1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали имате доволно добар интимен живот?

Дискусија во 'Секс' започната од Mimush, 3 јануари 2011.

  1. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    повеке од задоволна :lol:
     
  2. xenna

    xenna Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    6
    Вака девојки може да ми кажете од што може да се изгуби машката ерекција,инаку се другото е во ред немаме проблеми не дека не се сакаме ама маж ми нема ерекција и тој нз од што може да е...ве молам ако знаете нешто да ми кажете.позз
     
    На Amber37 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Никогаш не ни е монотоно, и страста во секој момент е будна доволно е само да се погледнеме :lol:
    За време на сексот ми е убаво, и доста дооолго трае али едно нешто што ме мачи е тоа што јас неможам да доживеам оргазам .. :worried:
    Тоа не е пресудно за уживањето, али сепак и јас би сакала да почувствувам нешто такво :$ .
     
    На Cecko85 и heart.stealer им се допаѓа ова.
  4. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Под имтимен живот подразбирам не само здрава сексуална врска, туку страст, меѓусебна привлечност, хемија, разбирање, предигра, муабети после тоа, душата да си ја отвориш без перде и срам, да си разбран, заштитен, сакан... тоа е интима за мене.
    Сексот може да биде и одличен, а после тоа секој на своја страна, никаков муабет, никаква поделба на грижи, желби, тајни...

    Интимниот живот е комлексна работа и спој од многу нешта.
    Јас сум прилично задоволна од мојот, сексот е одличен, комуникацијата не ја занемаруваме, разговараме за се' кога е потребно, а клучот за доволно добар интимен живот е умереноста и довербата.
    Ретко или пречесто гледање со партнерот резултира во монотонија или 'рчкање и кавги, а недовербата и љубомората свесно или потсвесно ќе влијаат како врз љубовта, така и во сексот, т.е. целокупната интима кај двајцата.

    И нормално, никогаш не треба да престанете да се трудите околу партнерот, без разлика дали поминале 3 месеци или 3 години од моментот на запознавање.
     
    На GirlLove, honey.11, Hristov и 7 други им се допаѓа ова.
  5. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Не се жалам таман ми е , убава врска,здрав човечки однос помеѓу нас , добра интимност
     
  6. joana18

    joana18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    269
    Предобра интимност... привлечност итн, но премногу љубомора, кавги .. се прашувам до кога ! :^)
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Пред околу 2-3 недели бев задоволна, а сега сум разочарана. :(
     
    На Cecko85 и Amber37 им се допаѓа ова.
  8. teddygirl

    teddygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    618
    Сега за сега немам никаква забелешка и баш сум задоволна од односот што го имаме, се надевам ќе остане така и понатаму :)
     
  9. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    исто :$ :$ :$
     
    На 21kike21 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.759
    Пол:
    Женски
    Како јас да сум го пишувала првиот дел од твојот пост. Имам врска од 2ипол години, на почетокот се беше речиси совршено. А сексот - најдобар. Во последно време, ептен ретко доаѓа до тоа, а и кога ќе се случи јас не уживам. Не знам зошто. Имаше еден период кога имав болки па затоа поретко имавме односи, но тоа помина. И за момент помислив дека пак ќе се вратиме на старото, ама се излажав. Последните 2 месеци живееме заедно, со уште еден цимер, и повеќе време сме сами во станот, имаме слободно време, ама нема страст меѓу нас некако. Баш како другари спиеме, се однесуваме. Исто и ние имаме разговарано на темата како порано се беше убаво, на почетокот се е возбудливо, интересно.
    Не се плашам дека тој ќе посака да го почувствува тоа пак со некоја друга, да има тако почеток и сл. , ама криво ми е што воопшто нашата врска дојде до овде. Во последно време не чувствувам ниту потреба за секс, не го посакувам дечко ми. А кога треба да имаме односи, го правам тоа механички, за него барем да му буде колку-толку убаво, кога веќе мене не ми е. :worried:
    Проблемот ми е што не знам каде отиде страста која ја имавмееден за друг, и како да ја вратиме, ако е тоа можно? Совет? :)
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Срце случува се во секоја врска кризен момент кога веќе немаш желба и страст. Ама старста е секогаш мало жарче кое чека да се разгоре.
    Совет би ти дала, направите нешто интересно.
    На пример: еден ден, кога ке имате и двајцата слободно почните од ново, како игра.... Облечи нешто секси, он нека се дотера излезете на пијачка, понесувајте се како да се прв пат знаете. Флертувај со него, он нека флертува со тебе. нека не се лепе одма до тебе , нека ти дава прво знаци на флерт , да почустуваш дека е недостижен. ЖЕЛБА да го добиеш.
    Друго што помага е предигра... Долгаа предигра. Може да почне со добра вечера, па винце, па соблечување полека и.т.н натам си знаеш :)
    Моќеби ти треба некое друго темпо, не се во една иста соба, или иста поза..
    Пробај да сменеш нешто, нешто што тебе би де возбудило.
    размисли на пример „што би ме запалило сега во овај момент за да посакам да имам секс со него„ Коа ке размилеш одма реализирај :)

    Надевам се дека малку од малку помогнав, и се надевам дека ке се подобре односот. Цунки и гушки :* :hug:
     
    На happygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    нашиот интимен живот би бил мнооогу подобар бидејќи и двајцата сме фантазери ама има еден проблем децата, во иста соба се :( а да отидеме во друга соба веќе не е тоа тоа кога ќе изразиш желба во моментот.
     
  13. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Годините си го прават своето, се осека дека не ни е баш интересно како што на пример беше на почетокот. Не знам како да се изразам , не дека не е интересно, не дека е досадно, туку ете монотоно е да речам 80 % . Фали малку жар, грубост, да ме фати де да не ме пушти... Можеби јас сум проблем, ако сум би рекол нешто до сега ама не бре. Фала богу комуникација и се тоа е океј... Но, ако е вака кога сме во дваесеттите години, што останува за понатаму? :fubar: :?:
     
    На Cecko85 и makedon81 им се допаѓа ова.
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Доволно добар е, некогаш и повеќе од доволно.
     
    На Cecko85 и makedon81 им се допаѓа ова.
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Не се жалам. Иако годините си го прават своето.
     
    На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Predobar :D . Strast na maksimum , dovolno e da pominam pokraj nego :$ . Monotonija rešavame so menuvanje na pozi ili lokacija :D .
     
    На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.
  17. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    да одлично е :inlove::mm:
     
  18. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Откако прекинавме, одличен. :l:
     
    На Роберт 7, Miki_mat3, DevilGirl212 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Искрено не, не знам зошто мажите глумат зафатени со работа и немаат јако либидо. Едвај еднаш ќе имате па ќе те праша дали сакаш уште, со тон подобро немој да речеш да, зошто пенисот повторно не би се дигнал.
    Од ужас во ужас, испаѓа јас сум ги барала да сме интимни и да ни е убаво, тие тука биле да се најдат.
    Коментари од страна, за секс те гледа... за каков секс бе, ако ме барал за секс ќе ме барал секој втор ден, а не јас да го барам на десет дена. Ме користел, хаха смешки, јас ако искористив да осетам триење малце, а тој како без душа, без иницирање. Јас сум била иницијаторот. Тапа
     
    На makedon81 и Anon им се допаѓа ова.
  20. Sejfullai

    Sejfullai Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2019
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    14.788
    Пол:
    Женски
    Не, неам.
     
    На LoneWolfGuy, Vlaad и flawless_ им се допаѓа ова.