1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали има разлика тенок-дебел?

Дискусија во 'Секс' започната од elena99, 9 декември 2009.

  1. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    темата е хаос просто ја читам и се сеам ..... :D :D :D :D
     
  2. Barbie-girl

    Barbie-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    1
    и јас исто...некако многу интерсни постови има... :lol:
     
  3. Decibel

    Decibel Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Машки
    ако мажот не знае како треба :) џабе фи-то.
     
  4. perdija

    perdija Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    5
    Има разлика во тенок/дебел, во долг/краток... сите кои кажуваат дека техниката е најбитна гадно се лажат. Што би ме задоволил мене некој ако му е тенок и краток, ни техника не му вреди тогаш ни ништо. Како во тој случај ќе ме допре онаму кај што сакам??? Не кажувам дека техниката не е важна, напротив и тоа има огромна улога, меѓутоа не е пресудно ;)
     
    На elenkata20 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Anuskas

    Anuskas Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Нормално дека има разлика,подебел подобро....да осетиш :))
     
  6. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Секако дека има врска големината и дебелината кај него но и кај нас - и од нашата големина и длабочина зависи колку мозе да примиме...
     
  7. bonb

    bonb Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    5
    :):):):) ХЕХЕХЕХ ..... Интересна ми е темава навистина но сепак ќе кажам дефинитивно дебел и само дебеллл само тој задоволува ммммммм го сакам моето сонцеее
     
  8. selance

    selance Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Abe vaka, toj somot moze i tokmak od metro dolzina i pola metro obem da ima, ako neznae da go koristi toa mu e :D a ocigledno i mladata e strucna po toa prasanje :D

    Taka da dragi moi femini koga ce barate podebel i podolg, odma molitvata kazuvajte ja da znae da go koristi da ne bide: Ako i sega nemoze zemi go Boze. :):):)
     
  9. g-ca.Akic

    g-ca.Akic Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    1
    verojatno se raboti za sram strav ili nedovolno doverba vo sebe...
     
  10. Antonij

    Antonij Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    28
    Абе женски, а што ако мојата партнерка има бунар? Што треба тогаш јас да имам? Пожарникарско црево? :D

    Сега форумов е женски, а да беше машки, темава ќе беше именувана малце поинаку.
    Дали има разлика тесна-широка? :lol:
     
    На Butterfly02 и krki07 им се допаѓа ова.
  11. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    :D :D :D Море да знае да го употреби ко што треба, батали дали е тенок или дебел :lol:
     
    На ozbilnazena и locaaa им се допаѓа ова.
  12. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Најважно е што чуствуваш за човекот со кој водиш љубов. Мојот прв дечко со кој одев 2 години и со кој ја загубив невиноста беше машала надарен и во должина и во обем. Во две години ме нема задоволено еднаш комплетно, дури мислев дека нешто не е во ред со мене. Карактер = 0, да ви кажам право штета за к**от.
    Сопругот мој е средно димензиониран ама затоа у 12 години не ме оставил без оргазам. Една од причините зошто се омажив за него ;)
     
    На didisi, Cleonika, Mario1991 и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Plavokosa

    Plavokosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    20
    епа има разлика, подебел сакам нормално, да се знае дека влегува нешто :) не сакам танки, ама ич :^)

    :D :D :D :D :D
     
  14. lady05

    lady05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    48
    Нема врска дали е тенок или дебел, вагината е мускул и таа се прилагодува на к*рот, а ако знае тој како да работи секако дека ке те натера да свршиш
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Carpathia

    Carpathia Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2009
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    26
    Оргазмот е 90% психолошко доживување. Нема врска дебелина, должина и други глупости!

    Мислам не пишете глупости, едно е што сакате вие друго е од што зависи оргазмот.
     
    На didisi, Shana и Antonij им се допаѓа ова.
  16. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Ти си единка па според тоа немаш право да ги напаѓаш другите како пишуваат глупости ако не го делат твоето мислење. Баш напротив запрашај се зошто само ти контрираш?!
    Јас си сакам солидни димензии, и тоа како има врска колкав те исполнува, ако не правиш разлика на твоја возраст е малку за запрашување, или па така те убедувале несреќници со мали димензии, па во тој случај не мора да употребувате пенис па и прст ќе заврши работа!
    А оргазмот се постигнува и со механичко триење на нервните завршетоци понекогаш не мора да е психолшки чин. Навистина интензитетот е поголем несразмерно кога е вклучена психата но не е неопходно за да се оствари.
    И не е овде поентата дали дебелината води до оргазам, туку какво е чувството за време на сексот.
     
  17. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Ете што убаво си кажа :D :D :lol: Повеќе нема што да се прашувате ;) се си е кажано во оваа реченица :lol: :D
     
  18. Trikson

    Trikson Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    35
    pa eve da rezimirame...
    pocetok...100 luge 100 karaktera...zosto? zatoa sto se razlicni lugeto....odnosno

    postojat dva vida na seks...fizicki i emocionalen, t.e. ...

    -prviot fizicki koj osobi so pomal emocionalen kapacitet ili pak nekoi emocionalno osakateni od prethodna vrska go praktikuvaat... prvo ke gi voocat negativnite osobini vo svojot partner so cel da ne se zaljubat vo nego, i ako seksualno gi privlekuva ke legnat so nego...takvite preferiraat pozamasen penis poradi toa sto normalno fizicki ili dopirno ke gi dovede pobrzo do orgazmot, a ne emocionalno...ili ke gi zadovoli poefikasno...

    -vtoriot e onoj tip na osobi na koi ne im e potreben poseben napor za da doziveat orgazam odnosno kako sto imase mislenja prethodno dovolno e da gi dopre nesto i ke svrsat...tie se zaljubenite vo vrska koi sto bez razlika na dimenzijata na poloviot organ ke mozat da uzivaat vo seksot...znaci zeni so golem emocionalen kapacitet..senzualni osobi...

    isklucok od ovie dva tipa se slednite:

    -ima i tret del...nimfomanki...oni nemaat gajle...tacka.

    -ima i 4 del..zeni so oslabeni vaginalni muskuli...ili pak so "supermassive black holes" siroki de...(zenite sto imaat golema usta-oralna- obicno se takvi)

    znaejki deka i kaj mazite i kaj zenite se e do mozokot vo vrska so seksot(inaku bi bile zivotni ako ne e taka) bi konstatirale deka emociite se mnogu bitni pri seksualnite odnosi...ili vodenjeto ljubov koj kako si saka da si svati...

    vo ovaa kategorizacija ne vlagaat tipoite na mazi takonazvani-"Kilavi Radovan i Nejaki Urosh"(mek penis i prebrza ejakulacija) poso stvarno za volja na vistinata ako nema pokreti soodvetni i vremetraenje pri penetracijata doaga do monotono nadraznuvanje va vulvata sto rezultira so frustriracko custvo od drugata strana
     
    На Butterfly02, GeorGinnA и infinity им се допаѓа ова.
  19. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    е и јас мислам дека е така нема врска дебелината само да знае како треба со женско
     
  20. machorka

    machorka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    58
    [/quote]
    Еве уште еден со мало туле...
    Сфаќам дека си им љубоморен на типовите со "позамашни димензии", како што ги нарекуваш,ама да кажеш дека само емоционално осакатените жени сакаат голем пенис...попрво би рекла дека ти си емоционално осакатен.Причината,најверојатно е малиот пенис
    Емотивниот капацитет и заљубеноста немааат ама баш никаква врска со можноста или неможноста да се доживее оргазам.Јас бев смртно заљубена во еден тип,се беше супер,ама кога дојде до секс,кога го извади тоа корнишончето едвај осетив нешто,а за оргазам да не зборуваме..
    isklucok od ovie dva tipa se slednite:


    Е ова беше крај на муабетот, демек не ми е мал ,нејзе и е широка :rofl: Само ти теши се ....




    За крај ќе ти препорачам да изгледаш некој јапонски порнич, со сигурност ќе ти биде подобро.. :rofl:
     
    На Priroden и Theodora им се допаѓа ова.