1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали знае вашата мајка за вашиот сексуален живот?

Дискусија во 'Секс' започната од Alekche, 20 март 2010.

  1. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Знае дека сум сексуално активна, и тоа мисли дека сум почнала нешто порано отколку што стварно се случи. :D
    Ама мислам дека нема потреба да знае детали за мојот сексуален живот. Знае колку што треба.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Па... не сум и кажала но таа си знае,паметна е! :) не и кажав од причина што не сакам мн да зборувам со неа за тие работи пошто е мн голема паничарка па кој ќе ја слуша после “да не направите беља,вака, така...“ и само на тоа ќе мисли! така прави за брат ми, он се си кажува и после таа само се нервира и мисли! а инаку правиме муабет за секс,заштита и такви работи ама за мене лично и за мојот сексуален живот не! го познава дечко ми уште пред да се фатиме,заедно сме веќе 2 и пол години а сега и сме и нон стоп заедно и таа си знае сигурно! јас и кажав на тетка ми одма, потоа на брачед ми што е постар неколку години од мене и на една другарка,сега веќе поминаа неколку месеци кога некој ќе ме праша велам ДА имам сексуален живот и тоа не е срамота! Единствен проблем ми е што сакам да одам на гинеколог а не сакам со мајка ми :(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. done

    done Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    73
    Не и нема ни да и кажам, ако нешто се сомнева ок, ако не пак ок :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски

    Леле и јас сум таква и во односот со мајками а и сестра ми
    блазе им на тие што можат за се да си разговараат со мајките
     
    На Lolo5 и Reaper666 им се допаѓа ова.
  5. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    И јас исто, воопшто не сум блиска со мајка ми има премногу застарени сфаќања, едвај се помири дека имам дечко, па за секс ќе и кажувам :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    исто исто. нема потреба од детали, доволно е што знае дека сум си со дечкото и што пазам !
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    да и му кажа на татко ми :envy: :o :worried: :$ тоа е.....
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    да мојата мајка знае се порано почесто се а сега само да сум имала синоќа и ништо друго а секако не во детали,најинтерсно е што за мојот прв пат знаеше само мајка ми и никој друг и таа најдобро ме советуваше за тоа вечно сум и благодарна :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Знае ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mk20

    mk20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Мислам дека ако кажам на мајка ми таква работа ќе се пошекне жената:) Немам храброст да и кажам нешто такво.Знам дека не е падната од Марс,ама никогаш не сме зборувале на таква тема и...
    Моментално ми доцни и мн.се плашам и најмногу од се ми се родителите у глава,не дај боже да се деси нешто,не знам како би кажала дома,мислам ќе ме убијат:worried:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Не знае од мене , ама си знае жената. Не е од марс падната. Не сакам да зборам со неа на таа тема.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    Секако дека си знае,слободно си разговарам со мајка ми на таа тема заедно одиме на гинеколог,и доколку имам некоаков проблем веднаш се консултирам со неа...таа секогаш ми се смее кога ќе и речам:
    -Мамо синоќа кога се љубев..(зошто сум викала се љубев,а не с....в или сл)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. martinagirl

    martinagirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1

    i jas sum ista kako vas i sega gledam uteha poradi toa sto mislev deka samo jas sum a imalo mnogu slucai kako mene a jas nemam hrabrosta da kazam :(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. shalala

    shalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    е мојов случај е за*бан. не ме пуштаат од дома на одмор со дечкото зашто мислат сигурно ќе "легнеме" а не знаат дека тоа веќе е биднато :?: страв ми е а и срам да и кажам на мајка ми каква е работата оти таа смета не дека сум мала но дека не сме оделе доволно со дечкото(5 месеци-но не се гледавме интензивно зашто живееше во др земја).. и сега што? probleem :?:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Знаеше и за бившиот отворено ме праша и отворено и кажав само да. Знае и сега. И тоа на шала пред него и треснав :D Јадев нешто и мајка ми ми вика дај му и него машко е. И и реков не му паѓа не се секирај :D
     
    На Lolo5 и aquafortune им се допаѓа ова.
  16. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    835
    Допаѓања:
    1.462
    Мојата мајка знае за мојот сексуален живот, и кажав јас самата затоа што мислам дека најдобро е мајката да знае бидејќи доколу ви се појави некој проблем таа ќе ви го даде најдобриот совет...ниту една мајка не си мисли лошо за своето чедо...затоа не срамете се и кажете и ....се работи и за вашето здравје...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    нема шанси јас да и кажам за мојот сексуален живот, додуша можи и си има сфатено, пошо одам кај него на викенди да преспијам, па сигурно не играме не лути се човече дури не ни се соспие ;) а патем за на гинеколог ... сама си одам, не ја носам мајка ми со мене, пошо многу добро се познаваме со докторката шо ми е гинеколог и нема потреба да ја носам мајка ми со мене а и не ми требаат паничари и да ми велат пази шо прајш, ум во глата, мала си бла бла :D затоа според мене најарно ќути си дупи си :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    ова е исто ко со мајка ми! и моите беа исти такви, и кај мене беше иста ситуацијата одмор со дечко???! бог да чува, а всушност тоа е многу незрело размислување...демек секс да не случајно имаме....ама човек ако сака тоа да го направи ќе го нарпави сегде...не му треба одмор за тоа :rofl: Иначе многу ме нервираше мене тоа.Брат ми со девојките се акаше по одмори а ја ??!?~?„?~ Ма да сега кога ќе подразмислам може до некаде биле у право...ама само донекаде.Иначе не и кажав...незгодно ми беше не бевме блиски толку многу.Повеќе бев блиска со татко ми, тој да ме прашаше ќе му кажев отворено[/b]
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    мојата знае не е мутава ...не од мене ама си знае ]:)
    искрено му завидувам на дечко ми што е така поврзан со мајка му
    може да и каже а за секс си зборуваат баш како и за секоја друга тема
    се и кажува ... :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас не би сакала дечко ми да е така поврзан со мајка му. Како ќе изгледа тој муабет :^)
    Мамо вчера кога се е*евме со Ирена и она кога свршуваше , јас и реков... или
    Мамо јас повеќе сакам отпозади ама Ирена па сака да е одозгоре ....

    Што знам, сепак не би сакала таква блискост, исто како јас да и речам на мајка ми
    Мами да видиш колкав му е , кога спие на лева страна му лежи... :D

    Не , не , си знаат родителите тоа што треба , само основното, па не се од Марс паднати. И нивно е да ни викаат : внимавајте , чувајте се , ама деталите ќе си ги задржам за себе :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.