1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали имате "фетиши"?

Дискусија во 'Секс' започната од Echo, 28 март 2010.

  1. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    оф кога сме кај фетишите а јас не сум се изјаснила во темава мислејќи дека јас како личност немам фетиши но од пред некое време отрив дека сум размислувала грешно. тдам тдам па јас луѓе мој имам фетиш и тоа еден голем сакам машки пупки, леле колку ме возбудува тоа. Кога сум покрај мажулето просто ќе ми ги изедам сакам кога му ги допирам пупките брррррр
    а приметувам дека кога загледувам дечко првин фаќам кривина со окцето накај пупките па после во фаца. :$ :$
     
  2. wild.cat

    wild.cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    28

    хахах исто и јас такаа :rofl: :rofl: прееубави згоднии рацее мххх му ги обожавам најнмогу рацете ..а се разбира и после се то целото телоо му е преубавоо уфф го обожавамм :)
     
  3. Gerberce

    Gerberce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    65
    Бакнување во врат, грицкање увциња... тоа не е фетиш... фетиш ете - машки пупки и машки раце но само ако ви помагаат да доживеете оргазам и секако стапала, особено во хулахопки (како во мојот случај хихи).

    На пример :$ :
     

    Прикачени фајлови:

    • 1 (24).jpg
      1 (24).jpg
      Големина на фајлот:
      112,5 KB
      Прегледи:
      952
    • 1 (67).jpg
      1 (67).jpg
      Големина на фајлот:
      72,8 KB
      Прегледи:
      951
    На centarskodete, Fyyyy, z.k и 2 други им се допаѓа ова.
  4. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    - големи мускулести машки раце
    - долна женска облека, па и најобична
    - црвени штикли, чевли, балетанки
    - кога машкото гушка од позади мене
    Може имам и други ама не ми текнува :)
     
    На sj *O* и DanceT им се допаѓа ова.
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.672
    Пол:
    Женски
    Брадичка, таква потпорасната офффффффф, да ме подбуцнува кога го ушкам, милувам, бакнувам итакамунатаму ...и растопичу се секундарно.
     
    На sj *O* и Butterfly-itgirl4s им се допаѓа ова.
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    Герберче,срсл,шо си ?!Мушко или женско?! Ако си женско пробувам да те замислам како се фаќаш за нога и свршуваш.

    Другарка ми ме умре пред некој ден...мене фетиш ми е да си правам форми од неговиот попаметен *пријател*,знаеш ко оние шо ги праат од дугачкине балони.Не знам ни кај и текна,ни зошто и текна,ни кој е поводот,ама ако стига пудлица да направи од неговиот,е и завидувам право да ви кажам! :D
     
    На sj *O* и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.
  7. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Fetish : an object or bodily part whose real or fantasied presence is psychologically necessary for sexual gratification and that is an object of fixation to the extent that it may interfere with complete sexual expression.

    ^ Да не избегаме од вистинското значење на фетишот, гледам повеќето само набројуваат што ги пали кај партнерот, а тоа не мора да значи дека е фетиш.

    Јас немогу без држење (читај: благо давење) за врат за време на коитус. (он мене, не јас него).
     
  8. HardSex

    HardSex Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    2.422
    Пол:
    Машки
    Дајте барем во врска со теми поврзани со сексот да не бидеме толку формални,сигурен сум дека правниците ќе најдат по некој "loophole" во дефиницијата. :D

    Кога сме кај "празнините",јас сакам да гледам како девојката мастурбира со дилдо или вибратор,или со некој свежо скинат производ од зеленчуковата градина кој е погоден за таа намена. :D Независно дали само го стимулира клиторисот или целиот и влегува онака у пи*ка.Може да мастурбира на кревет онака гакичките да и бидат спуштени,или пак "јавање" на дилдо.Во вториов случај ако носи и штикла која и прилега,мислам дека имаме хит. :D Уз тоа нормално во склоп на овој фетиш се и интересни гакички или подвезици за подобрување на комплетниот впечаток.Squirting e OK,Pissing e OK,но не да разменуваме "golden showers" :) ,тоа не,само девојката доколку си се мази со дилдо или вибратор и онака како крем на тортата се случи тоа,тогаш е ОК.

    Лисици и благи грубости исто ми се фетиш.Може рацете на девојката да се позади грб па да ја врзам,или да ја врзам за кревет додека сме во поза 69,или пак да ја врзам со лисици додека се мазиме у бања,онака bubbles everywhere,јас си играм со нејзинатa пи*ка со тушот.Додатни елементи кои го засилуваат фетишот со лисици се очила за сонце кај девојката(црни),наметка за очи или пак обични очила(независно дали се диоптерски или не,ако и стојат фино).

    Најактуелен фетиш во моментов ми е секс у автомобил.Девојката ја врзувам со лисици.Ја соблекувам и
    и наредувам да ја "јава" ручната у автомобил.Свршувам на нејзините црни очила за сонце.

    Поентава ми е,малите дополнителни елементи кои одат уз главниот фетиш,ми се многу битни.Целиот пакет е битен,целокупната прича :D
     
    На sj *O*, crazyinlove19 и donna.17 им се допаѓа ова.
  9. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Aуу Хардсекс од кај го ископа ова со црниве наочари жити се тоа е фетиш а не ко жениве тука шепотење, мрмкање не знам што :D :D Би ти препорачала во моментот да ја слушате песната на Ламбе кај шо пее ’’Бело е се пред очиве’’ . :D

    Униформи не сакам ама фетиш ми се машки во радничко одело (од тие плавите од пазар), разбушавен и исончан. Мене фетиш ми е и да носам високи потпетици додека тој одзади стоејки ми пенетрира. Ама зборам за ептен висока штикла. Што знам некако во ист момент се и курвински и женствени. Фетиш ми е див секс, ама не тие садо игри туку фрлање на кревет и врзување на раце. Се палам на убаво машко тело ( не сум имала секс со некој што не е згоден) ама фетиш ми е грбот. Можам да свршам додека го лижам или масирам на грбот без да имаме однос. Имам уште многу ама ај доста е за почеток.
     
  10. HardSex

    HardSex Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    2.422
    Пол:
    Машки
    @kikikikirika

    Овој период беше прилично жежок,инспирација насекаде од млади цурици 18+,до млади теткици во le француска дама фазон.Нормално малце и перверзно генче имам :D

    Ама метеорологијава лоша работа.

    Виши сили ми ја расипуваат позитивната серија во оваа недела :D

    Ова со Ламбе,не е мој тип на музика.Главно странска музика слушам.
    Но кога би правел ептен компромис со музика од балканскиве простори тогаш би одел со Oliver Mandić -Moja draga voli Kurosavu,или Oliver Mandić - Sve su seke jebene :D .

    Евентуално во таа балканска дружина,може да ја убациме и песнава од Ламбе,ама ако Елена П. или Маја В. го земат микрофонот(поединечно или групно) и ја испеат песната :D
     
    На kikikikirika му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Tenna

    Tenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    331
    Баш пред малку гледав Сексот и градот и тоа таму беа веќе фетиши.
    Едниот,кога типот од продавницата за чевли бараше од Шарлот само да ги гледа чевлите на нејзините стапала,а тој по брза постапка заврши работа во неговите гаќички :D и нормално таа си доби некoлку пара чевли for free :)

    И типот на Миранда,кој го сакаше тоа in public,или дома сеедно,и таман женчево се израдува што го натера типов дома да се сек*аат,кога тој доби вриштечи оргазам со неговите родители на врата :D
    Е ова е веќе фетиш,фетиш...А јас мислев,мислев и дефинитивно одлучив дека сега за сега немам нешто вакво кај мене :$
     
    На sj *O* и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  12. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.243
    Ауф јас и мојот главен фетиш што се активира на некои.. визуелни песни. Како некој тик во психата ми е и тогаш може да ме смири само исончан, издепилиран цврст пар нозе и меѓуножје, но со тен линии, "оној" дел да е бел и цурата да ми каже само

    http://www.youtube.com/watch?v=-oa7layR3Ds

    и со фаќање на косата да ме притиска уште повеќе

    :$ :$ sometimes me likes to be told what to do :$

    Области со некој послаб интензитет вклучуваат стомак, рамена и облини. Цврсти..рамни.
     
    На 1209, Justinna и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  13. bbeebbee

    bbeebbee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Го обожавам неговиот мал прст на десната рака... мммммм и се друго ама тоа ми е преслатко ..мњам.. ^_^
     
    На Justinna му/ѝ се допаѓа ова.
  14. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски


    Wow Исто како јас да сум го напишала.
    Незнам дали може да се каже дека е фетиш но обожавам кога е во трењерки, исто така негов фетиш е да ми ги раскине хулахопките што воедно и мене многу ме пали.
     
  15. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    И ја имам фетиш :$
    Случајно открив .
    Едниот е кога ми се мочка кога мочниот меур ми е полн :$ :tmi: :tmi: Е тогаш се палам . :$
    А вториот ми е кај машкото кога му се гледа ластикот од боксерицата над фармерка :devil:
     

    Прикачени фајлови:

    На sj *O*, MarchelineAmaru и priti им се допаѓа ова.
  16. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    И мене ми е мочниот меур фетиш :rofl: Добро бе знаат воопшто луѓево шо се фетиши? Шо не изнапрочитав :|
     
    На MonnaSi и Balint им се допаѓа ова.
  17. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    И навистина не знаат. Нема секој фетиш и не е наклонетоста кон нешто или ако нешто ти се допаѓа навистина фетиш. Тоа може само метафорички да се нарече фетиш. А јас познавам човек кој има фетиш и верувајте тоа е далеку поголема преокупираност со нештото од она, "ова ми се допаѓа, сакам да го гледам"
     
  18. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Неговите преполнети ,набрекнати вени ,гледајќи го од жабја перспектива ,додека се будали на мене одозгора...:muscle:
    Се испозапалив упм
    :lol:
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ме пали кога :
    - ќе ги заплетка прстите кај мене во коса , ептен. :wasntme:
    - ми кажува што да правам ( само тогаш и го слушам , нормално прво како Лепа , се правам на 3 ипол :lol: )
    - ме држи за врат , како што го објаснила Саја - благо давење .. ахх :D
     
  20. Tenna

    Tenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    331
    Може ќе отидам малку оф топик ама ме копка ова да го кажам :$
    Прееска гледав МТВ (Тренд мислам беше емисијата) и имаше вакво исто прашање на кое одговараа нашите познати меѓу кои и Јана од Идол де и на ова прашање таа одговори:

    -Па што знам, не сум сеуште (или многу) во тие води |( ...Абе ме пресмеа девојчето :D

    Па што знам бе Јанче и јас не сум во тие води мислам :wasntme: