1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали имате "фетиши"?

Дискусија во 'Секс' започната од Echo, 28 март 2010.

 1. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114
  Дали постои нешто што вашиот партнер го поседува, го кажува или прави, а тоа да претставува афродизијак за вас? Можеби нешто чудно или необично... 8)
   
 2. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Како што пишав и на некоја слична тема-љубење во врат ме излудува, иако мислам дека тоа не би се нарекло фетиш
   
  На Vladek му/ѝ се допаѓа ова.
 3. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  хаааа :lol: телцето...уфф...таков ми е целиот мускулчиња, спортист е инаку ...кога ќе го видам гол...газето тртлесто, ептен :lol: ,стомачето коцки...шта да ти причам :lol: ...обожавам што се грижи толку многу што не дозволува килце да качи...значи стварно цело тело, ама стомакот...коцките (буквално му се познаваат)...ми се уффффффф :roll: :oops: :lol:
   
  На Istata od vcera, Mollami, sj *O* и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114
  Хехе, требаше да допишам плус дали има и нешто што вие имате желба да го направите, кажете..., а што би го излудело вашиот партнер, како и вас. Не знам, ја на пример имам фетиш на долна облека, би ме излуделе корсет,подвезици и слично, а кај него ме пали неговото "р". Не е дека не може да го каже, па личи на друга буква, туку звучи како пеачот од Ван Гог. Имаше еден период кога го терав да ми раскажува нешто, само за да го слушам тоа негово Р. :D
  Инаку, опседната сум со долниот дел на стомакот, имаат почесто машките како две линии вертикално, во близина на колковите. Пресекси е! :twisted:
   
  На sj *O*, Mollami, nat17 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  И јас исто сакам бакнежи по врат и го обожавам парфемот на дечко ми, само што ќе го помирисам здивувам! Ма цело негово тело мириса прекрасно, и како после да не го расоблечам? :D
   
  На browneyes_, Vladek, sj *O* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Popova

  Popova Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  6
  И мене ми звучи чудно ама ја сум заљубена во рацете на дечко ми :?: ваљда би рекла дека е фетиш :lol:
   
  На sj *O* и Justinna им се допаѓа ова.
 7. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114
  Така е, фетиш е, кај нив па е почест фетишот на стапала (бог да чува, не знам зашо е така :D ).
   
  На sj *O*, Istata od vcera и z.k им се допаѓа ова.
 8. Popova

  Popova Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  6
  И јас никако не можам да ја сватам поентата со стапалата, мене лично то некако не ми прае ќеф :?: ама па и дечко ми се чуди шо сум нашла у рацете негови така да помалку сваќам :)
   
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  mnogu sakam ubavo oblikuvani listovi,crvsta golema dlanka,i koga ke me pogali po kosa... :P :P :P
   
 10. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  ауууууууууу да и ги обожавам посебно кога ке излезе од под туш со мокра коса, крпата на половина и му џиркаат тие две линии ]:)
   
  На La.loca, sj *O*, Umbrella22 и 5 други им се допаѓа ова.
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.715
  Допаѓања:
  150.549
  Да имам...дупчиња на образите и полуголи мажи што се бричат ммммм...прајслес...ако се смета ова се фетиш.
  А иронијата е тоа што обожувам машка брада,особено ако е во близина на моето рамо или стомак... :D
  А посилната ми половина е луда за женска коса, добра женска чорапа и многу високи потпетици.
  И...женски задници...жени со облини,нешто како Бјонсе,Меган Фокс и слични го бутаат на земја...

  Никогаш не ја разбрав целосната суштина на фетиш,затоа што по правило се смета за обожување на нешто кое е невообичаено,малце нездраво и бизарно...а денес се употребува за било што поврзано со обожување на нешто поврзано со сексот...а не е така.Што знам...не знам,јас важно си пишав.
   
  На Spiceyourlife и bond mery им се допаѓа ова.
 12. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Uff i mene dupcinjata na obrazite sto ubavi dupcinja ima deckomi ljubomorna sum mu na niv :D jas imam ama na bradata be sve naopkaku kaj mene :D isto i temen ten pogotovo koga e priroden ufffff vo leto koga ke nosi bela maicka mnogu mi e sexy :inlove: a isto taka ne mi e bas fetis ama mnogu mi se ubavi trepkite na deckomi kakvi mu se dolgi i vitkani i na gorniot i na dolniot kapak,pa jas so najubava maskara nemozam taka da gi napravam ehhh i za toa mu ljubomoram bre :D :D :D ustvari mene sve na deckomi mi e fetis cel si go obozavam so se na nego :D :D :D :D
   
 13. black-i

  black-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  14
  ја па сирота коа се фатив со дечко ми имасе неодоливо тело и сеа се здебели 10 кг :( али не ке го оставам сеа :D
   
  На Justinna му/ѝ се допаѓа ова.
 14. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  мммммм....мазното лице,мускулчињата,темниот тен и зелините очиња.....и алиштатата кои му мирисаааааааат на 5 тона омекнувач,и млекото за тело,и парфемот.......................значи тотално паѓам на мирис...........ммммм бебе мое :inlove:
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 15. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  машки бради, ама не она дооолги, туку малце кога имаат :D
   
  На sj *O*, Sanjence, Faline и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. black-i

  black-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  14
  даа дааа и јас сакам онака брадчка 2-3 дена по бричење ммм
   
  На sj *O*, Sanjence, Faline и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  мускулитеееееее :lol:
   
  На Tigar mkd и Faline им се допаѓа ова.
 18. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  Jас под фетиш подразбирам некоја стара навика те.нешто што секој ден го правам и без што не можам.
  Пример:гризење на устата,или пак после школо веднаш да облечам пижами.Значи нешто што секој божји ден го повторувам.
  Можам да кажам дека фетиш ми е секој ден да се пуштам на фемина.
  Исто така имам навика секој ден дечко ми да го бакнувам на вратот,а и нема ден да не го поддрпнам за долниот. :$ :D
   
 19. cupidsarow

  cupidsarow Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  13
  Фетиш би го нарекла тоа коа ми го откопчува палтото или блузата значи самиот звук на копчињата или патентот додека ми ги/го откопчува ..значи едноставно ме полудуваа :D ауффффффф
   
  На Istata od vcera и eutixismena им се допаѓа ова.
 20. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  Фетиш - рацете...тие мускули на подлактицата кои се стегаат и отпуштаат... :$ уфффф... исто и брада која е ни кратка ни долга... и дланките (долги прсти и убави нокти)... :lol: ама сепак, првото ми е приоритет!!! :P
   
  На Istata od vcera и sj *O* им се допаѓа ова.