1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали знае вашата мајка за вашиот сексуален живот?

Дискусија во 'Секс' започната од Alekche, 20 март 2010.

  1. smartass

    smartass Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    7
    :( :( :( Мајка ми е невиден паничар и се плашам да и кажам,одма ке полне да плаче и нема да спие навечер,а не дека е заостаната
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sexybaby22

    sexybaby22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    22
    Да мајка ми знае за мојот сексуален живот. Кога имав прв пат таа беше прва што дозна.
    Секогаш ми дава совети како да се пазам и бал бла исто така заедно одиме на гинеколог.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Не сум заостаната и со некои глупави сфакања, али никогаш, ама никогаш не би зборувала со мајка ми на оваа тема. Безвеза ми е, не сум тинејџерка па да мора на мамичка да и кажам, доволно сум стара да појдам сама на гинеколог или било што. А и незгодно би ми било да зборувам на таа тема, а и што има неа да и кажувам? Која ми е омилена поза, или дека (не) можам да доживеам оргазам(пример), или каква заштита користиме?
    Безвеза ми е да седам на иста маса после јас таа и дечко ми, (маж ми), и да знае интимни ствари за нас. Нормално кога се има години, се има и секс, доволно е тоа, самата си знае дека имам односи, глупост ми е да се зборува на таа тема. Сексуалниот живот е моја интимна ствар, која ако сакам ке ја поделам со блиска другарка, и толку.
    Кој како си сака, ова е мојот став за мене. :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    разбирам ќерка и мајка да се отворени една сод руга на оваа тема,ама син и мајка?неодамна слушнав дека еден дечко до детаљи си седнува и раскажува на мајка му и коса ми се крена
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    па не сум и кажала :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Јас нема шанси вакво нешто да и кажам,но дечко ми кажува се на мајка му.Секогаш кога имаме сексуален проблем и се обраќа на мајка му.Многу се нервирам за тоа :@
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. vesna23

    vesna23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2010
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    81
    Мислам дека нема потреба мајка ми да знае затоа што секој си има своја интима , а плус не сум толку опуштена пред неа па сега да и раскажувам до детали ( сепак имам одредена почит па глупаво ми е да зборам за такви работи со неа :lol: ) . Сепак со другарки секогаш се доверуваме една со друга но и на нив не им се доверувам толку во детали само можам да разменам мислења и некој совет плус
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    на мајка ми никогаш не сум и кажала ништо за мене,дали е сексуален живот или друго :shake: и да не сака да каже,ке и се испушти |( сега одкако се мажив некогаш на зафрканција,ке и речам нешто,ама секогаш моето кажано не е вистина :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Jас тешко дека ќе и кажам на мојата мајка.А колку би сакала да знае..би ми било 1000 пати полесно.
    Но мајката од мојот дечко знае и секогаш ни дава совети и кога нешто не е во ред со мене -некој гинеколошки проблем,после дечко ми прва дознава таа.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Не знае и не би се осмелила да и кажам.Никогаш не су била блиска со мајками,никогаш од мала
    Таа е против мојата врска мислејќи дека ке направам глупост,немат да завршам школо.Вчера баш ми рече дека ако су направела некоја глупост за мене мајка немат више,ме повреди многу со тие зборови :( .
    Чуствувам дека никогаш од неа не су била сватена,кога и да се обидам да и кажам нешто таа ке ми се развика како су била несмасна и што уште не.Не викам дека не ме сака и не се грижи за мене,имат и ноќи не спиени ради мене.И поради тоа не можам да и кажам. :(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. shajla

    shajla Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    25
    не сум и кажала... не, дека не сум доволно блиска со неа за да и кажам но... дефинитивно на некој начин се плашам од нејзината реакција... жената има некои други поинакви сваќања...
    знам дека доколку би се искажала може многу да ми помогне во мојот интимент живот, но сепак не ...
    што се однесува до интимниот живот за мене се знае мојата постара сестра ... па често и кажувам неа,
    сепак најблиските знаат најмногу да не сватат и најдобро да ни објаснат
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    не знај , оти имаме различни гледишта на животот за жал :worried:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    Знае дека имам секс со дечко ми, но сигурно нема да седнам со неа на маса и да правам муабет на таа тема,конкретно каква заштита користиме или која поза ми е омилена.Тоа нема шанси. :!:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. aquafortune

    aquafortune Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    23
    Мислам дека знае,не е од вчера жената,секогаш пред да излезам ми вика пази што правиш,да не се каеш после... :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.799
    Допаѓања:
    38.199
    Пол:
    Женски
    Не сум и кажала ама знам дека та знае...секогаш ми вели пазете деца да не направите некоја глупост...чувајте се :!: Инаку таа има многу современи сваќања во врска со се...секогаш сум била блиска со неа и ако имам проблеми заедно ги решаваме...ама некако не ми иде од уста да го кажам мамо јас имам секс :tmi: Сигурна сум дека и сама е свесна..имам 2 годишна врска и не сум мала,сепак мило ми е деталите да си ги задржам за себе :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.051
    Допаѓања:
    20.749
    Пол:
    Женски
    Знае па ако не знае мама кој ми е поблизок од неа, кој ме сака повеке од неа и секогаш прашува дали ми дојде и еднаш ми каснеше 1 месец и се знаеше, за срека ми дојде (тогаш) :lol: а деталите не ги знае се разбира :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Деталите не ги знае, но мајка ми е и од кога станав сексуално активна, на неа и кажав по пола година...
    А онака понекогаш си ги кажуваме глупостите хаха на пр. како татко ми имал излети кога била бремена мајка ми со мене, како ќе ги фателе, каде се криеле и сл. И ми љубомори што денешно време не мора да се криеш, само си ја затвориш вратата од собата и се знае дека влезот внатре е забранет :lol: :D
    Си ја сакам мама :*
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Мајка ми е една прекрасна личност со многу модерни и здрави сфаќања, и бидејќи сум единка многу сум блиска со неа. Во тинејџерски години никогаш не сум имала проблем да разговарам со неа на билокаква тема, затоа што ако не таа, кој друг би ми помогнал или посоветувал?! А нејзините совети се богами секогаш реални и на место. Абе во книга да ги ставиш! :)
    Така и за сексот, знаеше кога го имав првиот однос, ме праша дали ми треба совет, јас и кажав...нормално ми рече да внимавам, како да се пазам итн. До детали не сум зборела никогаш со неа на оваа тема, ама мило ми е што знам дека кога со нешто би имала проблем барем пред мајка ми не треба да се устручавам дури и ако се поврзани со ваква интимна работа како сексот. Ех, среќно коцкиче сум што си ја имам :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Незнае :|
    срам ми е да и кажам
    не сум многу блиска со мајка ми
    со татко ми сум поблиска ама неможам да зборувам за такви работи со него :doh:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Иако не споделувам моменти од мојот сексуален живот со мајка ми, сепак знам дека знае! Кога имав првпат секс не го споделив моментот со неа, ама после кратко време она сама си сфати дека јас сум возрасна и сама одлучувам за тоа прашање!
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.