1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали и колку им верувате на вашите најдобри другарки?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lostedlove, 6 декември 2012.

  1. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Во никого не верувам 100% .... :D :D затоа што премногу верување и сакање очите ти ги заслепува и не можеш да видеш некои работи...
     
  2. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Има неколку другарки на кои им верувам колку што треба.. Значи ни малце, ни многу.. Таман ;) :D А на другите и не баш :x Во ова време се помалку и помалку постојат НАЈДОБРИ другарки и другари воопшто.. Така да.. :!:
     
  3. zWaTuShKo

    zWaTuShKo Активен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2012
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    10
    Најдобра другарка ?Ја имав ама не и верував.На денешницава секој гледа да те заебе.Така да не верувам ни малку.
     
  4. A.Fenty

    A.Fenty Нов член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2012
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    124
    Не им верувам. :tmi:
     
  5. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    Порано им верував,ама сега НЕ!
     
  6. Caliopea

    Caliopea Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    61
    Не им верувам,ич,освен на една,која ми е како сестра :)
     
  7. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Мислам дека денешно време нема другарки, така да не :)
     
    На Twinkles и Greeen им се допаѓа ова.
  8. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    На дел од нив да - па и токму ради тоа сум ги ставила во редот на најблиски.
    Ама, тука има едно големо но! Јас никому не верувам целосно, при што би била доволно слободна да си кажам ете што имам, без да чувствувам страв дека тоа понатака би можело да се пренесе и на други или да се искористи во најлош случај против мене. Може ова и не ми е баш најразумна одлука - што не можам да верувам некому 100 процентно, ама..

    Сакам да почнам да верувам дека постои добар пријател, кому би можела да се отворам секогаш и секаде, не размислувајќи за последиците од тоа што сум го кажала и ми лежено на душа, и човек што би му верувала со цело мое битие. Иако јас мислам дека ми е се`уште рано за едно вакво ,,длабоко'' пријателство, јас би сега - засега да останам на овие. Допрва доаѓаат убави времиња, нови луѓе и така :D
     
    На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. hrcace

    hrcace Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    160
    Мислам дека не треба многу да се верува на луѓето без разлика колку ти се блиски :)
     
    На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    Се согласувам.Нема другарки во денешно време.Не верувам на никого,ниту пак можам да кажам дека имам најдобра другарка ;)
     
    На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
  11. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Имам една и едниствена најдобра другарка уште од основно и потполно и верувам и можам да и кажам се баш се дури и работи кој на мајка ми не и ги кажувам
     
  12. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.429
    Допаѓања:
    47.571
    Пол:
    Женски
    Порано на сите другарки и другари безрезрвно им верував бидејки мислев дека основата на секое пријателство е довербата.Впрочем ако не им верувам зошто би била со нив.За да имам со кого да излезам,или да се слушам по 10 пати на тел у денот и да си кажуваме колку се сакаме а позади грб да се оговараме и да смислуваме како да си наштетиме?!? Не ! Можеби бидејки немам брат или сестра,а другарките/ите ги гледам како такви сметам дека другарството е СВЕТА работа. На мое огромно жалење другите не мислат како мене. Имав 1 најдобар другар со кој уште од градинка бевме неразделни,и 1 најдобра другарка .Им верував безрезервно и ми беа особено драги,за на крај после толку години увидам дека тие всушност мене воопшто не ме почитуваат и не ме сакаат на ист начин како јас нив. На многу дебилен начин дознав какви се гадости зборувале за мене позади мој грб,и се она што сум им го кажала во доверба да си ја олеснам душата кога ми било тешко они го испревртиле и го прераскажале во сосема погрешна конотација. Многу се разочарав но тоа е што е.

    Сепак останувам на тоа дека другарство без доверба не е другарство.Тоа ми го покажаа остатокот од моите блики луѓе кои од тогаш се бројат на прсти на една рака.

    Како што еднаш ми кажа една моја другарка:- Боље да имам 1 вистински пријател на кој ке можам секогаш да се потпрам и ке знам дека секогаш ке биде тука за мене,отколку 10 лажни кои ке ме гледаат од корист и ке ми праат лице а во прва прилика ке ми забијат нож во грб !

    И во право беше девојчето.
     
  13. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Искрено не ми е јасно како овие две работи некој ги сфаќа одделно.
    Ондак шо е за вас најдобра другарка/другар ?
     
  14. MiladyDeWinter

    MiladyDeWinter Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    32
    Се дружиме повеќе девојчиња, ама искрено само на една од нив можам да и верувам. Некако искуствата низ животот не ми дозволуваат да размислувам на друг начин. На денешнинава човек понекогаш не е сигурен сам во себе, а не пак во некој друг.
     
  15. lovero

    lovero Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    Им верувам,но многу малку:)
     
  16. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Имам 3 препренајдобри другарки на кои буквално се им кажувам и никгаш во живот не издале некоја моја тајна,ниту пак јас некоја нивна!Се надевам дека ќе си останеме другарки уште долго долго време,бидејќи толку многу се сврзав со нив,што не би сакала да ги изгубам. :) :) :)
     
  17. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Не верувам на никој 100%, на другарки кажувам што треба друго премолчувам.
     
  18. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Е право да ви кажам некогаш ќе видам нешто па на сопствените очи не им верувам што гледам а не пак на некои што ми се прават другарки. Дојде такво време што искрена другарка нема секој е од корист, да те понижи, да те издаде и исмее. Незнам за вас ама мојата средина е таква. Таа што пред мене ги озборува другите сигурно е дека и мене ќе ме озборува пред други. Затоа имам другарки им кажувам по нешто тоа што е за кажување но има работи кои никој не ѓи знае, работи за кои немам доверба никому да ги кажам а толку ме мачат. порано верував и на некои што мис е правеа другарки и на братучедка ми ама на крај другарките ми ги издадоа сите тајни а братучедка ми понижи. Тоа ми беше животна лекција. Таквите лекции не ми дозволуваат да верувам никому.
     
  19. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.514
    Пол:
    Женски
    Ич,ама ич.
    Попрво би кажала на мојот најдобар другар(што не би,ама зборуваме ако морам),отколку на мојата најдобра другарка. :D
     
  20. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Јас откако слушнав секакви глупости од една што ми се правеше другарка каде ме озборувала пренесувала некои работи немам доверба во неа ама ич.