Дали игра улога професијата за да ви биде дечко??

Дискусија во 'Канта' започната од detektivdaniela, 17 јули 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. detektivdaniela

  detektivdaniela Нов член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  12
  Многу знам а и сум читала дека ги привлекуваат партнери од некоја професија?? Што мислите вие за тоа?
  Прмер мене многу ме привлекуваат униформирани т.е од полиција или армија :devil:
   
 2. guitar

  guitar Нов член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  18
  Па мислам да...И кај мене е така.. Дечко ми е бубњар и гитарист, зависи како се договорат со бендот и воедно пее.. Такви и ме привекуваат..Но по се изгледа ќе биде во фирмите на татко му.. тој е бизнисмен.. фирми во Гермнија и Австрија а наскоро тука пооблиску, во Бугарија но музиката го исполнува и секогаш ке сум ЗА тоа... :)
   
  На detektivdaniela му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.653
  Мултиталент :o Браво за Хулио Хозе Мануел Фернандез :clap:
   
  На manja666, tinkerbelll, anneyy и 2 други им се допаѓа ова.
 4. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  Ами дечко ми е гробар и баш таква професија ме привлекува. Со лопата во рака :)
   
  На Emma89 и Pocahontas.93 им се допаѓа ова.
 5. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.484
  Фати врски да ја снема оваа guitar :P
   
  На Vik4e и perlaa им се допаѓа ова.
 6. detektivdaniela

  detektivdaniela Нов член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  12

  Секој со вкусот! Моја другарка ја привлекуваат Билдери, потоа мој другар медицински сестри итн
   
 7. guitar

  guitar Нов член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  18
  Доста бе дволичен, во ПП ја навредуваш перлаа тука се правиш...Не си го утнал кориничкото дефинитивно..
   
 8. detektivdaniela

  detektivdaniela Нов член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  12
 9. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.199
  Искрена да бидам, не игра многу улога, ама и мене ме привлекуваат некои од полиција, армија, специјални единици...А може и спортист. :devil:
   
 10. detektivdaniela

  detektivdaniela Нов член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  12
  http://www.femina.mk/out/?id=66266e1f2d ... rofesijata
   
  На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.134
  Допаѓања:
  9.825
  Пол:
  Женски
  Од кога билдер стана професија? :^)
   
 12. detektivdaniela

  detektivdaniela Нов член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  12
  професионално се занимаваат со бодибилдинг
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.