1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали знае вашата мајка за вашиот сексуален живот?

Дискусија во 'Секс' започната од Alekche, 20 март 2010.

  1. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Мајка ми беше првата и единствена што дозна на почетокот, т.е. уште истата вечер. На другарките не им признав уште многу мнооогу долго, ако си претпоставувале тоа е веќе друго. :wasntme:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Едноставно избегнувам такви теми :$ не сум доволно опуштена да зборувам за тоа, а сигурно е дека знае :lol: :lol:
     
    На Lolo5, biGirl и crazylady им се допаѓа ова.
  3. BlackMarket

    BlackMarket Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    266
    Знае дека постои, ама ако знае детал повеќе, мислам дека нема да сум психички способна да продолжам со мојот сексуален живот никогаш повеќе :puke:
     
    На Lolo5, kjukli, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Majka mi mi e najdobra drugarka normalno deka znae za mojot seksualen zivot ama i za se i sesto pravam muabet so nea :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Јас лично и' немам кажано. Ама сигурна сум дека не само што претпоставува туку знае и е сигурна. Сепак имам врска од две години, така што... јасно е. Не знам, јас не сум личност што може да разговара за се и сешто па макар и за мајка ми се работело. За првиот пат кажав само на една блиска другарка во која имам неверојатна доверба и до сега не ме разочарала. Ама и со неа немам ништо детално разговарано. Тогаш само еден разговор, ми кажа дека она како поискусна ми стои на располагање доколку сакам нешто да ја прашам и крај, толку. Така што ни со другарки не зборам за таа тема.

    Е сега можеби и моево не чини не знам. Едно време размислував дека е убаво мајка ми да знае од причина што е мајка и таа најдобро знае. Ама па од друга страна, со неа не сум била никогаш блиска и не можам, едноставно не можам да разговарам за нешто што е само моја работа и ничива друга. Кога подобро ќе размислам со татко ми сум можеби поблиска. Еднаш и му се пожалив дека она како мајка никогаш не се обидела да допре до мене за таа работа и дека не ме прашала за работи во врска со дечко ми. Татко ми сфати за кои работи се мисли па ми објасни убаво дека едноставно јас сум возрасна и дека некои работи си остануваат за мене и дека не се разговара со никој за тоа. Од тогаш реков дека да, татко ми е во право.

    Плус па и не сум 15 годишна па да не знам што правам. Имам скоро 21 година и можам сама да се справам со сите ситуации. Можам и на гинеколог сама да отидам, не ми треба мајка ми за тоа. А и всушност кога ќе подразмислам, за што би разговарала со неа на таа тема? :?:

    Така што како и да е на крај останувам на тоа дека некои работи не за џабе се нарекуваат интимни и приватни. За тоа можам отворено да разговарам само со личноста со која и ги споделувам тие најинтимни моменти и никој друг, а тоа е дечко ми. :)
     
    На Lolo5, biGirl, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Audrey16

    Audrey16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    50
    Знае нормално, инаку фала богу детаљи не сум и раскажувала никогаш (а не ни планирам), ама секогаш знае кога сум се подновила со некој веш...мислам знаете, онака "несакајќи" ќе ги види кај мене во фиока, и обавезно после главата ќе ми ја пукне онака "на шала" :D. Како и да е без разлика на нашата блискост, мене секогаш по малку ми е непријатно и срам, но кога би имала нешто проблем барем знам најпрвин кај кого да се обратам :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Нормално дека знае, не сум и кажала јас но претпоставувам знае да собере 2 и 2. Инаку негледм причина зошто би и кажала, и што е тоа што би го научила од неа, освен пази да не затрудниш. Сексот денес и сексот кога таа била млада е сосема различен, како и начинот на кој, тој се практикува. Така да блискост со родители да, но разговарање за секс тотална лудост. На крајот на краиштата доколку имам некој проблем на таа тема, земам книшката во раце и одам на гинеколог. Негледам што би ми помогнала мајками ако и кажам дека ме чеша, таму долу или дека имам црвенило, исцедок..... Всушност за тие работи никој неможе да ти помогне, без преглед и лапораториски испитувања.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Сигурно знае , ама јас лично не сум и кажала . Впрочем не гледам потреба да и ја изнесувам мојата интима на неа ..
    Што да и кажама мамо јас се секснав :geek:
    Јас таа блискост не ја разбирам , освен ако сте 15-16 години и верувам дека нема да и биде драго . Тука пак ќе најдам вина во родителите што од срам не објасниле на децата што значи сексот .

    Јас имам разговарано на таа тема многу пати како тинејџерка , ми објаснувала дека сексот е за психо-физички зрели личности и дека нема потреба да се брза да се порасне ... Какви последици може да има врз едно младо тело , како да се заштитиш итн .
    Таа ми препорача гинеколог кога бев 18 години , иако не бев почната со сексуални односи(немав ни дечко :D ) јас бев чисто за преглед и консултации ..
    Кога почнав со таа работа бев возрасна личност , веќе знаев се што треба за сексот , и не почуствував потреба да и кажам на мајка ми . А сигурно знае 24 години сум, во долга врска и нема потреба да и цртам некои работи .
    А и сметам дека сексот е интимна работа меѓу мене и партнерот и никој дург .
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    туу скраја да е..
    не знае , не и кажувам ништо од причина што не сум ни најмалце блиска со неа :^)
     
    На Lolo5 и Oscar Lady им се допаѓа ова.
  10. Angelce201

    Angelce201 Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    6
    Ми е страв да го направам тоа бидејќи никој од домашните кај мене не ја одобрува мојата врска ... а веќе 4 и пол години сме заедно... (можеби е срамно толку време,а уште не сме го направиле тоа) од пусти страв дека секој момент врската може да ми ја прекинат не сум имала уште секс ... а и кога би имала не би и кажала бидејќи не сум блиска со неа,а и на гинеколог таа иде со мене секогаш ... :(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Не знае, не сака да знае и мисли дека го немам. Мислам дека е најдобро така.
     
    На Lolo5 и Oscar Lady им се допаѓа ова.
  12. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Знае дека постои али детали не.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mrs.Carter

    Mrs.Carter Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2014
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Нормално дека знае , ама не прашува ништо ниту пак ја интересираат детали.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Мене ептен ми е чудно кога некоја другака ќе ми рече.
    Скришно одам на гинеколог,скришно купувам вагиналети.
    А со дечковци се,и имаат по 21- 22 години.

    Ги разбирам нив незгодно му е, ама како можат мајките да не разговараат отворено за тоа со своите ќерки. !?
    Мојава не дочека да не ме праша одкако фатив дечко.:envy:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Јас лично не се срамам да и кажам но некако непријатно ми е и неугодно да разговарам на таа тема со нејзе, може од околу да и наспомнам но и самата не потпрашува бидејќи на лице ми се чита што мислам и затоа преќутува.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.859
    Допаѓања:
    133.182
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум разговарала со мајка ми околу мојот сексуален живот. Јасно и е нејзе дека сум сексуално активна, нормална работа коа си во врска. Има пробано како мајка да ми заврти тема али секоаш успешно сум ја одбегнувала. Некако непријатно ми е да разговарам со неа околу мојот сексуален живот. Ако ми треба некоја информација си пребарувам по интернет ама неа не ја прашувам.
     
    На Alisa22, Lolo5, biGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    И немaм кaжaнo,нo штoм јa прaшaв нa кoј гинекoлoг oди и декa сaкaм дa се прoверaм сигурнo сгaтилa,не е ептен oд Мaрс пaaднaтa. И сo oглед нa тoa штo oиме нa oдмoри и имaме петгoдишнa врскa..претпoстaвувaм декa знaе сaмo нoрмaлнo немa дa и збoрувaм детaли,никoгaш.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.135
    Допаѓања:
    76.524
    Пол:
    Женски
    Мајка ми уште мисли дека сум девица... :tmi:
     
    На Lolo5 и MissAlena им се допаѓа ова.
  19. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    сум немала, но ако имам би и кажала но не одма или веќе ако самата ме праша ќе кажам искрено, секако ќе кажам и на најдобрите другарки и друштвото бидејќи со нив секакви работи си споделуваме
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.945
    Допаѓања:
    50.028
    Пол:
    Женски
    Незнае не сум и кажала, а и не планирам да и кажам бидејки ми е срам да зборувам со неа за такви работи. А и можеби и самата е сватила дека веќе не сум малечка.
     
    На Lolo5 и КикиМаус им се допаѓа ова.