1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали и колку им верувате на вашите најдобри другарки?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lostedlove, 6 декември 2012.

  1. Vezilka

    Vezilka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    311
    Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

    На машките другари можам повеќе да се доверам. Тука нема изразена конкуренција, или mind games. Незнам.
     
  2. traumhaft..90

    traumhaft..90 Активен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    20
    Дали им верувате на вашите најдобри другарки?

    во ситуација како мојата е многу тешко да му веруаш некому,имам многу пријатели и неколку другарки,опкружена сум со многу луѓе кои квази на раце ме носат,но сите ние знаеме зошто е тоа така.Сепак верувам во вистинско другарство па и покрај моите успеси,го имам осетено она бесценетото вистинското.Си верувам на самата себе и колку повеќе не му ставам акцент на безрезервното сакање толку посреќна сум!
     
  3. Alegriaa

    Alegriaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    260
    Пол:
    Женски
    Повеќе верувам на машки отколку на женски. Имам најверни другари но не и другарки.Едноставно на машките не им е толку интересно да прераскажуваат критики или мислења.
     
  4. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Многу.
    Имам среќа да имам навистина многу блиски другарки, се дружиме со години, многу работи сме поминале заедно и никогаш не ме изневериле или разочарале. Секогаш можам да им кажам било што и знам дека ќе остане меѓу нас.
     
  5. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    Да,им верувам.
    Среќна сум што ги имам! :*
    :inlove:
     
  6. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Истото го мислам, некако кога зборувам со другарите имам чувство дека можам релаксирано да разговарам без да размислувам за тоа дали и каде ќе стигне тоа што го кажувам.На најдобрите другарки исто така им верувам многу, зошто јас сум ги одбрала внимателно, не е случајно тоа што ми се баш тие луѓе најдобри другарки.Е сега, тајните ќе си останат тајни само за мене, она што ми е најбитно нема да го кажам на никого, без разлика дали им верувам или не :emo:
     
  7. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    јас на мојата најверна другарка и верувам и се и кажувам!!
     
  8. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Имам една од форумов, Киттен нејзе можам да и ја соголам душата со години сме заедно, никогаш не ме осуди само беше искрена и реална со мене и ќе биде во иднина, многу ја сакам.

    Моја Андријана, ретко суштество е она, мој херој, од мали сме заедно, од кога и ја дупнав глвата покрај една пруга во Росоман.

    Елена, мислам дека за многу кратко време не сум се поврзала со некој толку, искрена ќе ти лепне се во фаца, заедно работиме, се критикуваме, мислам дека е она се би сторила за мене како што јас за нејзе сторив.. заедно сме во многу работи, и што и да правиме не размислуваме која колку троши една за друга..

    Тие три.. а си имам уште две нови пријателства на кои оставам да се развиваат полека.. ми помогнаа многу повеќе од било кој, никогаш не ми рекоа доста е Ирена. Мислам дека ќе се пронајдат ако го прочитат ова..
     
    На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Palchica

    Palchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    90
    Да ме прашавте пред 1 година ќе речем 100% им верувам и се би направила за нив. Но, сфатив дека не е баш така и дека човек е себичен во денешно време. Во период од неколку дена ме изневерија неколку другарки за различни работи, што не можам да си простам. Моето искуство кажува дека не постои верна другарка, само прашање на време е кога ќе излезе себичноста на површина..секој си гледа за себе...за жал. И се осеќам многу глупава и наивна што две раце сум давала за другарките. Никогаш не сум кажувала НЕ за ништо, ама ете... по потешкиот пат научив дека не треба така :)
     
  10. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Се им кажувам и имам голема доверба во нив и многу си ги сакам :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: без нив неможам :lol: ВЕ САКАМ НАЈВИШЕ :inlove: :inlove: :* :* :*
     
  11. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Не верувам во никој ,времето дојде на никој да не веруваш
     
  12. cveke123

    cveke123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    633
    Да. Верувам на секој, се олеснувам кога ми треба, понекогаш не ни размислувам дали тоа е паметно. Сепак, немам некои многу темни тајни, а и не ми е гајле што ќе измислат кога ќе кажат на друг. Јас си ја знам вистината и тоа е најважно.
     
  13. WeHeartIt

    WeHeartIt Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2012
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    130
    Им верувам понекогаш. Има моменти и кога ич не им верувам,сепак ги знам кога лажат а кога ја кажуваат вистината. :)
     
  14. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Им верувам многу, се си кажуваме, буквално цел живот ми го знаат.
    Досега не ми изневериле доверба, пу пу да не ги подурочам. :D
     
  15. ma4enceEdno

    ma4enceEdno Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    465
    Па најискрено имам една другарка што можам буквално се да и кажам, а исто и она мене. Со другите сум блиска но не до толку.
     
  16. Little-Mk

    Little-Mk Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    327
    1.Имам една ја знам цел живот (куќа до куќа сме живееле бре) значит ја знам на памет , што ќе каже , на што мисли . Неа можам да и кажам се без да се крижам каде ќе заврше, затоа што е иста како мене.
    2.Другата ја знам 3 години и не си се опуштам многу , и кажувам тоа што мислам дека е за кажување :)
     
  17. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.776
    Допаѓања:
    8.785
    Пол:
    Женски
    Јасно и гласно НЕ ! Лажат за глупи и банални работи, кога си кажуваат пред мене како лажеле некоја од другарките што може да очекувам, поради тоа почнав да се држам на дистанца од сите, не сум скарана, живеам со сите али го нема она цили мили веќе кај мене. Едноставно такви не ми требааат мразам лажење, и мразам да трчкаат по потреба кога им треба нешто. И веќе неможат да ми бидат најверни кога знам дека лажат ]:)
     
  18. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    72
    Им верувам.Целосно.Ги знаат сите мои проблеми и љубовни и семејни бидејќи така кажано тие ми се единственото -рамо за плачење-.Не се плашам дека некому и некогаш ќе ме издадат бидејќи сум сигурна дека ќе ми останат пријателки до крајот на мојот живот, секогаш со мене- во секое добро и зло. :inlove:
     
  19. lalitas

    lalitas Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    10
    Имам една другарка на која и верувам, од мали сме биле заедно и комшии бевме, но таа сега е во друг град, а другарките кои што ми се од мојот град не можам да им верувам целосно.
     
  20. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Ова е тооолку точно..Ние сме 3 другарки веќе 10 и повеќе од најдобри..СЕСТРИИИ бре... и безрезервно им верувам и ми значат колку и родениот брат :rofl: :rock: