1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали имате користено лубриканти и кои се поефикасни ?

Дискусија во 'Секс' започната од eli03, 13 јануари 2012.

 1. eli03

  eli03 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Може ли да ми кажете каде можат да се најдат и по која цена ?
   
 2. Tannaa13

  Tannaa13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  36
  Дали имате користено лубриканти и кои се по ефикасни ?

  во веро, аптеки ги има цената им е некаде 250ден
   
 3. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.030
  Дали имате користено лубриканти и кои се по ефикасни ?

  Јас имам од прилично новите дурекс - плеј.... убаво мирисаат и се, ама не сум задоволна..
  Барем на мене ми предизвикуваат некое пецкање, многу непријатно.
   
 4. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.493
  Дали имате користено лубриканти и кои се по ефикасни ?

  имаме користено само durex play ги има по аптеките околу 300 ден се и многу убаво 4уство предизвикуваат
   
 5. bitolski69

  bitolski69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  23
  Дали имате користено лубриканти и кои се по ефикасни ?

  Портокалевиот durex не го користите за долги игри, бргу се суши.
   
 6. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  Дали имате користено лубриканти и кои се по ефикасни ?

  Нема некој голем избор. Јас само за Дурекс знам. :)
  Убав ни бил, немавме никакви проблеми (пецкање, чешање, иритација).
   
 7. bitolski69

  bitolski69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  23
  За хитна ситуација не мора трчање до маркет да се купи. Особено ако тоа се прави во домашен амбиент, било кој крем од купатилото може да заврши работа. Ама во моментот треба да ти текне. Бебешки крем бекутан, последниот пат беше крем за раце, некој турски ама заврши работа. А ако немаш крем и лижењето спасува ситуација само што веке тоа поинаку функционира :lol:
   
 8. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  Не знам јас Дурекс плеј сега земав онака од љубопитност, ми рекоа дека бил најдобар ама јас не знам да споредам бидејки немам друг користено. Арен е не да не е арен, ама јас и онака се влажнам па не знам и зошто го земав.
   
 9. Cija-si

  Cija-si Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  50
 10. elizabethsuon

  elizabethsuon Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  15
  Го имам пробано овој на дурекс. Шо да ти кажам,чуството е прекрасно и за двајцата. Мириша на цреша,но го нема тој вкус :rofl: If u know what I mean :devil:
   

  Прикачени фајлови:

 11. ISKUSEN1

  ISKUSEN1 Нов член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  Сезона е на црешите сега. Треба да се скине нешто... :D
   
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.313
  Пол:
  Женски
  Ама и на лубеници е сезона :rofl:
   
 13. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Доста е ефикасен го купивме кога го земавме и прстенчето.Го имаме некое време затоа што ретко го користиме.Ефикасен е и има вкус на јаболко ..( барем така ми се чини ) Не се сеќавам најдобро ама мислам дека беше околу 300-400 денари.Сепак исплатливо е за количината.
   
 14. ISKUSEN1

  ISKUSEN1 Нов член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  Наместо прстенче, најчесто јазикот го користам или прст, зависи со што сум поблиску.
   
 15. PunchMarmelade

  PunchMarmelade Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  31
  Има некаков екстра ефект прстенот? :)
   
 16. ISKUSEN1

  ISKUSEN1 Нов член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  50: 50 некои велат имало , некои не :) Пробај па кази :)
   
 17. tea19

  tea19 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  23
  Ар ју факинг кидинг!??!? Не си играј играчки, кремови за раце, помади и сл. го расипуваат кондомот, посебно подмачкувачи на база на масло го оштетуваат кондомот, може да пукне или да ја намалии ефикасноста.. башка сите тие препарати можат да бидат лоши за кожата на девојката, па и на дечкото ако е без кондом..
   
 18. bitolski69

  bitolski69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  23
  Точно дека наброените креми се штетни за кондомот ама не спомнав употреба на кондом за анален секс. Тоа е и предноста на аналниот, не треба кондом, мозеш слободно и опуштено до крај..
   
 19. tea19

  tea19 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  23
  ^Аналниот секс е најризичен за пренесување на спб.. освен тоа не би требало да практикувате вагинален секс веднаш после аналниот со истиот кондом..
   
  На emaD му/ѝ се допаѓа ова.
 20. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  Кај мене немаше некој посебен ефект, го земавме чисто од љубопитство. Лубриканти не сум користела, а се надевам нема ни да ми требаат ;)