купам, зошто немам нови црвени
   
 15. sunshine93

  sunshine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  37
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  Не сум слушнала вакво нешто. Јас пак не преферирам воопшто да носам црвена боја на било што па не ни имам црвен веш за да го носам. :D
   
 16. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  Исто и јас :)
   
 17. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  не планирам освен ако не излезе :|
   
 18. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  117
  Дали за Нова Година носите црвен долен веш

  Баш ме погоди темава :lol: Прв пат слушам за ова, ама баш пред една недела ми подарија црвен долен веш и планирав да го носам на новогодишната вечер, па ќе покаже годината дали е така или не е :)
   
 19. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  за оваа Нова година, носев црвени гакички,боксерки :) иии уште истата вечер се смував со еден познаник..другар ама не бевме блиски воопшто :)
  ке видиме дали ке имам среќа во љубовта и понатака :lol:
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  za ovaa godina bash bi sakala ...