1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали излегувате навечер?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Olivia.Grace, 5 јули 2013.

  1. cherry-on-top

    cherry-on-top Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    45
    Во летото излегував со друштвото многу често, а сега за време на школската година - само петок и сабота. Во петок обично одиме на порелаксирана прошетка низ плоштадот и можеби ќе седнеме некаде на пијалок или ќе се збереме дома кај некој и ќе си поминеме ептен супер. Во саботите одиме по кафичи. Засега мене ми е рано да одам по барови и клубови бидејќи сите се повозрсни од мене и се осеќам како мала ку*вичка (извинете на изразот), па затоа почесто си одам дома, додека некои од друштвото остануваат по клубовите. Сега за сега ми е интересно излегувањето и навистина не можам да издржам ако во сабота после тешка и напорна недела не излезам да се релаксирам и опуштам :)
     
  2. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.587
    Пол:
    Женски
    Даааааааааааа!!!! :rofl: :rofl:
     
  3. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Одењето по дискотеки баш и не ми се допаѓа.
    Многу ретко одам,бидејки се чувстувам повеќе уморна него ли расположена.
    Сакам да одам на потивки места,на свирки во живо...итн.
    Истото го практикува и дечко ми. :)
     
  4. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Преку лето нема ден да не излезам,било каде,во кафиќ,во дискотека,на плоштад си седиме,во некој парк.А кога почнува школската година,повеќе сакам да си седам дома,многу ми студи и ме мрзи да излегувам.Од време навреме одам во некој кафиќ на некое помирно место,со другарка..Чисто да си направиме муабет,да ни помине времето. :)
     
  5. Antonijaa

    Antonijaa Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2013
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    17
    Дааааааааааааааа.Овој период само за викендите,поретко преку неделата.Инаку летото скоро секој ден. :rofl:
     
  6. Cicero

    Cicero Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    18
    Не сум некој голем љубител на дискотеки, ме фаќаат периоди и кога не излегувам и по еден месец. Но, исто така има и периоди кога излегувам петок, сабота недела до 4 сабајле. :lol: Се зависи од музиката, друштвото и моето расположение...
     
  7. Kikka.C19.20

    Kikka.C19.20 Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    22
    Да инаку ќе пукнам дома цел ден! 8) :)
     
  8. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Само петок и сабота. :)
     
  9. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.587
    Пол:
    Женски
    Дааааааа... :rofl:
     
  10. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Секоја вечер не, бидејќи е многу ладно сега.
    На сабота и петок обавезно излегувам. :)

    П.С- Ова ми е 500 мислење. :party: :party:
     
    На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.758
    Допаѓања:
    6.649
    Пол:
    Женски
    Минатата сабота излегов првпат после 7 месеци (Навечер) :D
    П.С Честитам Jenniffer. :)
     
  12. lady27

    lady27 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    10
    и јас не излегувам навечер :D
     
  13. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    последен пат во нокен клуб за 10 годишнината од матура-тоа беше летово
    другарките не излегуваат на такви места, финансиите се проблем, моите се проблем-кога ке видиш се е проблем-здравје боже да се вработам, можеби тогаш би не дека јас не сакам

    вака по кафики-што вели другарка ми :D да или на некој настан(роденден и сл)
     
  14. Badboy7

    Badboy7 Активен член

    Се зачлени на:
    12 април 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    Сакам да излезам со некоја феминистка! :rofl:
     
    На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
  15. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Сакам ноќни излегувања, откако работам почесто одам само на пијачка, ама и барем двапати месечно во диско. Некогаш стварно имам потреба од дотерување, провод, гужва, алкохол :D
     
  16. Tara12

    Tara12 Нов член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    0
    samo petok i sabota imamo za ucenjee sekoj den li da izlavamo
     
  17. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Излегувам секој викенд сум по кафичи искисната :D такво ми е друштвото сите другарки ми се party people.. и ми се допаѓа. Сепак тие години ми се кога сакам онака убаво да се изнаиграм.. И што знам, не ми е смачено воопшто иако излегувам по кафичи уште од 3 година средно. Сетоа тоа зависи до човекот.. ако сака таква музика нема никогаш да му здосади.
    Не сум љубител на кафани, ниту јас ниту друштвото. А ретко знаеме да отидеме на јадење во некоја пицерија... или па на вечерно кафе во текот на работните денови, така релаксирано. Инаку живеам за викендите. 8)
     
  18. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Излезено преизлезено веќе, да му се смачи на човек од спремање договарање акање и слично.
    Викенди обавезно преку недела исто така, после работа секако. Кафичи дискотеки кафани, веќе почна да ми се здосадува :?:
     
  19. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    Пааа.. зависи.
    Излегувам, гледам што почесто да излегувам. Затоа што кога сум дома - полудувам, почнуваат да ми се вртат некои лоши мисли и ме напаѓа некакво депресивно расположение.

    Во викенди одам по кафичи. Доколку најдам некоја другарка или доколку се собереме повеќе другарки знаеме да појдеме во некој ресторан - и тоа повеќе го преферирам. :)
    Најчесто излегувам кај 10 и пол и се враќам во 3-4 дома. Понекогаш се собираме во некоја кафана или некој парк и пиеме, но тоа поретко се случува. :wasntme:

    Инаку по кафичи почнав да излегувам уште од 8мо одделение и смачено ми е, многу. Најлошо е тоа што секогаш се истите кафичи, истите луѓе. Нема ништо ново, ништо интересно. Па понекогаш знам да седнам да читам книга во петок или сабота навер. :)
     
  20. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Излегувам за време на викендите.Но некогаш и тогаш не излегувам бидејќи ми здосади веќе.Лутај лево-десно низ град, нема ништо интересно.Мал ни е градот и нема каде да се прошеташ како што треба и да си поминеш убаво.Кафичи има малку, ама не одиме.Прво беа проблем штиклите, ги немавме, а сега кога имаме, срам ни е.Значи проблемот бил до нас.Но има уште многу време пред мене, мала сум уште сега по штикли секој викенд во кафичите.Барем средно да појдам, тогаш може.Инаку повеќе сакам да излегувам преку ден, кога е сончево :sun: и кога сум во друг град.Абе уживанции :inlove: