1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали имате "фетиши"?

Дискусија во 'Секс' започната од Echo, 28 март 2010.

  1. deer

    deer Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    39
    Долго време размислував дали воопсто да се осудам да зборувам, за мојот фетис бидејки знам дека ке наиде на бурна реакција и осуда кај вас.
    Но сепак одлучив да проговорам, за мојот фетиш, без разлика на реакциите бидејки можеме да избегаме во животот од се но не и од самите себе. Мојот фетиш е носењето памперс, и уринирањето во пампер, знам ви звучи глупо, и чудно но тоа е тоа, тој мој фетиш го открив кога пред 2 години имав некое воспаление на бешика, и бидејки тоа знае да биде доста мачно и тешко бидејки често те тера да одиш во вц за 2-3 капки мокрача, мајками ми предлози ми рече зошто не се симнеш до доле, т.е до аптека и не си земес неколку памперси па да не трчаш до вц и назад и усте толку настинуваш, а и ке ти се стоплат јајниците од памперсот.
    Така и направив и навистина бев изненадена од самата себе какво, чувство предизвикува тоа кај мене. Отогаш наваму тој фетиш го практикувам почесто т.е 2-3 пати неделно спијам со памперс, и се разбира уринирам во него, а кога сум сама обожавам по цел ден да се шетам по памперс, неописиво е чувството кога уринирам во памперсот и кога ке ме допре топлината на мокрачата.
    За овој мој фетиш досега знае, само една моја другарка, со која понекогаш го правевме вториот дел од овој мој фетиш што е уште по возбудлив а се состои во тоа што кога спиеше понекогаш кај мене другарками ме пресоблекуваше, т.е ми ги менуваше памперсите со се сите пропратни работи кои одат со тоа, исто како кај едно мало дете бришење со влазни марамчиња нанесување пудра итн. Но сега не сме во добри односи со неа и затоа тој дел од фетишот неможам да гои практикувам.
    Затоа што е тешко да на некој друг лично во четири очи му кажам за овој мој фетиш бидејки знам дека ке наидам на осуда и бурна реакција. Ете тоа е мојот фетиш кој, што е фетиш во вистинска смисла на зборот а не е фетиш малото прсте или бакнување во врат и уште многу небулози кои ги прочитав наоваа тема.
     
  2. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    У последно време имам ептен срамотни фетиши, а никаков простор за реализација и задоволување на истите. пууу
     
    На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
  3. meandyou

    meandyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    195
    Ова не спаѓа во фетиш. Ова е за психијатар, и тоа под итно! серизно! :fubar:
     
    На Peekaboo, LUCI 99, Aleks96 и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Колку и да звучи изопачено, ова е сепак фетиш и е доста распространет по светот, само што ретко кој се осудува и да говори за тоа.Прогуглај малку и ќе најдеш доста информации.Еве еден линк од еден форум кој пребарувајќи случајно го пронајдов, но е на англиски јазик,каде се разговара отворено на оваа тема

    http://www.topix.com/forum/health/bedwe ... K4KS4CDVOM

    [​IMG]
     
    На sj *O* и Oscar Lady им се допаѓа ова.
  5. PussyHunter

    PussyHunter Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    723
    Јас сум си класичен момак (а има ли боље од класика :D ) така да немам некои посебни фетиши.

    Едино сакам да ја фатам девојка ми за врат со двете раце (или едната рака како-кога) и да симулирам дека ја давам додека ја... сексам. :D

    Све си зависи тоа од поза нормално. :) Еве во doggy style преферирам да и го фатам репчето од косичката и да ја теглам со цел да внесам поеротични елементи кои ќе не вивнат on 7th heaven. :D

    После сакам да се играм со нејзините брадавици и да ја излудувам масирајќи ги нејзините гради, а фокусирајќи се на врвовите на брадавиците каде што е најосетливо. :)

    И така, немам некои посебни фетиши како што реков, а и ова се прашувам дали се фетиши, повише ми личи како стандардна процедура. :lol:

    П.С. Заборавив да истакнам во првичната порака, па еве сега во редакција да додадам. Значи обожавам да свршувам на лице, чело, носе, устенца итн. :lol: Тоа може да се каже дека е фетиш. Значи врвно задоволство ми е кога ќе подарам природна маска на девојка ми, а она нејќе секогаш да биде целата покриена во бело, па преговараме кога-како да биде. :)
     
    На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Леле какви се работи постоеле да се чудиш :o :o
    а и не го сфакам фетишов баш, што е фората, да сакаш да носиш пелени?? и уште да си уринираш во нив?? односно да го сакаш чувството кога ке уринираш во нив?? :o уште што не постои ц ц ц
     
    На Aleks96 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски



    А девојќи дали гласот на момчето се смета како фетиш јас искрено многу се палам ако машкото има убав глас :)
     
  8. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Не знам зошто се устручавате толку на темава.
    Не е ни срамно ни страшно, да уживаш на начин на кој што навистина сакаш, надвор од сите наводни морални начела.

    Башка, некоја мудра личност, еднаш ми рече: „ Се што е зад затворени врати, не може да биде перверзно“
    Верно е :)

    Фетиши...мхм, имам.
    Оние најмоќните, сепак ќе останат необјавени со оглед на малолетната феминска публика...а плус додека го пишувам постов не поминало полноќ :D

    Сакам груб секс.
    Фетиш ми е кога тој доминира, кога на некој „дивјачки“ начин ме потчинува на неговата моќност.
    Тоа се манифестира со тегнење на мојата коса, наизменично менување локации ( од кревет на под, на стол, на биро...) , валкани муабети, плескање по мојот задник, сето тоа проткаено со енормна количина на страст, возбуда и желба да ме растури :D

    Фетиш ми се некои благи садо мазо форми...ме возбудува да ме гледа додека мастурбирам, додека неговите раце се заврзани, се пали а не може да стори ништо повеќе освен да ги слуша моите воздишки и еротски крици додека сум на праг да доживеам оргазам. :devil:

    Ужасно многу се возбудувам кога ме гледа како се туширам, кога си играм со тушот додека он се сконцентрирува да се бричи.

    Фетишна жена сум :D
    Што да правам, сакам да сум курва (упс) во кревет. Ставете ме на клада ако грешам :D
     
    На sj *O*, Spiceyourlife, citiesinflames и 4 други им се допаѓа ова.
  9. deer

    deer Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    39
    Воопшто не грешиш сите ние сме курви, само што некои цел живот го кријат тоа, и глумат финока а всушност се многу несрекни поради тоа.
    Мене ми се допаѓа чувството да бидам курва во кревет, и кога се ебам давам се од себе да да го правам тоа на што е можно по безобразен начин, бидејки знам дека машките тоа ги излудува.
     
    На sj *O* и Spiceyourlife им се допаѓа ова.
  10. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    ^^^ Не сакам да бидам груба и некултурна, ама ај ако сакаш во иднина не ми коментирај на мислења со оглед на тоа дека ми ја квариш уметничката нишка во нив. ;)

    Фала однапред :)

    И онака еден совет....твоиве бесни мислења на темиве исклучиво поврзани со секс, некако ми се косат со нормалните ставови за една 16 годишна девојка. Не осудувам, само изнесувам свој став. ;)
     
    На princess11ska му/ѝ се допаѓа ова.
  11. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.094
    Пол:
    Женски
    Кога ми ги грицка брадавиците, кога ќе ми ги стегне рацете високо над мене при секс, да го давам , онака нежно де, јас и немам многу сила. А да и кога си ги облекува боксериците, во истиот момент сакам пак да му ги соблечам, тоа благо наведнување ужасно ме пали.
     
    На reddevill му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Морав пак да те цитирам, ти си мислиш дека со твоите 16 години знаеш што е среќа во животот и можеш да расудуваш кој е навистина среќен а кој не, зашто што е правилно а што не, не знаеш да расудуваш се гледа...
    Каде ли ќе одиме со ваква младина :x
    Да не бидам офтопик фетиш во вистинска смисла на зборот немам, е сега фетиш (метафорично) ми е машката доминација во кревет, тоа ме возбудува некако
     
  13. deer

    deer Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    39
    Среката е релативна работа но колку сто можам да приметам ти не си ја ни почувствувала. Јас не тврдам дека знам се туку само си го кажав мојот став, а сигурно дека имам поголемо сексуално искуство од тебе и многу повеке знам што е фетиш што не, и да не бидам и јас оф топик еве уште еден мој фетиш, тоа е кога ми ги бакнуваат стапалата и ми ги цицаат прстите на нозете.
     
    На sj *O* и footfetish им се допаѓа ова.
  14. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Moре имам многу фетиши, а не ми се братучеди како на Мендух Тачи. :D
    Сакам кога ми ги грицка, шмука, љуби брадавиците, кога ме љуби нежно, а потоа забрзуваме и тоа ме доведува до лудило, кога благо ме потегнува по косата, грубото не ме пали, ме бољи.
    После, сакам кога ме љуби во врат, кога ме прашува и ми збори dirty ствари. :D


    Оооо па то не се неки фетиши, али то ме тако узбуџује. :$
     
    На sj *O* и chivava им се допаѓа ова.
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.101
    После постот на Deer сите сте само лаици по темава...јас мислам да ја заклучиме! :wasntme:
     
    На sj *O* и LilBaby им се допаѓа ова.
  16. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Mа тоа што го говориме се НЕБУЛОЗИ, човече! :!:
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.101
    Небулози! :D
    Абе види,не е далеку од вистината дека во наголем дел од поствиве на темава се сосема обични и се за на темата што ве пали. Фетиш е сосема трета работа,ама добро. Фетиш не е леле ама ми е убаФко кога ми ги грицка брадавиците...ок...Фетишот е бизарен најчесто.
    Девојкава сигурно нема 16 години,а ако има...не можам да ја оценам лошо,всушност фасцинирана сум! :D
     
    На sj *O*, Spiceyourlife и LilBaby им се допаѓа ова.
  18. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    :D Добро ајде, знаеш ти што е среќа, така само мисли си :lol:
    А за таков фетиш ти како што имаш не ни сакам да знам повеќе од тебе :x
    Немам такво искуство, ме погоди, многу сум несреќна зашто не носам пелени на овие години ;( ;( :rofl:
    Добро, ајде, и онака сама сум си крива што цитирав некој како тебе (искусен демек) :D
    Дури сега ти ги читам и претходните мислења така да нема потреба во иднина да ми реплицираш повеќе, тешко ми е да се спуштам на тоа ниво повторно да ти одговорам :hai:
     
  19. reddevill

    reddevill Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    21
    аууу сто е пва препукувања?нее темава за тоа и плус се чувствувам навреден јас лично зш му смета на некој да има некој искусен тој значи е гресен од било која причина не смее да има никакво искуство тука смета нели
     
  20. deer

    deer Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    39
    Пред се и благодарам на Lilit за убавите зборови точно е тоа дека голем дел од членките на форумов искажаа тотално непознавање на тоа што значи фетиш, но тоа е последица на табуата во нашето општество особено на тема секс. А голем дел од нв се плашат јавно да го кажат својот фетиш плашејки се дека ќе наидат на осуда, бидејки живееме во такво општество каде ако не се фклопуваш во некоеклише тогаш ти си црна овца. Незнам колку луѓево се запознаени со уште еден фетиш а тоа е уринирањето т.е партнерот да уринира, по вас или обратно. Е сега некои одат малку подалеку и не само што уринираат по нив иим уринираат и во уста, или во чаша ипотоа партнерот ја пие мокрачата или оној што уринирал ја пие сопствената мокрача. Јас во овој фетиш не сум отишла толку далеку и морам да признам дека не сум го практикувала многу се, насе едно дваесетина пати во кои само 3-4 пати јас уринирав врз партнерот а остатокот обично партнерите биле тие што доминирале.
     
    На sj *O* и Spiceyourlife им се допаѓа ова.