1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали и каква интимна депилација сака вашиот партнер?

Дискусија во 'Секс' започната од Sramezlivkata, 12 ноември 2011.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    тој ми потврди друг пат да не су му дошла така.

    ?

    :o
    :^)
    :?:
    ....

    НЕ му давај! Кога ќе си лежите во кревет, напали го, и речи му, не можеме секс да имаме не сум депилирана!
    штеди на вуна, ќе имаш за шал зимово :D

    Секакви машки божеее....
    Он тебе ќе ти кажел ти него како да си му дошла..
    Нема зашто да се срамиш он сам треба да се засрами
    Ало 2 години во врска, мислам дека ако до сега не те прифати секаква (депилирана не депилирана, со шума, потенцијал да се повтори сцената на скери муви со лилјаците) тогаш никад
     
    На Sramezlivkata му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SoNi55

    SoNi55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Чисто да одговорам,по што насловот гласи -Дали и каква интимна депилација сака вашиот партнер?- значи кога ни е до секс дојдена работата ама буквално не се ни поставува прашањето дали таму доле е мазно или не,а тебе штом така ти се испонашал и тоа за прв пат,неам зборови...........освен тој да е гланц ама целосно мазен,тогаш и така-и така.Инаку-батали го,не ја залжува твојата *госпожа*ни мазна ни ни со влакна.
     
    На Sramezlivkata му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    А бе тажно е , многу . Тоа не дека е срамота за 30 годишен човек , туку е трагично и ненормално .
    Ко да гледал он цел живот мазни мачиња :D Глупости . Инаку ти издепилирај се ако ти е во план , ради хигиена нели ама не му давај , за инат . Кога ќе те праша зашо , кажи маче јас пуштам вуна , за џемперче да си сплетам . :lol:
    Не бе не можам да го сфатам тоа , ич . Он мазен ли ти бил за време на секој однос овие 2 години ? :^)
    Јас прво би збеснала а после од инат не би му давала дур не текне што кажал и дур не ми се извини на сите начини . Можеби сум престрога ама тоа е :?:
     
    На Sramezlivkata и girl.23 им се допаѓа ова.
  4. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Ајдеее, сега за ова ти пререкува, утре ако го загориш јадењето, чувал Господ, низ џам ќе летнеш. Кој е бе тој да ти кажува, а ? Тебе дома твоите не ти кажуваат дали да се депилираш или не, тој ќе ти кажува. :D Стасал, мочко еден. Па уште и, другпат вака да не си ми дошла. Мене сега ме фана инатот што го читам постов, ќе му речам, е да знаеш, дека нема да ти дојдам. И чао, пријатно, аривидерчи!

    Овие ,,ситници,, се многу важни во една врска.
    Не знам низ какви ситуации сте поминале досега, но стварно е претерана реакцијата за нешто идиотско, дебилно и скроз неважно. Пак ќе ти речам, чувај Боже да ,,згрешиш,, нешто посериозно, тешко тебе.

    Или па, кој како си ја наредил, м? :?:

    Чудни сте бе луѓе, зошто некој да ве прави будали кога очигледно не сте будали ?? Дај малку, карактер, став, волја, цврстина... Нека види алфа омега женска, а не, нашол тука мирно девојче и ќе се сили. Ела мене нека ми се сили, ако може. :D
     
    На cupidsarow и Sramezlivkata им се допаѓа ова.
  5. Sramezlivkata

    Sramezlivkata Активен член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Потикната од вашата подршка ме се јавив на мобилен и го напраив партал. Тој цврсто стои на неговото, ми повтори влакната се проблем, не му се кревало на влакна, го боцкало, а му бил нежен. :( Да сум најдела време за депилирање, су немала оправдание за да не се средам.
    Многу е пребирлив за физичкиот изглед, често се осеќам уморна од толку средување, како на норма да су. :( Кога прашавте за него, тој не се депилира (се бричи под пазуви), има многу влакна на стомакот, градите и грбот, ама ја су го прифатила каков е, го сакам физички каков си е.
     
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Се изнасмеав на болдираново :rofl: :rofl: :rofl:
    Епа сега нека му остане нежен и сув :) И не го барај веќе кога е ваква цепидлака, а себе си не се погледнал во огледало.
     
    На Sramezlivkata му/ѝ се допаѓа ова.
  7. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Сигурно многу нежен му е :^) На сите им се има случено да имат однос неиздепелирани ама не разбирам како можеш всушност да му објаснуваш на ваков. Нека си најде некоја на кој ќе му се дига.
     
    На Sramezlivkata му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Forgotten

    Forgotten Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    185
    Епа ондак фино и лепо речи му ако сакаш да ти дојдам мазна, земи издепилирај го цело тело, ме гиликаш при секс и не можам да се сконцентрирам. ;)
     
    На Sramezlivkata му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    абе од што му е нежен веќе, дај нека си го намачка со павловичева, а ако не му се крева врзи му го на стапче од сладолед и ќе му стои кренат :D :D
    Jа да сум на твое место
    ќе му кажам- епа и јас сакам дугачки ко на браќата црнци, ама нема... ;) Tака да... това е това светлата иднина
    овоа на параскева у реалниот живот почнав веќе да го користам :rofl: :rofl: сори за офф
     
    На maja8, Sramezlivkata, XMaN и 5 други им се допаѓа ова.
  10. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Мене воопшто не ми се допаѓа неговото однесување, па и начинот на кој ти кажал дека не сака да имате секс зошто не си била депилирана. Секоја да е на твое место би се налутила,па и навредила. Можел тоа да ти го каже на друг поблаг начин доколку тоа му сметало. Она што мене одма ме стави на размислување е како може по 2 години односи него баш сега тоа да му смета и да не му е убаво.Добро пиша некој погоре машкото кога е напалено, не гледа ни дали ти е депилирана, дали имаш секси облека, дали имаш целулит и сл.
     
    На Sramezlivkata му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Е мислев дека се сум слушнала во животов. Кога го прочитав постот од девојчево реакциите ми беа :o :^) :@ :puke:
    Не ми се верува, посебно за начинот на кој сето тоа е кажано и како е изведено. Толку дибек да е некој... Ова не е без осет, ова е да си себичен камен. И јас искрено би бегала од ваков колку нозе ме држат. Не само што сака само и исклучиво депилирани (педофил латентен ниеден, обично тие се палат само на девојки кои асоцираат на девојчиња пред пубертет :puke:), туку уште поголем проблем е начинот на кој се осмелува да се однесува со девојката со која е две години, а како капак на се, типов како што читам машала за килим ткаење има волна на него... Скот :devil: !
     
    На Sramezlivkata, Annath и Meggy им се допаѓа ова.
  12. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Веќе доволно постови се изнапиѓшаа дека дотиччниот не е во право , а јас ги поддржувам сите. Само според мене , по неговата реакција како те оттурнал и почнал да се расправа кога насетил влакна ми личи на некоја психичка траума(пу пу пу), такво понашање хммм бога ми да се замисли човек, па не го фати змија за рака упм. :fubar:
    Инаку да си одговорам за себе, па да се продолжи темата :)
    И кај нас како и кај повеќето влакната, фризурите не играат никаква улога кога ние до секс. Јас лично практикувам секогаш да сум средена и мазно, поради тоа што самата неможам да се поднесам, меѓутоа имало и такви моменти кога едноставно не сум можела да стасам со се , па ми се случило да ми се подраснати. Јас лично во тој момент се осеќав како мајмунче, а на дечко ми ни за момент не му попречи тоа, баш напротив ме охрабрувал и ми кажувал како тоа всушност не му е важно и дека има целосно разбирање што ете и мене ми се случило тоа. Па мислам Боже мој, сите сме луѓе од крв и месо, колку и да сакаме се да постигнеме некогаш едноставно се нема време за влакна , а желбата за секс е тука и е посилна од се :$
     
    На Sramezlivkata му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Па затоа, бидејќи е нежен ти со депилаторот баш ќе му помогнеш да биде понежен. Мх, мх, мх таман, никогаш не издепилиран, не избричен. Море дирек на тестиси, овој не е за потомство да остави. Ако му смета - Десанака Шакич. Бај да веј и мене ме асоцира ова на некоја си врста педофилија, до толку ако е навистина работата. Не му се дигал ако не си мазна, Господ да чува и да брани. Има психијатри за вакви состојби, сериозно. Не е ова нормално, 2 години врска и вака да се однесува. Баш ме интересира што траума има дечково, можеби го злоставувала некоја џбунеста кога имал 4-5 години во цутот на неговото сексуално пронаоѓање.
     
    На Divinebutterfly и Sramezlivkata им се допаѓа ова.
  14. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Кога сме веќе кај тоа, факт е дека ипак различни машки сакаат различни работи.
    Мојов пример, баш не сака скроз џам од причина што го асоцира на мало девојче. Затоа јас си правам фризурка :D :tmi:
    Шала на страна, ако не му се дига само заради ова, веројатно постoи позадина на ситуацијава.
    Фино си кажаа погоре неколку феминки.
     
    На Miss.Ricci, Sramezlivkata и ludoto19 им се допаѓа ова.
  15. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Лелле што нема да прочитам,уште па викал господинот.Епа кажи му дека за да се издепилираш треба одреден период недела=две да пораснат тие влакна за да ги издепилираш,што мисли он ние ги депилираме пред да пораснат? :^)
    Не викам да се запуштиме,нормално јас барем гледам секогаш да сум средена,ама тој период мора да помине,да пораснат па да се издепилираме.АКо не те сфаќа речи му две недели има се*с две нема па да видиме :D Глупости!Они демек секогаш мазните и не знам какви.
     
    На Sramezlivkata му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Штом има тој влакна по целото тело,легни си на неговите гради и после некое време демек како подзаспана зграпчи ги силно неговите влакна на градите,нај силно што можеш и потстани така,зачудено погледни во него,и кажи му ''Леле душо извиниии мислев јамболијата е''... :D

    кога прочитав дека имал влакна по целото тело го замислив бааги влакнест. :wasntme:
     
    На enca.69 и Sramezlivkata им се допаѓа ова.
  17. Sramezlivkata

    Sramezlivkata Активен член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Ја кога имам добиено чекам да ми пораснат, па одма потоа ги депилирам на козметичар, бразилска обавезно. Но, еве сега не втасав.

    Фала ви на сите, многу ми помогнавте да сфатам дека не сум виновна. Бидејќи почнав многу да мислам на неговите бивши, и дека сите тие му биле совршени, а ја не чинам. Не можам да му ги направа тие финти што ги пишавте, зашо ми е страв да не му се одмилам и згрозам. :worried:
    Сепак ќе ја преиспитам врската со него уште еднаш, па ќе ви пишам.
     
  18. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Девојче прво типот е е КРЕТЕН ама со големо К. Е сега мој совет ти е да си се средиш, да го напалиш и кога ќе легне ти од фиока извади ги Veet лентите за депилација или топол восок и ленти и речи му. Сонце, јас морам нешто да ти кажам, јас јамболиите ги дадов и не мислам пак да имам јамболија покрај мене. Ај јас сега да те издепилирам па да ми бидеш нежен како бебенце. И потегни со една лента. Да видиш маме му е*** како ќе скока од кревет.

    Како ќе се депилирш и ДАЛИ ќе се депилираш доле е само ТВОЈА РАБОТА!!! Бог да чува и да брани.
     
    На Sramezlivkata му/ѝ се допаѓа ова.
  19. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.686
    Допаѓања:
    98.014
    Пол:
    Женски
    ^^^^ :D
    Што се нема да прочитам...
    Секако дека треба да се депилираме и одржуваме...ама драга моја тој што прави вакви проблеми за нешто што е природно....не знам...ако се фаќа сега за тоа утре ќе те тера да ги депилираш веѓите.. |(
    .на крајот на краиштата испровоцирај го,услови го и ти,ако сака секс нека биде нон стоп изгланцан и мазен.Кажи му дека ти не можеш да се возбудиш ако тој има влакна.Нека ја помине тортурата лично и персонално ,без разлика кој начин ќе избере ,па да видиме дали после ќе прави проблеми.Ха.
    п.с. не поднесувам вакви мажи ти честитам што си со него
     
    На Sramezlivkata му/ѝ се допаѓа ова.
  20. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Сите ти даваат совети, да му кажеш ова, да му кажеш она, вака да му направиш, онака...
    Јас само едно сакам да ти кажам. Со овој човек немаш иднина, ама никаква.
    Можам да разберам човекот да преферира мазно, мислам секој сака, и маж ми полудува кога сум тазе издепилирана, но никогаш немало проблем да имаме секс кога не сум, дури 2 пати се деси и жбун да сум, не знам како се снаоѓаше таму доле, јас не сакам да имам секс во таква ситуација, но нему не му смета. Ама ова, или ајде во моментот изреагирал, ама после да се покае, а тој продолжува и уште повеќе се сили?
    Немој со овој човек да продолжиш, не си должна да трпиш нечии комплекси и фрустрации, и ми запна за око, велиш не сакаш да направиш потег за да не му се одмилиш, а тој? се запраша што после ваквото негово однесување? Како ти е на тебе? Не, значи не му е гајле.
    Овој не само за ова, во иднина за многу работи ќе прави вака, и башка има доста големо влијание врз тебе како што можам да забележам, и покрај тоа што го прави, уште успева да ти наметне чувство на вина тебе.
    Најди си некој кој ќе те заслужува и сака тебе, онаква каква што си, во сите ситуации, а на него кажи му по основниве школи да си побара цело време мазни путки... :puke:
     
    На Sramezlivkata, Li0ness и Annath им се допаѓа ова.