1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали како мали зафркававте луѓе по телефон?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од SummerGirl, 25 јули 2010.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.066
  Допаѓања:
  32.925
  Пол:
  Женски
  Како мала многу зафркавав по телефон. Ќе се соберевме друштво кај мене (кога бев сама) и вртевме на броеви кои сами ги измислувавме. Најчесто се претставуваме дека сме од некоја фирма, дека сме им се јавиле по случаен избор и дека доделуваме награди (им ги кажувавме наградите на луѓето). Имаше и такви што ни веруваа. Колку само сме се смееле.
   
  На Tumblr.123, Angel-Wings и Chasicka01 им се допаѓа ова.
 2. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Не :)
   
  На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
 3. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  6.947
  Пол:
  Женски
  Да,помнам како мала дека звонев бесплатно кон космофон броеви со друштвото... :lol: Еднаш звонев на домашен број нон стоп на една фамилија се зафркавав се додека тој човекот ми рече дека во пошта ќе ме пријавел :D
  Исто имам звонено и такси имам нарачувано до слаткарницата,а јас дома се кикотам.Кога ќе стигне таксито,од кај знаат дека јас сум го порачала :D :D
  Имаме звонето уште многу одамна со еден другар се зафркававме со еден дечко од Скопје,тој другарот збореше како да е жена па му зборевме безобразно,го зафркававме.
  :D
   
 4. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Да, многу пати со другарчињата од улица.
  Вртевме во пожарна, топ шоп, кај комшиите, слаткарници, пицерии, се нарачувавме. Еднаш се јавивме кај еден човек и нарачувавме печка. Будевме луѓе по полноќ и слично. :D :D
  Интересни спомени ми буди темава. :lol:
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Да :D Еден период тоа ни беше главна окупација :D Се јавувавме кај едни комшии,се додека не ни рече комшиката деца ќе ве кажам на баба ви знам кој сте имам ловец на телефон :$ :D Се имаме јавувано по ресторани,имаме барано такси,звоневме во болница,пожарна и во душевна болница.Се јавувавме редовно кај едно девојче кое многу го мразевме ]:) Ама сме биле палави :devil:
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 6. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Сум го правела ова со брачедите како мали! Се јавуваме по домашни телефони што ќе ни текнеја така! :lol: :lol:
  Ама па имам еден брачед, тој е возрасен веќе и него често му се јавуваат по грешка барајќи некоја директорка од некоја фирма, не се сеќавам добро која! И последниот пат ко му се јавија му рече вака: “Ами директорката се обесе!“ и овие од таму абе како? И тој му вика: “Еве сега ја слегуват од дрво!“ :rofl: :rofl:
   
  На angelche16, Angel-Wings, lolita97 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Како помала со една другарка го зфркававме барт ми по телефон. Абе комедии било измислувавме дека сум го скршила ламинатот па брзо да дојде дома по уште триста и некоја глупост.И за тие зафрканции си го потросив цел кредит. И на брат ми му сме се качиле до глава (навистина ја преминавме секора граница :fubar: ) и не кажа на мама. И си доагам јас еден ден дома и мајка ми ми го побара телефонт врти на сметка и со ке види кредиот аш и почна да ме кара па после пак ми стави кредит али требаше да ја молам со часови |( .. Па после од кај другарка ми телефонт пишувавме пораки на луге и еден ни ѕвонеше и јас викам ало и он нешто почна да се дере а јас пак ало и овој ми вика абе ти да не си надувана јас и другарка ми се смееме и јас пак ало и ми вика е нешто бал бла ке ве пријавам у полиција и ни спушти хаха али добро е шо не не пријави .. :D :D
   
 8. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  68
  Дааа,тоа беше обавезно кога некоја од нас другарките ќе беше сама дома. Обично баравме броеви и имиња во именик и се јавуваме демек за некои награди. Исто така вртевме и на дечки кои ни се свиѓаа,и ги викавме да дојдат на одредено место и еднаш од тараса кај другарка му се смеевме на дечкото што стварно дојде :D :D А вртевме и во пожарна :rock:
   
 9. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  Hahahahahahaha :rofl:

  Jaka tema.

  Obavezno zafrkavavme i toa eden decko sto jas go sakav ke se soberevme 6-7 drugarki i vrtevme kaj nego. :lol:
  Sto ne mu zborevme! :P Uste se cudam kako ne go smeni brojot si nemase mir siromav :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 10. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  ова ме потсети на старите добри времиња кога јас и другарките им пишувавме писмна на симпатиите да дојдат таму во толку часот на тоа и тоа место и ние ги ѕиркавме и се смеевме :lol: :$ :wasntme:
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 11. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Охооо :lol: ..има да се причаа.. :D Ама ме мрзи!А нема кој не го правел тоа ;)
   
  На Cat-Lover му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.066
  Допаѓања:
  32.925
  Пол:
  Женски
  Па пиши барем нешто за да се насмееме. Инаку, освен што зафркавав со другарки по телефон, им ѕвоневме на врата на комшиите и бегавме. Еххххх, тоа беа луди времиња.
   
 13. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.298
  Пол:
  Женски
  Го зафркавав симпатијата, секој ден му ѕвонев... потоа кога ми кажа дека имал идентификатор ми идеше во земја да пропаднам. Кој очај сум била.
  Од говорниците ѕвоневме во пожарна и тие таму почнаа да стануваат многу безобразни, секакви работи ни кажуваа, а ние деца, сеир фаќавме... Битно им правевме на луѓето да не им е досадно :lol: И она кога беше Гледам супер бинго се јавувавме по роднини ги зафркававме.
  И кај нас дома многу се ѕвонеше, знам татко ми се нервираше многу и ги пцуеше.
   
 14. preetygirl-J

  preetygirl-J Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  78
  :rofl: :rofl: :rofl: Охохооооооо!!! И тоа како сум вртела по телефони...Сум се јавувала и во милиција...А моја најголема специјалност беше-кога ќе ни дојдеа гости дома и сега тие си седат внатре со моите, а јас ИМ ГИ ЗИМАВ КОНДУРИТЕ ОД ПРЕД ВРАТА И ИМ ГИ ФРЛАВ ВО ЕДНА ОТВОРЕНА ЈАМА ВО БЛИЗИНА ИМАШЕ КАЈ НАЈ ТОГАШ... :rofl: :rofl: :rofl: Па си одеа боси или се сеќавам моите некои папучи им даваа :rofl: :$ Ама тоа кога ептен мала сум била, 4-5 години :rofl:
   
  На angelche16 и Angel-Wings им се допаѓа ова.
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :D :D Ова мене ми се има случено, за време на емисија братучед ми (13 години постар од мене) ѕвонеше дома и јас кревам слушалка и викам ГЛЕДАМ СУПЕР БИНГО :D :D :D
  РЕзил.
  Иначе во основно со друштвото ѕвоневме во душевна болница да резервираме соба :D :D
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 16. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  па што знам јас не сум се зафркавала...ама знам еднаш мене ме зфркаваше едно машко што ме сиптизирало тогаш :$ и јас не знаев што да правам а и многу се уплашив дека ми звонеле и прво ми ќутеа на тел,па после пи зборуваа ма не се кажуваше кој е ...и јас плаќејчки и право кај мама:
  -мамоооо мене некое машко ми звоне на тел и ми лафе таму нешто..... ;(
  и мама леле будалче некое дете те сипатизира и сеа те задева и јас ааааааааааа :D и после го дознав кој е и многу се срамев од него!!!! :lol:
  ама сум била забегана лелеееееееееее
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Па дали зафркавав :D Ама еднаш дебело си го изедов од мајка ми :worried:
  Ми беше роденден и дојде братучедка ми од Битола. Останавме сами и ни текна да се зафркаваме по телефон. Детска бујна машта што не прави, под влијание на тогашни Касандри. Земавме се јавивме незнам на кој број и братучедка ми почна да му зборува на тој мажот што се јави дека жена му го изневерува :D Од тука јас превземав. А луѓето имале идентификатор и од кога завршивме со разговорот мажот ни го кажа нашиот телефонски број. Цел ден се укакавме да не се јави.
  Вечерта веќе подзаборавивме, кога оп, телефонот ѕвони... :worried: Се јавува мајка ми и има што да и кажат од таму. Леле кој ќотек го изедовме и двете. Од тогаш не ми текна повеќе од мојот домашен телефон да вртам било каде и да се зафркавам :tmi:
   
  На angelche16, Stefani999 и Angel-Wings им се допаѓа ова.
 18. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Ехе колку кредит и колкави сметки сме направиле со другарки, од зафркавање луѓе по телефон :D. Инаку секоја недела по два-три саати висевме на телефон и зезавме луѓе, а и сега на овие години некогаш ако ни е досадно тоа правиме. Еднаш звоневме од мојот мобилен, на некој телефон што сами ќе го измислевме и им кажувавме дека пицата ќе им закасни, сме имале проблеми при доставата, а тие ни кажуваа дека не порачале пица, а ние им враќавме со тоа дека пропуштиле шанса да добијат три големи пици за цена од една, и некои не прашуваа дали можат да нарачаат а ние им спуштавме. На другарката, тренерот по одбојка му звоневме, и му зборевме дека добиле микровална од Топ Шоп и не прашуваа како да ја подигнат, и ние се исплашивме и им се јавивме и им се извинивме демек сме го смешале презимето :lol:. Еднаш на еден познаник му плачев на телефон, демек како можел да ме остави така сама, а дечково се извади од памет и другарите го викаа, а тој им викаше „Чекајте бе некое девојче ми плаче на телефон“ , а јас само што не сум пукнала од смеење :D. Има многу други примери кои се по малку срамни и безобразни :$ ]:), само ќе кажам дека на мојата симпатија и се јавувавме и другарка ми му викаше како демек се јавил пред пола саат на Hot Line и му збореа се и сешто, на крај детево спушти :rofl:, а со еден другар се испокаравме затоа што го зезавме. :(
   
  На angelche16 и Angel-Wings им се допаѓа ова.
 19. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Ааа и мене ме имаат зафркавано, 2-3 одделение кога бев сум му се допаѓала на некое детенце од другиот клас, и неговите другарчиња ми се јавија во негово име, со мама си помуабетиле, па после мене ми изјавуваа љубов во негово име. А кај нас имаше гости, па јас само си молчев, не можев да го испратам таму каде што не треба. Секогаш кога ќе се сетам, непрекинато се смеам, како и сега. :D :D :D :D
   
 20. sonique

  sonique Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  28
  :rofl: Аии итекако зафркававме луѓе хахаха.. бев второ одделение кога дојде другарка ми дома кај мене и од досада незнаевме што више да правиме па почнавме да звониме на разни места (тогаш уште имавме фиксен тел.) ни текна и свртевме на едно такси :D :D и порачавме такси за мечето Ушко... и така повеќе пати.и жената оттаму сфати дека деца звонат за ништо и за да не заплаши ни рече: е сеа ќе ве пријавам во полиција и кажете им на вашите дома да си ја проверат сметката за телефон..ептен се исплашивме тогаш али пак правевме :lol: ... :( :tmi: :D хеххех имало и мн други случувања али не ми текнува :))
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.