1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали и колку им верувате на вашите најдобри другарки?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lostedlove, 6 декември 2012.

  1. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    И јас имав другарка што како сестра ми беше, јадевме, пиевме, на одмор идевме заедно, каде и да одевме секаде заедно и на крај од толку многу што и верував ми го сјеба животов , јас платив за таа што јадела и пиела.

    Затоа доверба во никој.
     
    На poppie, Keiner и hermosa им се допаѓа ова.
  2. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Имам другарки ама за ниту една не можам да кажам дека ми е најдобро. Искрено мое мислење е дека не постои веќе искрено другарство. Како тинејџерка сум се замарала и ми било жал за некои работи, сега повеќе не. Не верувам на никого и не споделувам ништо.
     
    На poppie и kikkki им се допаѓа ова.
  3. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.677
    Пол:
    Женски
    Не
    No
    Nein
    Nuk
    Nu
    Yok hayir
    Охи
    само на 3-4 што ми се поблиски
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    Пoрaнo не.
    Нo, сo текoт нa времетo тие ми се дoверувaa сé пoвеќе штo јa пoттикнaa и мoјaтa дoвербa вo нив.
    Четири нaјблиски, нерaзделни сме. Се нaдевaм тaкви ќе oстaнеме :)
     
    На hermosa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  5. -Buba-

    -Buba- Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2018
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    483
    Пол:
    Женски
    Имам доверба во 3 најблиски другарки, се дружиме речиси 20 години, од многу мали сме заедно :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Отсекогаш сум им верувала, но времето покажа дека требало со резерва. Тоа сум јас и си се сакам како таква му верувам на човек, но негов проблем е ако лаже и се служи со сплетки. Многу работи и ги дознавам со тек на време и ми е смешно како глумеле во некој одреден период. Сеуште се дружам, ама они никогаш нема да дознаат дека знам.
     
    На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
  7. AliciaSilver

    AliciaSilver Активен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2017
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
    Зависи ама во повеќето ситуации не
     
  8. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Порано верував повеќе,бев понаивна,полесно се доверував.
    Откако ме изневериле и добро ме сјебале,полека полека,научив дека не треба да му верувам на секој.
    Сега,ако можам да се доверам тоа се 2-3 блиски другари/ки.
    Две што се знаеме доста време,ама имам чуство дека едната се оддалечи,и еден најблизок другар.
     
    На poppie и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  9. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.640
    Допаѓања:
    52.560
    Пол:
    Женски
    Порано повеќе им верував и се доверував. Се им кажував буквално. Знаат и некои работи што никој друг не ги знае. Но бидејќи како да се оддалечија во последно не се отворам премногу, бидејќи неретко се случува зборовите да ми бидат испревртени па да треба да се правдам.
    Единствен на кој му верувам 100% е дечко ми, тој ми е и најдобар другар, не морам да се стегам што да кажам пошто знам дека ме сфаќа најдобро, и немам поблиска личност од него.
     
    На cresa-jagoda и kikkki им се допаѓа ова.
  10. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    До толку, што дел би откинала од себе за да и дадам на неа. До толку, што ако имам за нешто најмногу да се гордеам, е што ја имам неа.
     
  11. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.291
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Верувам само на една другарка. А и поради досегашното искуство со луѓе само таа ми остана.
     
  12. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.573
    Допаѓања:
    12.768
    Пол:
    Женски
    Имам една другарка која ја имам како најблиска, се дружиме веќе трета година и на периоди можам да ѝ верувам, а повеќе и неможам да ѝ верувам, неколку пати не се има покажано пред мене дека е добра другарка, а неможам да речам дека не е добра, постојат ситуации во кои е тука за да ме поддржи, кога сум нерасположена доаѓа со мене и одиме на некое место, седиме и разговараме, кога сум среќна за нешто споделувам со неа и ми има помогнато во некои работи, а и јас ѝ давам совети кога е потребно. Но, има и случаи во кои не можам да ѝ верувам, на пример тоа што ми ветува дека ќе излегуваме и на последен миг се откажува, не ме бара кога е со други другарки, кога нема со кого тогаш ѝ текнува да ме бара. Тоа се случува отсекогаш, ама затоа јас тука сум за да ѝ помогнам, таа го знае тоа и ме сака исто како и јас и јас ја барам кога ќе можам и тоа е.
     
    Последна измена: 13 март 2018
    На poppie и Keiner им се допаѓа ова.
  13. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Па не верувам потполно во никој. Верувам само на себе..
     
    На poppie, Moon.Girl, MrenaRiba и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Adorabela

    Adorabela Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    2.069
    Пол:
    Женски
    Imam 3 drugarki koi mi se kako sestri tuka se za sve sto ke mi zatreba, a ostanatite mi se onaka za kafe muabet.
     
  15. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Им верувам.
     
  16. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    На тие што сум се дружела во минатото не целосно, ова од искуство. Но, за среќа секогаш се појавуваат и нови другарки.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  17. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.640
    Допаѓања:
    52.560
    Пол:
    Женски
    Сум пишала и порано на темава, но ќе пишам пак бидејќи се случија работи оттогаш.
    Не им верувам воопшто. Не ми се ни најдобри другарки повеќе. Не сум сигурна дали ми се другарки воопшто. Се оддалечија од мене, не сме блиски како некогаш.

    Најголемиот удар за мене беше што разбрав дека ми ги издале тајните што им ги доверував со години. Со другите нивни пријатели. За да се исмеваат. Колку само понижено се осетив. Имаат со нив групен чет на фб каде не сум јас и си шушкале некои работи за мене. Препраќале слики мои (не nudes, немам такви) и се исмевале. Дознав од единствената блиска другарка што ми остана (таа не е таму, но дечко и е и се и кажувал неа а таа мене). Затоа сега апсолутно ништо не им кажувам и не знаат.

    Дознав и дека ме озборувале кога не сум била излезена со нив. Тоа некако го очекував бидејќи и самите се озборуваат меѓу себе, но сепак..

    Не им верувајте 100% на луѓето никогаш. Не си ги издавајте тајните, барем не со сите. Бидејќи некои со години што ви биле "најдобри другарки" знаат да ви закачат нож во грб.
     
    На Ana.brojka, Ugly Duckling, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  18. cvekence123

    cvekence123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2018
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    2.048
    Пол:
    Женски
    Порано да,а сега од кога се омажив веќе не.
     
  19. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Имам само една најдобра другарка и и верувам потполно ,се би направила за неа другарка како неа тешко се наоѓа .:l:
     
    На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. FallenAngell

    FallenAngell Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    1.631
    Пол:
    Женски
    верував на 3 кои на крај ми забија нож во грб така да немам другарки...од тогашка неможам да си најдам вистинска другарка зашо сите веке си имаат веке оформено друштво...и онака повлечена сум...

    едната ми беше ко сестра се знаевме една за друга, и кога и го наместив дечкото што е сега уште со него благодарение на мене..се одалечи и тоа е тоа...побитни и беа другите што позади грб ја оговараа...ама ако