Дали и колку им верувате на вашите најдобри другарки?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lostedlove, 6 декември 2012.

 1. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  1.097
  Допаѓања:
  15.933
  Пол:
  Женски
  Многу долго се дружиме, како сестри ми се.
  Се доверуваме за сé. Кога ќе ми се случи нешто убаво, едвај чекам да им кажам. За лошо секогаш биле тука да ме утешат. Знам дека намерно не би ме повредиле.

  Ама, 100% не верувам на никој.
  Во животот научив дека секој си се става себеси на прво место, па доаѓа момент кога нема да му е гајле како ти се чувствуваш.
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  4.155
  Пол:
  Женски
  Само на една другарка и верувам потполно. Друг никој во животот ја немал мојата целосна доверба, па дури ни родител.
   
  На Herrera и Alisa22 им се допаѓа ова.
 3. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.536
  Допаѓања:
  16.385
  Пол:
  Женски
  Јас имам 6 другарки но тајни кажувам само на една другарка која ми е најверна од сите и досега никогаш не ме издала а нема ни да ме издаде. Таква сум и јас спрема неа секогаш спремна да ја ислушам:)
   
 4. Keiner

  Keiner Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  443
  Пол:
  Женски
  Не верувам ни на една повеќе. Доколку на некоја и кажуваш дека таа ти е најблиска, дека со неа кога си најубаво се чуствуваш, имаш доверба во неа, таа фактички ти станува се подалечна сите и се на прво место освен ти. Си вика гледај ја оваа само во мене има доверба и си мисли тоа така ќе си остане, а усфари за тоа време трча на други да им се упика..
   
  На SnowWhite8, cresa-jagoda, Packka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. MeckaCia

  MeckaCia Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2016
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  1.292
  Пол:
  Женски
  Со години научив дека од моите родители подобри другари немам... Колку и да се дружиме,колку и да сме блиски, ако дојде до ситуација во која јас напредувам повеке или јас сум повеке ценета, другарството пропаѓа во вода од љубомора и завист...
   
  На Ugly Duckling, SnowWhite8, Dream-Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  337
  Пол:
  Женски