1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали излегувате навечер?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Olivia.Grace, 5 јули 2013.

  1. Olivia.Grace

    Olivia.Grace Активен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Ја отворив темата бидејќи ме интересира дали има други девојки кои како мене не сакаат да излегуваат навечер по дискотеки и клубови.
    Колку години имате и зошто (не) ви е интересно да излегувате?
     
  2. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Порано додека бев средно 4та година немаше викенд да не испаднеме во дискотека додека другарките се сингл има екипа и тоа е тоа секој викенд се оди без разлика дали се забавуваш или не дали ти одговара музиката дремеш како будала и се клатиш лево, десно. Сега се случува на три месеци да одиме еднаш и тоа онака баш убаво да се забавуваш таа вечер, а секој викенд па и не е интересно. Се си носи времето :)
     
    На Olivia.Grace му/ѝ се допаѓа ова.
  3. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.458
    Допаѓања:
    5.862
    ти цитирав и во претходната тема-до колку излегуваме...па ете едноставно не ми е еинтересно...само сабота на диско излегувам...како проживеано да го имам некако што знам....
    :^) а можеби и до друштвото да е
     
    На Olivia.Grace му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.271
    Допаѓања:
    8.904
    Јас не сакам дискотеки,клубови. Не сакам галама,не сум баш љубител на танцување. Онака еднаш-два пати годишно одам во диско и тоа ако ми се погоди друштвото. Поубаво си поминувам на опуштено излегување,после кое што не ми зуи главата од прегласната музика и после кое што не ми треба една недела за да се оправам. Не сакам излегувања после 12 ,колку и бабски да звучи. Сакам да се наспијам како човек и да си го искористам максимум и денот после излегувањето,а не да бидам зашумоглавена и преморена.
     
    На Olivia.Grace му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Порано еден период работев во бар, иако одамна не работам сепак не излегувам ни во барови ни по кафичи.. Не сфакам, која будала стои на штикли во гужва и пие водка 3 саати :?: Да имаше некој клуб, можеби би одела, но овие импровизации на затки - не фала.
     
  6. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Не ми е интересно и не излегувам по дискотеки и клубови. Често одам во некое помирно кафуле на раат да си направам муабет со друштвото. Или обожавам да одам некаде каде се свири далматинска музика или староградска. Не сакав многу староградска музика, ама со убаво друштво се е убаво. Не знам како седат2-3 саата во дискотека со онаа музика. Потоа 2 дена боли глава од толку гласна музика. Бидејќи прашањето е каде излегувате навечер, би кажала и дека не излегувам секоја вечер. Повеќе дење. Вечер може од четврток до сабота. А, може и на клупите на плоштад да поседиме. Не значи да одиме во кафуле.
     
    На Aniston му/ѝ се допаѓа ова.
  7. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.415
    Допаѓања:
    34.010
    Пол:
    Женски
    Не сакам да излегувам по дискотеки и клубови. Не ми се допаѓаат тие места. Ретко излегувам навечер. Сега приоритет ми е син ми.
     
  8. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Сакам да излегувам навечер и излегувам, летото секој вечер сум излезена. Додека трае школската година излегувам само викендите. Имам 18 години и несакам да излегувам во барови и клубови, некако досадни ми станаа веќе. Облечена убаво, средена шминка, фризура, високи штикли се нај нај. Излегувам од дома се качувам во такси одам во бар, турканици, гужва дур да стигнеш до масата. Застани на масата стој ко будала 2-3-4 часа, не разговараш со никого бидејки има гласна музика, ако сакаш да разговараш треба да се дереш на неговото уво за да те слушне :x после такси и дома. Глупости тоа не го правам повеќе. Сега си излегувам со дечко ми или со другарките во некое кафуле, пицерија или ресторантче, ќе си седнеме убаво ќе се напиеме по нешто, ќе се најадаме, ќе си позборуваме, потоа ќе се прошетаме и ќе си одиме. :)
     
  9. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.687
    Допаѓања:
    12.611
    Пол:
    Женски
    Излегуваме на прошетка со друштвото :)
     
  10. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Сега летото скоро секоја вечер излевам...Ќе одеме ке јадеме и во паркот ќе седеме..или ако има жива музика во некој кафич ќе седнеме..и така..или некоја вечер ќе се собереме кај некого во двор и ќе изграме карти,табла,шах или слично. :D
     
  11. Kristinna1

    Kristinna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    125
    Ја излегувам како и секој ден ама почнав да излегувам навечер во градот , па најубо да се прошетат малку ако ми се погоди друштвото ;)
     
  12. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.455
    Допаѓања:
    33.057
    Пол:
    Женски
    Не излегувам-шетам којзнае колку ама излегувам навечер
    во последно време нз шо ни текна секој понеделник излегуваме 8)
     
  13. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.741
    Допаѓања:
    32.076
    Пол:
    Женски
    Не сакам да излегувам по дискотеки многу многу. Повеке сум за мирна атмосфера, како на пример на кафе или во некој ресторант на вечера. А убаво би било и само на прошетка
     
  14. Kaley

    Kaley Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    3.027
    Пол:
    Женски
    Еве и јас сум од тие на кој им е досадено излегувањето по дискотеки и клубови. Имам 18 за некој ден и 19. До трета година средно секој викенд, не смев да пропуштам а да не излезам со друштвото по клубови. Договарање кој ќе одиме каде, како, па потоа ајде цел ден мисли се кое фустанче да го носам, коии штикли, едно друго.. И на крај појди таму ќе се чекаме полаа саат пред кафиќ дури се собериме сите, па туркајсе во гужвите додека ја најдеме нашата маса и ќе стоиме тука 4 саати на штикли ко будали и ќе се надвикуваме за да зборниме :|
    Тоа повеќе не.
    Више од четврта година ми досади да излегувам ко изживеано ми е. Сега излегувам кога сакам дали со дечкото или братучетките, другарка ми и си одиме во некое кафуле, ресторан или може само да си прошетаме низ град така си поминувам супер.
     
  15. Queen-K

    Queen-K Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    8
    Низ град се шетаме со друштвото, бидејки имаме доста пријатели и познаници понекогаш се собираме повеќе друштва и седиме ваму таму. Почесто се случува да седиме на маало со машко друштво, паѓаат големи зафрканции :D
     
  16. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    чат паt да :)
     
  17. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.428
    Допаѓања:
    54.761
    Пол:
    Женски
    Во викенд секогаш, а во обичниве денови кога како :)
     
  18. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Излагам од свирка на свирка, или ако отидам до негде на пиво, кафе или јадење...и се е тоа еднаш на 5те месеци..а диско, клубови, и такви места не сакам баш.
     
  19. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Не, ептен ретко да шетнам низ маало со другарка. :)
     
  20. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Многу слабо.
    Сега кога е поладно ми е мака да се облекувам оскудно, да смрзнувам, да ја палам колата или да бркам такси, да се гужвам по дискотеки и со пијачката в раце да си се зјапаме со тие околу.
    И преполно ми е со малишани, веќе нема лезет.
    Повеќе сакам негде на вечера да си појдам (истите пари ќе ги фрлиш, барем најаден си)...
    Или денски на шетање, а навечер дома под ќебе со печени костени и тв. :)
     
    На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.