1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали има разлика тенок-дебел?

Дискусија во 'Секс' започната од elena99, 9 декември 2009.

 1. elena99

  elena99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  20
  Imam drugarka so deckoto imaat odnosi skoro 2 god. i seuste nema doziveano orgazam, probale sakakvi nacini i pozi no ne bivalo.A mislam deka ne e do nea zatoa sto pred toa imase uspesen seks so predhodniot decko.pls za sovet sa ja utesam nekako :( :( :( :(
   
  На Cecko85 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 2. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Јас не мислам дека има врска дали е танок или дебел. Мислам дека едноставно не е доволно опуштена, нешто ја спречува во нејзината психа да доживее оргазам. Речи ѝ нека проба да се опушти и да не мисли на ништо друго додека е со него. Нека мисли колку ѝ е убаво и се надевам дека ќе ја достигна врвната точка. Поздравче
   
  На Cecko85, JooonSnooow, alena19 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Нема врска дали е тенок или дебел, кога си возбудена само со мала иритација, со допир или слично (во секој случај без пенетрирање) можеш да свршиш. Е сега, кај секоја девојка не е исто, некои свршуваат полесно а некои потешко, кај некои свршувањето е придружено со испуштање на вагинална течност а кај некои пак течноста е речиси незабележлива.
  Јас на почетокот имав проблем со свршувањето затоа што незнаев како изгледа, ама со време ги препознав знаците што моето тело ми ги даваше а и со искуство сега знам кога можам да свршам, некогаш пак колку и да сум возбудена неможам, многу фактори влијаат на тоа, дечкото, местото каде што водам љубов, дали сум уморна, нервозна ....
   
  На Cecko85, Атриом, JooonSnooow и 4 други им се допаѓа ова.
 4. michelle79

  michelle79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  105
  Oooooooo, ima golema razlika dali mazot ima debel ili tenok penis. I toa ogromna razlika. Ne mozam da poveruvam koga nekoi ce recat deka tehnikata e najbitna! Ne e! Goleminata spored mene e mnogu pobitna! Dzabe nekoj ako ima tehnika, koga mu e mal i tenok i ne se cuvstvuva! A i bi mi bilo sram da legnam so nekoj takov! Sreca moja do sega ne sum imala iskustvo so mali. :) :) :)
   
  На Cecko85, ku4ence, elenkata20 и 4 други им се допаѓа ова.
 5. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  se slagam definitivno debel si e debel :P
   
  На Lolo5, ana-t и Nana19 им се допаѓа ова.
 6. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Еве и од мене еден поен за дебелите... Во животов имам пробано само еден.И тој дебел. :worried:hock: :lol:
   
  На ADOKI, Lolo5 и bella01 им се допаѓа ова.
 7. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Ако треба да бираме сите би одбрале дебел нели??? Само во овој случај не мислам дека е до дебелината.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  224
  leleeeeeeeee se iznasmeav pa aj ako birame ne da e samo debel neka bide i dolggggg,hhahhahaa duplo zadovolstvo
   
  На Mrvica, Lolo5 и zalosna им се допаѓа ова.
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.989
  Пол:
  Женски
  hahahaha da da, toa e dobitna kombinacija :D
   
  На Mrvica и Lolo5 им се допаѓа ова.
 10. numberone

  numberone Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  debel i tvrd mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :D uzivanje do daska looooooooooooooooooooooool se iznasmeav :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Ако не си имала искуство со тенок т.е. мал, тогаш како ја знаеш разликата ?
   
  На WildMk, Petre zver, Lolo5 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Avatar

  Avatar Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  12
  Hmmm interesna tema:)))sum imala iskustva i so tanko i so debel:) i spored mene najvaznoto od dvete e samiot maz...ako toj ne znae dobro da si go iskoriti alatot se e dzabe, ako ne te dovede do moment na ludilo sve e uzalud:))
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ketrina53

  ketrina53 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  VAKA SEGA IMAM PROBANO I DEBEL I SLAB DOLG MAL SEKAKOV SO GOLEM E SAMO MACENE BOLI DOLG IZGLEDA GRDO SREDEN E TAMAN A NAJVAZNO E DA GO SAKAS I DA SI OPUSTENA DRUGOTO KE SI DOJDI:)
   
  На Cecko85 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 14. michelle79

  michelle79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  105
  Sum videla na sliki i na TV. :) A mi imaat i kazuvano drugarki kolkav im bil na nivnite fraeri.... :))
   
  На Dirizabl и Lolo5 им се допаѓа ова.
 15. iloveyou

  iloveyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Bi se soglasila so tebe, zatoa sto spored mene mnogu e bitna tehnikata, eve od moe iskustvo imav vrska so decko na koj da recam mu bese "taman" onaka debel i so zadovolitelna dolzina :D. no nikogas ne se pocustvuvav tolku vozbudeno kako sto se pocuvstvuvav so sledniot posle nego, na koj za razlika od mojot bivs mu e mn pomal i mn potanok, no jas ednostavno uzivam so nego i dozivuvam i po nekolku orgazmi, ednostavno kako sto kaza ti me doveduva do moment na ludilo.
  Pozdrav4e :D
   
  На ADOKI и Lolo5 им се допаѓа ова.
 16. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  70
  hmmmm... ova me tera da razmislam...

  ZNaci licno jas sakam DEBEL, nemora da e predolg, znaci 25 santimi mislam nikoj ne bara, pobitno mi e e da e podebel, zasto taka poveke se osekja vo sebe kako pritiska, kako potesko a poubavo vleguva...

  TVRD vo sekoj slucaj, mek za nisto ne e.

  Inaku imav eden mal i tenok, mnogu smesen bese :)))) (znam deka ne treba sea da se ismejuvam, ali epten bese smesen) i za cudo epten dobro si ja vrsese rabotata. - ova kako argument deka tehnikata e bitna, AMA DEBEL SI E DEBEL i POGOLEM normalno.

  Suma sumarum, nema nekoja razlika, se se sveduva na toa ti sto poveke preferiras, I toa koj t epoluduva neli, kako sto kazaa :)
   
  На Cecko85 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 17. MarinaR

  MarinaR Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  14
  хахахах се изнасмеав со темава и со коментарите имам искуство и со таков и таков и право да кажам кога некој го сакаш и уживаш во љубовта со него е битно каков е!!!!
   
  На Cecko85, Mrvica и Lolo5 им се допаѓа ова.
 18. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  36
  Znaci jas ja dobiv dobitnata kombinacija, blazesimi :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Абе што доби ти?Безбол палак? :lol: :lol: :lol:
   
  На Lolo5 и aleks26 им се допаѓа ова.
 20. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Jas mislam deka tehnikata e mnooooggguuuuuuu vazna, a uste poveke do covekot koj e so tebe inaku taman si e taman od dolg bolno e i ne se uziva :? :(
   
  На Cecko85 и Lolo5 им се допаѓа ова.