Дали и колку им верувате на вашите најдобри другарки?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lostedlove, 6 декември 2012.

 1. programerka-2nd

  programerka-2nd Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Ма какви другарки! Јас во сестра ми немам доверба, вие за другарки правите муабет...
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.755
  Допаѓања:
  127.807
  Пол:
  Женски
  Јас доверба имам само во една другарка.
   
 3. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  Од тоа верување на некои што ги познавав долги години и ми се правеа другарки верувајте дека животот ми се преврте наопаку. Се дружам, им давам совети, ги сослушувам за било каков проблем но не споделувам со нив лични работи, од причина што ниту една неможе да издржи а да не ме каже некаде. Им верував но повеќе не. Всушност и немам најдобра другарка на која можам да и кажам апсолутно се. Такво време е што никому неможеш да веруваш. Прва братучедка ме има предадена а што па останало за други. За некои работи подобро е да разговарам со мајка ми, вујна ми, тетка ми, една друга мажена братучедка и имам потполна доберба во нив. На другарки не. Сметам дека во денешно време и не постои најдобра другарка.
   
  На citiesinflames му/ѝ се допаѓа ова.
 4. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  6.737
  Пол:
  Женски
  Имам другарка со која летово не сме баш блиски, еднаш во неделата одприлика се гледаме. Но, во неа имам тотална доверба. Сѐ би ѝ кажала. Се дружиме четири години, а тоа е доволно за да ја запознаам во секоја ситуација. Не бега од проблемите, секогаш ми дава совети, во сѐ ми помага (освен во кујна, тесна точка и е тоа. :lol: ).

  Друго девојче во кое верувам, и одсекогаш сум верувала е мојата "стара" другарка. Не дека ми е стара, заборавена, но не комуницираме толку често. Всушност, повеќе муабат преку интернет имаме правено последнава година отколку во живо. Сеедно, ја знам околу осум години, ги знае сите мои детски тајни, првата симпатија, сѐ и сешто. Исповедалница ми е. : tmi: .Секако, и јас сум секогаш овде кога и треба разговор, иако тешко се отвара за своите проблеми.
   
 5. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  977
  НЕМАМ најдобри другарки и не верувам на никој :)
   
  На littlevampire и makedonkamak им се допаѓа ова.
 6. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.981
  Пол:
  Женски
  Јас од искуство би кажала дека вистински другарки и општо пријателства многу, многу ретко постојат.
  Јас немам најдобра другарка, освен мојата мајка.
  Така да девојки, немојте со никого да си споделувате се што ви лежи на душичката и сите ваши маки и проблеми. Еден ден може сето тоа скапо да ве чини.
   
  На Nausicaa, crazylady, eliesaab и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.879
  Допаѓања:
  7.670
  Пол:
  Женски
  Само во една другарка.
   
 8. littlevampire

  littlevampire Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  699
  Пол:
  Женски
  Oд тоа верување што го имав во дргугарките си патев:)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. jloves

  jloves Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски
  Каде ги наоѓате тие сродни душичиња..каде се каде се??? Каде ги наоѓате тие "дел од мене" другарки??? И каде е мојата?...Јас само говнарки имам запознато во животов мој..а можеби и јас очекувам премногу од луѓево..кој знае...Аххх..Ма никој не ми треба,се имам себеси:nod::*
   
  На Keiner, littlevampire и Ketchup им се допаѓа ова.
 10. maya..a

  maya..a Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Имав најдобра другарка на која и се доверував и за најмали ситници.Се правевме заедно.Се случија работи кои не оддалечија и кога ми беше најпотребна не беше тука за мене.Сега откако се решија тие пречки повторно сме блиски,но никогаш нема да е исто.Повеќе не ни чуствувам потреба да и се доверам.
   
  На littlevampire му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.394
  Допаѓања:
  46.689
  Пол:
  Женски
  Имам другарки со кои сум блиска,знам нивни тајни и тие мои,ама сепак слепо не им верувам,и никогаш не се издавам за семејни работи на пример,или за некои мои ептен лични работи,зошто во денешно време не треба на никој слепо да му се верува;)не заборавајте,ако ја кажете тајната на некој пријател,и тој има свој пријател на кој би ја пренесол,и така во круг...:D
   
  На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Na site najdobri drugarki vo koi imav doverba "skapo plativ".
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  5.580
  Пол:
  Женски
  Немам најдобра другарка. Имав најдобар другар кој е постар од мене, ама веќе го немам.
  Имам само две пријателки со кои излегувам понекогаш на кафе да се видиме, ама не доверуваме којзнае какви тајни. Онака..
   
 14. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Да, но не целосно. Некои работи ги чувам само за мене, не ги споделувам со никој :)
   
 15. Bogoeska B

  Bogoeska B Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Ако има некоја слободна да ми кажи мислење за еден мој проблем нека ми пиши порака
   
 16. littlevampire

  littlevampire Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  699
  Пол:
  Женски
  Пиши ми :)
   
 17. Nakov

  Nakov Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Од лично искуство ве советувам да не им верувате,има другарка со која трошев по цели 24 часа заедно,ми беше побрлиска од родената сестра нажалост и еден ден си го заборави Фб укл кај мене откако си отиде и јас неприметно мислев дека е мојот фб и една друга другарка и имаше пишано нејзе.Збунета за тоа дека не ми е познат муабетот скролав малце назад за да видам шо муабет и имам направено и тогаш сватив дека всушност ’’другарками’ е уклучена ама веќе прочитав муабети за мене и така кога дознаеш нешто те копка уште повеќе и кога зедов да читам муабети се запрепастив како тоа мојата “НАЈдобра другарка“ на речиси секој заеднички пријател му ја полни главата против мене,Фрапантно зар не?!
   
  На littlevampire му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  2.131
  Пол:
  Женски
  Најдобра другарка немам. Имам повеќе пријателки и колешки од работа од работа со кои излегувам, но не им се доверувам ниту па им верувам нешо посебно. Секој си гледа за себе и не се замара со проблемите на другите. Единствена поддршка во неколку проблеми што ги имав со моите дома беше и е дечко ми.
   
 19. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.120
  Пол:
  Женски
  Veruvam na moite roditeli i brat mi i sestra mi.Normalno i na maz mi.Na drugarki se doveruvav koga bev sredno.Moze da im kazam i den denes nekoj problem ama onaka za gluposti a nekoj golem problem ili tajna nikogas ne bi im kazala.
   
 20. Lavina :)

  Lavina :) Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2015
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Им верувам само на домашните. Имав доверба во другарки ама се зафркнав мноооогу !! Така да , сега сум една од оние личности кои не веруваат никомууу! Колку и да бидам блиска со некого не можам целосно да се отворам. Било тоа да е добро или лошо-таа сум :)
   
  На littlevampire му/ѝ се допаѓа ова.