1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали знае вашата мајка за вашиот сексуален живот?

Дискусија во 'Секс' започната од Alekche, 20 март 2010.

  1. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Сигурно не мисли дека со маж ми само се гушкаме :rofl: , не се шалам , никогаш не сум разговарала со таа тема со неа дури и кога не бев мажена, бев блиска со неа и сеуште сум но не знам некако не пријатно да зборувам за сексот
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. alisa222

    alisa222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    46
    имам напраено муабет од типот дали користам заштита, да пазам за да не се каам ,но нема шанси да праам муабет за тоа каков ми е дечкото у секс и какви пози праам , и мислам дека не е нормално со мајка да споделам таква работа . :$ Но ми се има случено да споделам работа во врска со доцнење на менструација или пак дека имам кандида и дека можно е и од сексуален однос да е пренесена ,тоа е повеќе за здраствени причини и е нормално да си напраам таков муабет со неа ,сепак мајка ми е и и кажувам многу работи. :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. chokova93

    chokova93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    ууу и каква беше реакцијата на ТВОЈАТА мајка.. :) :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Знае жената веројатно дека не седам на суво кога сум со дечко, ама фетишите и деталите немам обичај да ги споделувам со неа.

    Не сум до толку „модерна“. Еднаш поодамна во еден секс шоп во Виена сретнав дечко со мајка - мајката му даваше совети со што да ја попали девојката. Си реков, видиш што ти е модернизирана фамилија.

    Ама јас - не фала. Некои работи не за џабе се викаат интимни ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. marina.baby

    marina.baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    44
    Па знае си разговараме површно , а кога заминував на одмор во куферот ми имаше ставено пакетче кондоми:)))
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Знае и ми беше срам да и кажам :$ ама морав пошо морав да идам на гинеколог не ми идеше 6месеци имав циста(и секако кога го виде пап тестот не пие нафта :D :D сама свати). Но сепак детали нити прашува ( не е луда) ниту би и кажала. Порано ми викаше само пази се користете заштита мали сте завршете факултет, а сега воопшто не збориме на таа тема.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. pufi-cufi

    pufi-cufi Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.764
    Знае од првиот ден кога се случи тоа..подобро таа, од колку да знаат другарките и утре да те разбере цел град..И нормално ме посоветува што и како. Таа ми е најдобра другарка, само неа и верувам потполно и знам дека никогаш нема да ме изневери, во секоја смисла..Зошто интимата да ја споделуваш со другарки, како што прават повеќето, кога можеш со мајката...Таа е единствената на светот, која твојот живот ќе го стави пред нејзиниот...I miss my mommy soooo much ;(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Јас и немам кажано ама мислам дека знае....со неа за се зборувам освен за оваа тема,а мислам дека и таа не би ме прашала,по муабетот ме зеза и мислам дека знае ,и баш топ што ме поштеди од :$ за да и кажам,зошто сме си ептен блиски :inlove:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    знае скоро се само не детали како што го правиме тоа,кога прв пат имав однос прво на неа и кажав одсекогаш сум била блиска со неа :* :* :*
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. MadHatter

    MadHatter Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    30
    Па знае нормално,не пие нафта. :coffee: Јасно и е дека 6 години врска на суво не иде, мора да се залее :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. beautiful1

    beautiful1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    33
    Ја сум уште невина али кога ке имам прв пат сигурна сум дека нема да и кажам на мајка ми. Како прво ке ме испуде од дома ке рече ајде чим си му дала сеа да си фанеш пато кај него да си одеш...Ногу старомодна жена е незнам а млада е не е стара али понаша се како да има 5 год, баба ми е по современа од неа...Неможам да ја трпам за ништо не се поднесуваме ни ме она мене поднесува, ни па ја неа...а па камоли да и кажам...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    738
    Уште пред да почнам да бидам сексуално активна, поради фактот дека имав долга врска мајка ми мислеше дека дека сум. Памтам во прва година на факс ми доцнеше циклусот повеќе од месец дена, јас мртва ладна (од воздух не се забременува, нормално), а мајка ми испаничено ме седна да ми прави муабет: Јас ти сум мајка, што и да се случи паметна си, знајш дека поарно на мајка да кажиш, другарка ќе те кажи на друга другарка, што и да ми кажиш мене знаеш дека си е наше дома си останува....Иако за повеќето работи е многу старомодна, во врска со ова прашање ме изненади. И јас бев со мислата дека нема никогаш да и кажам кога ќе се случи тоа и дека ќе вика и не знам што.
    И објаснив дека нема потреба за паника дека сеуште не сум сексуално активна. Сепак со цел муабет што го правевме и начинот на кој се постави ми даде некоја голема доверба и простор да можам да и се обратам ако имам било каков проблем. Со неа бев прв пат на гинеколог, ми објасни дека е пожелно на 6 месеци да си правам гинеколошки преглед, ПАП, микро, едноставно ме упати како да грижам за себе кога е во прашање сексот. Детали не кажувам нормално, нема смисла, ама ако има потреба прво неа би ја прашала за нешто отколку другарка.
     
    На Lolo5, Umbrella22, Wolf.girl95 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Plavokosa

    Plavokosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    20
    не сум блиска за овој тип на муабет со мајка ми за жал. некако со моите родители оваа тема е табу. братучедките ми се тука, фала богу и другарките. некогаш мислам дека со татко ми можам да бидам поотворена за некои работи отколку со мајка ми. а кај бра ми е обрато- тој е поблизок со мајка ми, ама мислам дека ни тој не би можел да збори толку интимно со неа. ете така, за сите теми имаме муабет освен за секс.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Мојата мајка знае. :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. StefiNikola

    StefiNikola Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    57
    мајка ми знае, и поубаво што е така за секој проблем ми дава совет, а и не сум толку загрижена доколку ми се случи нешто несакано
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    па многу јасно дека знае. Секоја вечер кога доага дечко ми што мисли да не случајно на барбики си играме? :fubar: :D :D

    едит: ми текнува кога ја изгубив невиноста после една недела ме посматраше едно 5 минути и како гром од ведро небо, биде а? памет во глава. и јас бев ваква :o :x :tmi: :wasntme:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Не сум и кажала ама мислам дека знае, затоа што знае дека сум во врска. Кога ја изгубив невиноста не и кажав, едноставно неможев. :$ Ама мислам дека кога би ме прашала би и признала, сигурно од неа ќе добијам многу совети. Но многу ретко сум зборувала со неа на оваа тема.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. sanjchi

    sanjchi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Мојата мајка е знае.Ако и кажам моментално ќе ме исфрли од дома... :P
     
    На Lolo5, Reaper666 и kristii им се допаѓа ова.
  19. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    Јас сум сексуално активна но неможам да зборувам за тоа со мајка ми, мн ми е непријатно :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Не зборувам за мојот сексуален живот со мајка ми, а зборуваме за секс, отворени сме на таа тема..
    знае дека имам односи, имав 3 годишна врска, логично е, но никогаш не ми спомнала за тоа.. јас сум блиска со тетка ми за тие работи, мислам дека таа и кажува на мајка ми
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.