1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали имате "фетиши"?

Дискусија во 'Секс' започната од Echo, 28 март 2010.

  1. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Дали постои нешто што вашиот партнер го поседува, го кажува или прави, а тоа да претставува афродизијак за вас? Можеби нешто чудно или необично... 8)
     
  2. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Како што пишав и на некоја слична тема-љубење во врат ме излудува, иако мислам дека тоа не би се нарекло фетиш
     
    На Vladek му/ѝ се допаѓа ова.
  3. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    хаааа :lol: телцето...уфф...таков ми е целиот мускулчиња, спортист е инаку ...кога ќе го видам гол...газето тртлесто, ептен :lol: ,стомачето коцки...шта да ти причам :lol: ...обожавам што се грижи толку многу што не дозволува килце да качи...значи стварно цело тело, ама стомакот...коцките (буквално му се познаваат)...ми се уффффффф :roll: :oops: :lol:
     
    На Istata od vcera, Mollami, sj *O* и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Хехе, требаше да допишам плус дали има и нешто што вие имате желба да го направите, кажете..., а што би го излудело вашиот партнер, како и вас. Не знам, ја на пример имам фетиш на долна облека, би ме излуделе корсет,подвезици и слично, а кај него ме пали неговото "р". Не е дека не може да го каже, па личи на друга буква, туку звучи како пеачот од Ван Гог. Имаше еден период кога го терав да ми раскажува нешто, само за да го слушам тоа негово Р. :D
    Инаку, опседната сум со долниот дел на стомакот, имаат почесто машките како две линии вертикално, во близина на колковите. Пресекси е! :twisted:
     
    На sj *O*, Mollami, nat17 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    И јас исто сакам бакнежи по врат и го обожавам парфемот на дечко ми, само што ќе го помирисам здивувам! Ма цело негово тело мириса прекрасно, и како после да не го расоблечам? :D
     
    На browneyes_, Vladek, sj *O* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Popova

    Popova Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    6
    И мене ми звучи чудно ама ја сум заљубена во рацете на дечко ми :?: ваљда би рекла дека е фетиш :lol:
     
    На sj *O* и Justinna им се допаѓа ова.
  7. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Така е, фетиш е, кај нив па е почест фетишот на стапала (бог да чува, не знам зашо е така :D ).
     
    На sj *O*, Istata od vcera и z.k им се допаѓа ова.
  8. Popova

    Popova Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    6
    И јас никако не можам да ја сватам поентата со стапалата, мене лично то некако не ми прае ќеф :?: ама па и дечко ми се чуди шо сум нашла у рацете негови така да помалку сваќам :)
     
  9. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    mnogu sakam ubavo oblikuvani listovi,crvsta golema dlanka,i koga ke me pogali po kosa... :P :P :P
     
  10. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    ауууууууууу да и ги обожавам посебно кога ке излезе од под туш со мокра коса, крпата на половина и му џиркаат тие две линии ]:)
     
    На La.loca, sj *O*, Umbrella22 и 5 други им се допаѓа ова.
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.097
    Да имам...дупчиња на образите и полуголи мажи што се бричат ммммм...прајслес...ако се смета ова се фетиш.
    А иронијата е тоа што обожувам машка брада,особено ако е во близина на моето рамо или стомак... :D
    А посилната ми половина е луда за женска коса, добра женска чорапа и многу високи потпетици.
    И...женски задници...жени со облини,нешто како Бјонсе,Меган Фокс и слични го бутаат на земја...

    Никогаш не ја разбрав целосната суштина на фетиш,затоа што по правило се смета за обожување на нешто кое е невообичаено,малце нездраво и бизарно...а денес се употребува за било што поврзано со обожување на нешто поврзано со сексот...а не е така.Што знам...не знам,јас важно си пишав.
     
    На Spiceyourlife и bond mery им се допаѓа ова.
  12. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Uff i mene dupcinjata na obrazite sto ubavi dupcinja ima deckomi ljubomorna sum mu na niv :D jas imam ama na bradata be sve naopkaku kaj mene :D isto i temen ten pogotovo koga e priroden ufffff vo leto koga ke nosi bela maicka mnogu mi e sexy :inlove: a isto taka ne mi e bas fetis ama mnogu mi se ubavi trepkite na deckomi kakvi mu se dolgi i vitkani i na gorniot i na dolniot kapak,pa jas so najubava maskara nemozam taka da gi napravam ehhh i za toa mu ljubomoram bre :D :D :D ustvari mene sve na deckomi mi e fetis cel si go obozavam so se na nego :D :D :D :D
     
  13. black-i

    black-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    14
    ја па сирота коа се фатив со дечко ми имасе неодоливо тело и сеа се здебели 10 кг :( али не ке го оставам сеа :D
     
    На Justinna му/ѝ се допаѓа ова.
  14. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    мммммм....мазното лице,мускулчињата,темниот тен и зелините очиња.....и алиштатата кои му мирисаааааааат на 5 тона омекнувач,и млекото за тело,и парфемот.......................значи тотално паѓам на мирис...........ммммм бебе мое :inlove:
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  15. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    машки бради, ама не она дооолги, туку малце кога имаат :D
     
    На sj *O*, Sanjence, Faline и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. black-i

    black-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    14
    даа дааа и јас сакам онака брадчка 2-3 дена по бричење ммм
     
    На sj *O*, Sanjence, Faline и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    мускулитеееееее :lol:
     
    На Tigar mkd и Faline им се допаѓа ова.
  18. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Jас под фетиш подразбирам некоја стара навика те.нешто што секој ден го правам и без што не можам.
    Пример:гризење на устата,или пак после школо веднаш да облечам пижами.Значи нешто што секој божји ден го повторувам.
    Можам да кажам дека фетиш ми е секој ден да се пуштам на фемина.
    Исто така имам навика секој ден дечко ми да го бакнувам на вратот,а и нема ден да не го поддрпнам за долниот. :$ :D
     
  19. cupidsarow

    cupidsarow Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    13
    Фетиш би го нарекла тоа коа ми го откопчува палтото или блузата значи самиот звук на копчињата или патентот додека ми ги/го откопчува ..значи едноставно ме полудуваа :D ауффффффф
     
    На Istata od vcera и eutixismena им се допаѓа ова.
  20. ma4o4female

    ma4o4female Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    352
    Фетиш - рацете...тие мускули на подлактицата кои се стегаат и отпуштаат... :$ уфффф... исто и брада која е ни кратка ни долга... и дланките (долги прсти и убави нокти)... :lol: ама сепак, првото ми е приоритет!!! :P
     
    На Istata od vcera и sj *O* им се допаѓа ова.