1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали имате доволно добар интимен живот?

Дискусија во 'Секс' започната од Mimush, 3 јануари 2011.

 1. Mimush

  Mimush Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Јас имам дечко и некако интимниот живот помеѓу нас како да умира...почнуваме да се однесуваме како другари, а со тоа и страста не е како порано.

  Па се прашувам дали е до мене или до него?!

  Се плашам,
  бидејќи понекогаш разговараме за тоа колку беше убаво кога се фативме, па дека тоа сакаме да се повтори итн итн...
  и сега си мислам да не сака тој да му се случи сето тоа повторно???

  Па девојки дали и вие некогаш сте биле уплашени или пак сте сакале да ви се случи ‘сето‘ тоа повторно и кажете ми ако имате некој совет што да направам за да ја разгорам страста како некогаш или тоа е невозможно?!??!!!?

  :?: ;( :sweat:
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Мене ми се случуваше ова еден краток период. Мој совет е да го направиш тоа што го направив јас - Разговор. Се се решава со разговор! Не се инаети и немој да правиш некои работи од инает колку да те забележи. Туку седни и отворено разговарај со него, прашај го што се случува и.т.н. Ако не е ништо сериозно, земи ја работата во свои раце. Па не сме за џабе згодни и убави ;) Купи нова долна облека, нашминкај се, среди се, намачкај се од најубавото млеко за тело и трк кај него. ;)
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. panova

  panova Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  i mene mi se slucivase ova ali posle toa ne!!!
  malce razgovor nova seksi obleka, malku poprovokativna obleka suknji minici kratki fustancinja i koa sme sami se znae mu se podavam cela ali najprvo dosta go palam pozz
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Не знам колку долго време сте заедно, ама тоа се случува во секоја подолга врска кога веќе како да сте си станале навика. Па така и во мојава 4 годишна врска ми се има случено тоа два пати, а нашиот лек не беше разговор или секси долна облека и свеќи, туку малку дистанцирање. Кај секого различен метод пали, а кај нас страста профункционира откако се немавме видено неколку дена, откако малку затаивме со сексот, па - сијаличката пак се запали. :lol:
   
 5. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Ако сте долго време во врска, нормално е тоа што ви се случува. Ми се има случено и на мене, ние го решивме тоа така што малку се дистанциравме еден од друг, мислам не ги прекинавме скроз контактите, само пробавме да правиме различни работи,ама не заедно. Си ја оладивме главата двајцата, почнавме да си недостигаме еден на друг,се беше ок после 2 месеци. Запомни, никогаш нема да биде како на почетокот!
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Уморoт го убива сексуалниот живот


  Обидувајќи се да го одржат својот друштвен и професионален живот и грижејќи се за домот, многу парови го запоставуваат сексуалниот живот.

  Седум од десет парови се преуморни за да имаат секс, се вели во ново британско истражување.

  Две третини од учесниците во истражувањето признале дека имаат време и енергија за секс само за викендите, кога не се принудени да стануваат рано наредното утро.
  Пар што спиеДве третини од луѓето имаат време и енергија за секс само за викендите

  Истражувањето во кое учествувале 3000 мажи и жени открило и дека недоволниот сон е најчестата причина поради која луѓето немаат енергија за секс. Втора причина е продолженото работно време, а третата е тоа што едниот партнер легнува в кревет многу доцна навечер.

  Резултатите од истражувањето покажале и дека во половина од случаите партнерите имале кавга поради недостигот на секс во нивната врска, а 17% се разделиле токму поради тоа.

  Но, уморот не го убива само сексуалниот живот, туку за многу луѓе претставува пречка и во другите области од животот.

  Скоро 40% од учесниците изјавиле дека поради умореност заборавиле нешто, а 38% откажале вечерно излегување само затоа што немале енергија.

  Истражувањето открило и дека просечниот човек се чувствува физички или психички исцрпен 3 дена во неделата.

  За да си ја зголемат енергијата, најголем дел од луѓето (40%) пијат кафе или чај, 29% поспиваат, повеќе од 25% вежбаат, а 21% јадат чоколадо.
  Топ 5 причини поради кои луѓето се преуморни за секс

  1. „Недоволно квалитетен сон“
  2. „Долго работно време“
  3. „Партнерот доаѓа доцна в кревет“
  4. „Децата нè будат прерано/нè држат будни до доцна во ноќта“
  5. „Активен друштвен живот“
   
 7. M.a.k.i

  M.a.k.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Во врска сум 2години и неможам да сватам зашто ми збори за како имл односи со некои бивши предходно тоа ме згрозува незнам што да правам му казувам дека ми смета и дека ми е одвратно и 100 пати сум му се налутила дошло и до раскинувнје ама ништо по некое време пак почнува да збори :(
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.817
  Искрено, мене ова не ми е баш нормално однесување :worried: Не ми е јасно која е поентата? Сака да се фали? Сака да ти докаже нешто? Сака да те прави љубоморна? Можеби го правиш несигурен во врска со сексот, па еве демек се правда фалејќи се? Многу сценарија има... Решението зависи од тоа колку сакаш да бидеш со него. Ако премногу ти пречи, батали го. Е сега, ако сакаш да останеш со него, најди му ја финтата како да го замолочиш. Можеш да не му реагираш на муабетите, на пр., или исечи го неколку пати со некоја поостра констатација која ќе му удри врз егото, или можеш ти да почнеш да му раскажуваш колку совршени љубовници биле тие пред него :lol: па тој нека се нервира место тебе... Се зависи од неговиот карактер. А и од твојот.
   
 9. M.a.k.i

  M.a.k.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  да ама јас немам искуства пред него.....незнам не да се фалам или се преценувам не сум тој тип али мислам дека со која и да бил пред мене не била нисо по посебно или незнам па до толку да збори и со е најрагицно не збори за една иста него за 2-3 кога како хаха еднас да му се слуцило па ајде да заборавам ама мн цесто се слуцува и после тоа ми збори као демек намерно да види како ке реагирам ај да види еднас два патии ама стоо патии
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  5.303
  разговарај со него и кажи му деке ти е непријатно да ја слушаш неговата предходна интиме, сепак тоа останува меѓу него и тие девојки. Знаеш мене тоа ми личи на неклој вид на фетиш од негова страна и не го сфаќам што сака да ти каже демек што тој е јас фраер и може кој како сака да ги ебе. Размисли малку доколку ти некогаш раскинеш со него ќе бидеш само девојка која си имала секс со него и расказ меѓу другарите како ја е*ев. Јас бар за мојата интима начин на водење љубов и нашите интимни игри не би сакала да ги слушнам дека се прераскажувани. Пробај при следното негово спомнување да му објасниш некој работи, или навреди го од типот ајде затоа тие ти раскинале сигурно не си ги задоволил доволно или ти бил мал за нив хехех, ке почне да ти се вади и ти ќе му речеш не знам што се случувало меѓу вас ниту пак знам дали тоа што ми објаснуваш како си ги е*ел е вистина или само се фалиш хехехе

  Што се однесува до мојот сексуален живот нормално за сите овие години имало и апстиненција и секојдневен секс, па луѓе не сме животни удри на е*ење сепак сме луѓе со проблеми различни животни ситуации кроз сите тие години така да само можам да кажам дека интимниот живот ми е на завидно ниво
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. M.a.k.i

  M.a.k.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Па незнам што му е фетиш на него најискрено поради тоа што неам предходно искуство мада 2 години го имам со него и мислам дека се разбирам доволно во некои работи и според мене не е нормално да збори за друга тоа е исто како јас да зборам за друг само што јас неможам тоа да го направам не мми е убаво
   
 12. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  Мене ми е прекрасно па пак сакам да се повтори, тој прв ден, прв бакнеж, па потоа првиот секс со него. Едноставно ете ти се навраќаат сеќавањата. И често знам да го седнам на клупа и да му кажам е ај сега баци ме како првиот пат. Леле не знаете колку се смееме. Па после ќе му речам, кој знае како ти лупало срцето 100 на саат, 4 години си ме бркал никако да ме добркаш.
  И му тресам зелени. Е како бе ја ти се свиѓам, коа ме знаеше со будала сум. Готово те зезнав, сега си мој...
   
 13. Gluvcee

  Gluvcee Нов член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  27
  Па доволно добар.
   
 14. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Целосно сум задоволна од мојот интимен живот, во тие услови кои ни се на располагање.
   
 15. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Па не е нај нај, поради обврските, факултет, работа ова она.. Но кога доага моментот :nerd:
   
 16. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  задоволна сум за сега,мада може да биде и подобро :) сепак со оцена 9
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  536
  Не.Зошто?Затоа што се криеме и не можам да го гушнам секогаш кога ке посакам.Па, одозгора на се, има и уште еден поголем проблем од криењево.Ах, не знам каде води ова и колку е можно вака да се издржи....Ете, ви кажав и ми олесни малку.

  П.С. Да не ме сватите погрешно, ни јас, ни тој не сме во брак, ниту во врска.Не е таа причината поради која се криеме
   
 18. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Деновиве е и повеќе од добар. :D :D
   
 19. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Имам, имам цветам а не вржувам :D :D :D
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  688
  Се додека можам на раат да уринирам/да се бањам и никој не ми улева,супер е.