Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали и колку им верувате на вашите најдобри другарки?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lostedlove, 6 декември 2012.

 1. Lostedlove

  Lostedlove Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  11
  прашувам дека јас не сум баш сигурна во мојата
   
 2. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  835
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  Драга тоа што ти не си сигурна вцо твојата не можеме тука да помогнеме... денешно време е ретко да се најдат вистински пријатели на кои можеш да се потпреш во секое време. Јас имам две најдобри другарки и еден другар и мислам дека ептен си се почитуваме и има голема доверба. Среќна сум што ги имам но верувај не беше воопшто лесно да се најдат.
   
 3. Greg.House

  Greg.House Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  24
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  Кога некој ти е близок, еве како што кажа најдобра другарка, во вистинска смисла на зборот, тогаш довербата помеѓу вас никогаш не треба да се доведе во прашање, зошто инаку ништо од другарството :)

  Ако веќе немаш доверба, тогаш размисли дави вреди да го продолжиш пријателството :)
   
 4. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  6.442
  Допаѓања:
  9.667
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  Јас имам ама во 2, во повеќе не. Никогаш не се знае до кога тоа ќе трае, најголемите тајни не ги кажувајте никому. Еден ден ќе ве издадат.
   
 5. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  па тешко е во оваденешно време да најдеш верен другар. јас имам една верна другарка и си ги кажуваме скоро сите тајни, си се жалиме една на друга, а најбитно кога сме заедно најмногу се смееме :)
   
  На Lostedlove му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  6.442
  Допаѓања:
  9.667
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  Во денешно време искреноста е многу ретка. Да најдеш пријател на кого можеш да му веруваш, па ти си среќен, да најдеш партнер кој ќе те сака почитува, нема да те изневери, аауу па како на лото да си добила. За другарки, се јавуваат кога немаат со кого да излезат, кога им требаш, а после те фрлаат. Имав и јас една другарка, ја знам како диши, ама еве се омажи и неќе ни здраво на фб да каже. Тоа е,никој никого не ферма, кога не му требаш.
   
 7. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  Имам една најнајнајдобра пријателка,на која најмногу и верувам :) ;)
   
 8. arontt

  arontt Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  707
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  Па и немам некои најверни другарки.. Блиска сум со повеќе, но не сум човек кој би верувал и му се отворил на секого.. Имам од училиште и две башка, ама само на една што учи со мене можам да му верувам и да му се отворам целосно. Повеќе тие мене ми веруваат одколку јас. :)
   
 9. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.519
  Допаѓања:
  4.167
  Пол:
  Женски
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  Да многу и верувам и сите тајни и ги имам кажано а и таа нејзините на мене :) Целосно и верувам и знам дека нема да ја изневери мојата доверба. А нејзиниот брат ми е најдобар другар и заедно со мене учи во клас и него многу му верувам и тој ми ги има кажано сите негови тајни која ја сакал,па јас да ја прашувам дали и се допаѓа и се и сешто :D И јас него му кажувам ама не толку зошто машкиве некако не ми се доверливи ама му имам кажувано за некои помали тајни а другите на најдобрата другарка односно неговата сестра :D I love her :*
   
  На Lostedlove му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  И јас не им верувам многу, мислам.. се пазам од нив.. :|
   
  На Lostedlove му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ivvy86

  ivvy86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  16
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  Да, не за џабе ми се најдобри другарки... Ја немаат сите таа „привилегија“ да знаат се и да им кажувам се и што треба и не треба ама во двете најдобри другарки имам потполна доверба и они во мене
   
 12. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.280
  Колку им верувате на вашите најдобри другарки?

  Им верувам, но имам граници..
  Една е таа што можам 100 % да и верувам...
   
 13. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  335
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  НЕ!!
  Мислев дека имам една на која и доверуава баш СЕЕ, ама се излажав.
  Таа од моите проблеми, си правела вицови со дечко и и друштвото.
  И по 3 години јас чув некои работи од особа која е сосем десета...........

  Е ајде де.... и пак јас искочив виновна кога ја прашав од каде знае ***** за тоаа.... и правдање од стил ти мене ми веруваш или на ******.....

  И не ми збори............. :wasntme: :x :fubar:
   
 14. female.3

  female.3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  37
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  зависи зошто не си сигурна во неа... сигурно имаш некоја причина за тоа.
   
 15. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  Да, дефинитивно! Доволни се нашите поминати 10 години заедно за да го сватам тоа.
  Она е единствената личност која ме разбира потполност, знае да ми го даде најдобриот совет, секогаш е тука д аме ислуша и во потполност и верувам. Затоа и знае се за мене. :)
  Имам и многу други другарки ама никоја не е како неа - мојата најмила, без која јас сега не би била таа што сум! :)
   
 16. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  633
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  Верувам на многу луѓе, немора ми бидат најдобри другарки.
  И може да се каже дека верувам...
   
 17. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  Па да но не во СЕ! :)
   
 18. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  243
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  За жал нешто не ми дава да им верувам :) после толку искуства со неколку "другарки" неможам да верувам во никого, јас да ќе се дружам со нив ама да се поверувам и да им кажувам мои тајни НЕ, подобро ќе молчам ама нема ништо да им кажувам за себе што сметам дека не треба они да го знаат и што не сум сигурна дали ќе успеаат да го сочуваат во себе да не дојде до ушите на другите луѓе :)
   
 19. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.573
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  Ѝ верувам безрезервно, една е, ама вредна за 10 и повеќе.
  Другите ми се пријателки, една е другарка ми.
  Се дружиме веќе 13 години, таа е дел од мене и мојот живот.
  Не, таа ми е многу повеќе од најдобра другарка, таа е дел од моето семејство.
  :)
   
 20. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.626
  Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

  Едно големо нееееееее,не само на другарите туку ни на девојките,само во себе верувам