1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали и колку им верувате на вашите најдобри другарки?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lostedlove, 6 декември 2012.

  1. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Постојат вистински другарки на кои можеш 100000% да им веруваш. Ете јас имав таква срека да имам таква другарка цели 15 години и таа ја имаше истата срека. Штета што веке ја немам и во моментов немам друга таква другарка,а и не верувам дека некогаш пак ке имам.
    Единствено блиска ми е братучедката која сепак е помала за цели 7 години и со која неможам баш секој проблем да си го кажам или решам.
     
  2. sara3

    sara3 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    383
    До пρед неκое вρеме веρував, бев изигρана два пати од две "највеρни дρугаρκи''
    Сега повтоρно имам највеρни дρугаρκи ама не им веρувам многу, и не им κажувам баш се`.
     
  3. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Пред 2 години и јас имав таква другарка дури и пасвордите од ФБ си ги знаевме, сега не и верувам многу зошто сум приметила дека се дружи со мене само за корист и ја имам приметено дека ме има и излажано
    и затоа девојки не се збилижувајте многу со другарките бидејќи еден ден нема да сакаат да ве видат и само да ве искоритат а вас ќе ви биде најтешко
    има среќа што ме има мене никогаш за ништо не ја одбивам и за се и помагам, знам ќе речето зошто воопшто се дружиш со неа?? затоа што сакам да дознае дека има некој што мисли на неа
     
  4. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    Па имам доверба не дека немам,ама животот ме научи дека во никој не треба да имам преголема доверба,па кажувам само тоа што мислам дека треба да го знае. :)
     
  5. Tina12

    Tina12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    9
    Не.Бидејќи е најдобра другарка само кога има корист или кога и е убаво со мене.Сега моментално бидејќи не излегував толку, таа ме замени со старата најдобра другарка и не ни контактираме со денови, инаку го прави тоа често.Затоа секогаш сум на дистанца со неа, бидејќи таа е како сончоглед, се врти таму каде што грее сонцето. Се дружи само кога и е забавно, кога не, те менува како чорап ;) Порака од мене, не ги доверувајте тајните на другарките, многу пати лажат!
     
  6. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.469
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Па и немам многу доверба во моите другарки . И не можам некои работи да ги споделам со никого . Но сепак некои работи ги знаат за мене како и јас за нив . :)
     
    На nevermet18 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Имам голема доверба во моите другарки :)
     
  8. monnii-4

    monnii-4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    60
    Имам една на која можам се да и кажам и сигурна сум во неа. Имам уште една која кога и да ја побарам тука е ама ме има излажано за повеќе работи.
     
  9. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    991
    Допаѓања:
    1.674
    Имам многу другарки од кои 4 ми се најдобри. Ама нормален муабет, трач муабет и сето останато го правам со нив. Можам да се доверам за нешто што не би ме повредило доколку биде кажано бидејќи освен на дечко ми, никому не верувам
     
  10. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.555
    Не многу :?:
     
  11. Bihter

    Bihter Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2014
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    7
    Само со една другарка што учиме заедно можам да и кажам за секој проблем што го имам.И секогаш е тука кога ми треба совет за нешто.
     
  12. DivineFM

    DivineFM Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2014
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    Бидејќи сум многу пати и доста добро изгорена не верувам на никоја! Верувам само на братучетките. Кон другарките сум доста ограничена. Многу им верував на другарки ама ми покажале дека не треба. Исто така имав една школска другарка на која и верував повеќе од сестра,ама многу добро ме заеба. Така да,не верувам на другарки. Само на своите луѓе,на фамилијата,на братучетките. Што и да биде утре тие се со мене и нема после мене да оговараат.
     
  13. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Денешново другарство доаѓа како: Денес со тебе, утре за тебе. Имам многу искуства со другарства, и од тогш немам доверба во ниедна. Мора да се најде таква што ќе те заебе на секој можен начин, но сепак тркалото се врти.
     
  14. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    На никого не верувам, само на моите најблиски. А со оглед на тоа што од домашните сите сум ги фатила барем некогаш во лага, највеќе му верувам на дечко ми. Другарки ко другарки, споделувам скоро се бидејќи нема ништо од што би се срамела во мојот живот, но да очекувам комплетна дискреција и ако ја нема истата да се разочарам, тоа не. Реална сум, се дружам и не се замарам.
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  15. lobenickaa97

    lobenickaa97 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    38
    Имам две другарки на кои можам да и кажам баш се, ама и тие имаат свои најдобри другарки , па морам да ги предупредувам за се да си траат. :lol:
     
  16. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Порано бев многу наивна и верував,сега веќе не.Кога ти е најлошо наместо да те утешат некако гледат повеќе да ти напакостат,кога си среќна низ нос ти го вадат тоа..Јбг најдобро дружи се ама не верувај слепо никому.
     
  17. BabyyBoo

    BabyyBoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Многу луѓе на кои им вреував ме изневерија и тоа последната случка од вчера беше најубавиот начин на покажување дека не треба да се има доверба во неа така да веќе немам доверба во никој. Јас за повеќето работи му се обракав на еден пријател од Бугарија што секогаш знаеше да ме ислуша и да ми помогне а останатото го криев во мене бидејки се плашев дека ќе ги изгубам "другарките" но се покажа дека не вредело.
     
  18. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    ДААААААА ама мене неможе да ми се верува (како на заев се шалам)јас имам лапнато нога од кокошка сите така велат ама кажувам само тоа што е за кажување а нешто ако е сериозно си го чувам само за себе
     
  19. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    даааа :D не се некои што сакаат да озборуваат или да прекажуваат на други
     
  20. minika

    minika Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2014
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    104
    Целосно ја изгубив довербата во нејзе а и во др. другарки заштопред неколку месеци си поиграа со мојата доверба и многу ме повредија сепак после се јас им простив но немам доверба во нив се дружамсега со нив пошо немам друг со кој .. затоа од сега па натаму лекција за цел живот TRUST NO ONE ...