1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали за Нова Година носите црвен долен веш?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ANELIJA, 23 декември 2010.

  1. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027
    оваа година ке носам,ама не заради суеверие туку затоа што ќе носам црвен фустан,па секогаш комбинирам со долниот веш.ќе носам комплет црвен со танга и црвена подвезица на ногата :$
     
  2. MissBreezy

    MissBreezy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    684
    Допаѓања:
    2.051
    Пол:
    Женски
    Ги пронаоѓам смешни приказните што се кријат зад тоа верување.. црвен долен веш за Нова Година - повеќе успех на љубовно поле :rofl:
    Глупости. Прв пат го чув оваа година (всушност сеуште беше 2011, ако тоа прави смисла :^) ). Моите колешки на факс ми се доверија дека уште одамна го практикувале ова, по совет од мајки, баби, тетки, стрини итн. Не ја сфаќам поврзаноста на бојата со настанов, ама ајде.
    Кога ова се расчу, остануваше да го одбројувам само времето додека сите не потрчаа во продавници во потрага по црвен долен веш :smirk: И се чудев на другарка ми која одеднаш очајно бараше подвезици и разни додатоци во црвено. Човече, преку цела година не се потресуваат толку за долен веш колку за Нова Година.

    Но, како што кажав.. не верувам, а со тоа ни на крај памет не би носела. Со исклучок ако случајно имам облека со која ќе ми одговара, ама поради суеверија без поддршка од научно-докажани истражувања :D во никој случај. Ма не знам колку да сум очајна, црвена танга со дедо-мраз додатоци shall not work for me. Or anyone else, for that matter.
    Само се чудам на оние што решиле бело фустанче да фураат за Нова Година.. Или прво ја планираат долната облека, а потоа останатото? :lol:
     
  3. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Јок, не верувам во такви работи. :)
     
  4. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
  5. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    без црвен долен веш не ни помислувам да славам.
     
  6. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Не. Жолти носев :D
     
  7. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Јас сум во крајна депресија. Ете за Нова Година не успеав да најдам црвен долен веш иако очајно барав насекаде.
    Сакам да прашам дали тоа што носев розев долен веш негативно ќе влијае на мојот љубов живот? Дали сега треба да правам вуду куклички и да играм гола на полна месечина за да надокнадам?
    |(
     
  8. SaIvnjaann

    SaIvnjaann Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    458
    Немав слушнато за ова работа се до завчера...си зборувавме со другарките и кажаа дека носеле црвен долен веш или било каков друг црвен детал за да имале уште повеќе љубов годинава. Јас за ова прв пат слушам , а и не верувам многу многу ... :^)
     
  9. aprokovic

    aprokovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    45
    Па носев навистина црвена танга, ми одговараше на лакот на ноктите, и партнерот ја примети плус, што посебно ме израдува :)
     
  10. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Ич не се секирај, знам една жена што гледа на карти и фрла црни магии, може да ти помогне. И јас ја направив оваа катастрофална грешка ама среќа на време ме смирија, ми кажаа за женава и сега ми е полесно инаку и самоубиство доаѓаше во предвид.
     
    На tigerlady му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Ете, и јас се оддадов, прочитав тука дека ќе ми носело среќа во љубовта па си реков зошто да не :D
    Минатава година ми беше крајно мизерна на тој план, а човек у такво стање е спремен разно-разни глупости да испробува :D
    Носев црвени чипкани полу-танги, но без прслуче, фустанот беше таков што не ми требаше.
    Па сега ќе видиме годинава дали ова нешто ќе смени :P
     
  12. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.499
    Допаѓања:
    1.580
    Не. Не верувам во тоа, а и немам црвен веш, бидејќи не ја сакам бојата како за долен веш :D.
     
  13. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Да :lol: :lol: тешко си мене
     
  14. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Оваа година носев,да,ама не од што верувам во ова,туку таква боја ми беше фустанот,па таква боја и на ѓаќички носев.А со оглед на тоа што ми беше крвавата тетка на гости,годинава крваво ќе ми тргне во љубовта 8)
     
  15. Springy

    Springy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    522

    хаухауахау исто и мене 8)
     
    На CIA му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    Хм неверувам во ова :^) носев лилјаков долен веш :lol:
     
  17. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Се придружувам на крвавата група :)
     
    На CIA му/ѝ се допаѓа ова.
  18. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Ексузе муа, јас без црвен веш не планирав ни да го прославам дочекот бре :!:
    Оооооох, какви предвидувања. |(
     
  19. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Хехехе, па тоа зависи и од облеката. Лани јас си носев црвено прслуче. па годинава немав којзнае каква среќа. Вообичаено. Инаку и јас ја имам слушнато приказнава околу црвената боја и Нова година. Само малку изменета :D Можело да се носи било што на себе во црвена боја, не мора веш. Околу полноќ, на новогодишната вечер се замислувало желба и по не знам која логика поради тоа што ќе имаш нешто црвено ќе ти се исполни :D
     
  20. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543