1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали излегувате навечер?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Olivia.Grace, 5 јули 2013.

 1. Olivia.Grace

  Olivia.Grace Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Ја отворив темата бидејќи ме интересира дали има други девојки кои како мене не сакаат да излегуваат навечер по дискотеки и клубови.
  Колку години имате и зошто (не) ви е интересно да излегувате?
   
 2. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  339
  Порано додека бев средно 4та година немаше викенд да не испаднеме во дискотека додека другарките се сингл има екипа и тоа е тоа секој викенд се оди без разлика дали се забавуваш или не дали ти одговара музиката дремеш како будала и се клатиш лево, десно. Сега се случува на три месеци да одиме еднаш и тоа онака баш убаво да се забавуваш таа вечер, а секој викенд па и не е интересно. Се си носи времето :)
   
  На Olivia.Grace му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.404
  Допаѓања:
  5.853
  ти цитирав и во претходната тема-до колку излегуваме...па ете едноставно не ми е еинтересно...само сабота на диско излегувам...како проживеано да го имам некако што знам....
  :^) а можеби и до друштвото да е
   
  На Olivia.Grace му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.271
  Допаѓања:
  8.904
  Јас не сакам дискотеки,клубови. Не сакам галама,не сум баш љубител на танцување. Онака еднаш-два пати годишно одам во диско и тоа ако ми се погоди друштвото. Поубаво си поминувам на опуштено излегување,после кое што не ми зуи главата од прегласната музика и после кое што не ми треба една недела за да се оправам. Не сакам излегувања после 12 ,колку и бабски да звучи. Сакам да се наспијам како човек и да си го искористам максимум и денот после излегувањето,а не да бидам зашумоглавена и преморена.
   
  На Olivia.Grace му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  234
  Порано еден период работев во бар, иако одамна не работам сепак не излегувам ни во барови ни по кафичи.. Не сфакам, која будала стои на штикли во гужва и пие водка 3 саати :?: Да имаше некој клуб, можеби би одела, но овие импровизации на затки - не фала.
   
 6. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Не ми е интересно и не излегувам по дискотеки и клубови. Често одам во некое помирно кафуле на раат да си направам муабет со друштвото. Или обожавам да одам некаде каде се свири далматинска музика или староградска. Не сакав многу староградска музика, ама со убаво друштво се е убаво. Не знам како седат2-3 саата во дискотека со онаа музика. Потоа 2 дена боли глава од толку гласна музика. Бидејќи прашањето е каде излегувате навечер, би кажала и дека не излегувам секоја вечер. Повеќе дење. Вечер може од четврток до сабота. А, може и на клупите на плоштад да поседиме. Не значи да одиме во кафуле.
   
  На Aniston му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.096
  Допаѓања:
  32.988
  Пол:
  Женски
  Не сакам да излегувам по дискотеки и клубови. Не ми се допаѓаат тие места. Ретко излегувам навечер. Сега приоритет ми е син ми.
   
 8. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Сакам да излегувам навечер и излегувам, летото секој вечер сум излезена. Додека трае школската година излегувам само викендите. Имам 18 години и несакам да излегувам во барови и клубови, некако досадни ми станаа веќе. Облечена убаво, средена шминка, фризура, високи штикли се нај нај. Излегувам од дома се качувам во такси одам во бар, турканици, гужва дур да стигнеш до масата. Застани на масата стој ко будала 2-3-4 часа, не разговараш со никого бидејки има гласна музика, ако сакаш да разговараш треба да се дереш на неговото уво за да те слушне :x после такси и дома. Глупости тоа не го правам повеќе. Сега си излегувам со дечко ми или со другарките во некое кафуле, пицерија или ресторантче, ќе си седнеме убаво ќе се напиеме по нешто, ќе се најадаме, ќе си позборуваме, потоа ќе се прошетаме и ќе си одиме. :)
   
 9. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.677
  Допаѓања:
  12.536
  Пол:
  Женски
  Излегуваме на прошетка со друштвото :)
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Сега летото скоро секоја вечер излевам...Ќе одеме ке јадеме и во паркот ќе седеме..или ако има жива музика во некој кафич ќе седнеме..и така..или некоја вечер ќе се собереме кај некого во двор и ќе изграме карти,табла,шах или слично. :D
   
 11. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  125
  Ја излегувам како и секој ден ама почнав да излегувам навечер во градот , па најубо да се прошетат малку ако ми се погоди друштвото ;)
   
 12. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.452
  Допаѓања:
  32.876
  Пол:
  Женски
  Не излегувам-шетам којзнае колку ама излегувам навечер
  во последно време нз шо ни текна секој понеделник излегуваме 8)
   
 13. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.733
  Допаѓања:
  32.011
  Пол:
  Женски
  Не сакам да излегувам по дискотеки многу многу. Повеке сум за мирна атмосфера, како на пример на кафе или во некој ресторант на вечера. А убаво би било и само на прошетка
   
 14. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.269
  Допаѓања:
  3.024
  Пол:
  Женски
  Еве и јас сум од тие на кој им е досадено излегувањето по дискотеки и клубови. Имам 18 за некој ден и 19. До трета година средно секој викенд, не смев да пропуштам а да не излезам со друштвото по клубови. Договарање кој ќе одиме каде, како, па потоа ајде цел ден мисли се кое фустанче да го носам, коии штикли, едно друго.. И на крај појди таму ќе се чекаме полаа саат пред кафиќ дури се собериме сите, па туркајсе во гужвите додека ја најдеме нашата маса и ќе стоиме тука 4 саати на штикли ко будали и ќе се надвикуваме за да зборниме :|
  Тоа повеќе не.
  Више од четврта година ми досади да излегувам ко изживеано ми е. Сега излегувам кога сакам дали со дечкото или братучетките, другарка ми и си одиме во некое кафуле, ресторан или може само да си прошетаме низ град така си поминувам супер.
   
 15. Queen-K

  Queen-K Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  8
  Низ град се шетаме со друштвото, бидејки имаме доста пријатели и познаници понекогаш се собираме повеќе друштва и седиме ваму таму. Почесто се случува да седиме на маало со машко друштво, паѓаат големи зафрканции :D
   
 16. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  чат паt да :)
   
 17. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Во викенд секогаш, а во обичниве денови кога како :)
   
 18. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  148
  Излагам од свирка на свирка, или ако отидам до негде на пиво, кафе или јадење...и се е тоа еднаш на 5те месеци..а диско, клубови, и такви места не сакам баш.
   
 19. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Не, ептен ретко да шетнам низ маало со другарка. :)
   
 20. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.276
  Многу слабо.
  Сега кога е поладно ми е мака да се облекувам оскудно, да смрзнувам, да ја палам колата или да бркам такси, да се гужвам по дискотеки и со пијачката в раце да си се зјапаме со тие околу.
  И преполно ми е со малишани, веќе нема лезет.
  Повеќе сакам негде на вечера да си појдам (истите пари ќе ги фрлиш, барем најаден си)...
  Или денски на шетање, а навечер дома под ќебе со печени костени и тв. :)
   
  На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.