1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали како мали зафркававте луѓе по телефон?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од SummerGirl, 25 јули 2010.

  1. verolinka

    verolinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    6
    Да! :lol:
    Со другарка ми вртевме кај еден наш заеднички симпатија....Леле го отепавме детето...
    И еднаш брат ми ме кажа дома :D
     
  2. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    :D oхоооо..главна финта беше да му кажиш на некој дека е добитник на некоја награда демек кола или тв..и на крај каде да си ја подигне :tmi: ама уште појако е шо од ко ке исклучевме пак звоневме демек извинете само се шегувавме :$ абе деца :lol:
     
  3. butterflyyy

    butterflyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    59
    Кога бев мала, една вечер и заѕвонив на една моја другарка од школо, а во исто време на телевизија даваа Супер Бинго. И јас како што сум ѕвонела, така и на нив дома исто им ѕвонел телефонот. И ми крена татко и и вика: „ГЛЕДАМ СУПЕР БИНГО“. И јас само му реков епа убаво гледај си (хахаха). И човекот се засрами и се разочара (а дома во моментот имале купено десетина ливчиња). И од тогаш нонстоп со другарка ми се зезавме со тоа „гледам супер бинго“.
     
  4. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    хаха .. па кој не ги зафркавал така :D еднаш во маалото бевме многу деца, братучетка ми чекаше повик од некоја другарка, па го зеде телефонот надвор. Ни беше здодевно и немаше што да правиме, тогаш братучетка ми вика ај ќе зафркаваме по телефон .. се јавувавме на измислени броеви ... се јавивме кај некои луѓе и подига некоја жена, а ние викаме ке ми треба Ивана, и таа вика Ивана е излезена кога ќе се врати што да и пренесам? и ние право спуштивме .. ги има многу такви случки ( дури и уште поинтересни, ама таа е една од тие најкратките :D ) .. а почнам да ги пишувам сите цел реферат ќе излезе :rofl: :lol:
     
  5. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    И тоа многу често. Се сеќавам со другарка ми постојано го правевме тоа. Од домашниот телефон само вртевме , ќе измислевме некој број и се јавувавме. Се претставувавме дека сме од пошта, од банка - едноставно се зафркававме со луѓето. Детска работа :D
     
  6. K4813

    K4813 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    9
    Зафркавање луѓе по телефон ни беше главна занимација кога одевме на екскурзија.Дводневна екскурзија и вечерта наместо да спиеме им се јавувавме на некои луѓе -измислени броеви :call: ,а во автобусот гледавме броеви на возилата (реклами на камионите) и се претставувавме како директори на некое училиште :lol: Добри времиња :geek:
     
  7. madam-buterfly

    madam-buterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    јас не сум зафркавала мн. по телефон ама брат ми растураше, дури и ден денес понекогаш ке ми каже дека зезале некого на тел. :)
     
  8. Moja

    Moja Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Незанм дали предходно спомна некој :!: ама моја генерација кога бевме трето четврто одд, најхит беше форава, се јавуваме и се претсавуваме дека сме од пошта и бараме да дувнат три пати да ги провериме линиите а у тоа време уште "комунизам" и сите сиротки дуваа :D , ние ќе се испосмееме и ќе кажеме фала што ми ги олади јајцата за вечера :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Chokoholic25, Angel-Wings и Sm.real им се допаѓа ова.
  9. HappyOne

    HappyOne Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    Еееј колку пати сме се јавувале така и сме ги зафркавале. Се јавуваме во лудница, брза помош, некогаш викавме дека сме од ЕСМ(сегашно ЕВН) и дека имаат неплатени сметки, во топ шоп се јавувавме... Исто се сеќавам, малку оф-топик ќе бидам, во ПТТ сандачињата им остававме писма дека добиле награди на некоја наградна игра.. аах меморис :D
     
  10. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Многууу :) Еднаш така со една другарка како сме се изглупирале.. срамота жива.. бевме три другарки, јас и уште една и се скаравме со третата и нареден ден ајде јас и другава другарка ќе ја зафркаваме третава преку телефон.. идеме од говорница се јавуваме, она ало и ние ќутиме на телефон |( |( па испуштаме некои крици :lol: а најтрагично беше што говорницата беше кај неа позади зграда и не видела од прозор другаркава.. хаххаха..срамотааа .. али децааа глупави што друго ќе напраат :D :D
     
  11. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    А кој не го правел тоа! :lol: Најчесто им доделувавме награди на избраните ,среќници,,! А понекогаш и ги обавестувавме за неплатената сметка за струја и луѓето одеа другиот ден да се расправаат и да докажат дека немаат долг! :fubar: сега ко ќе размислам,сме биле безобразни многу!
     
  12. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    лом ги правевме :D :D ууу срамота :^) :lol:
     
  13. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Леле на што се сетив сега... кога бев мала цел месец наутро бев сама дома и со другарка ми се јавувавме секаде каде што знаевме број (значи не по случајност, туку биравме луѓе што ги знаеме). Најчесто правевме анкета кој сок најмногу го пијаат. :lol:
    И кога стигна сметката од телефонот... пердуви летаа од мене :lol:
     
  14. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Sekako deka da :devil:
    Se sobiravme kaj mene i zvonevme,po taksi, po lugje,naracuvavme pici od picerii na adresi kaj komsii abe cirkus:D
    Dodeka ne ne prijavila edna vo posta pa go otkrija i toa mojot broj-posto kaj mene se zbiravme,i taka jas si go na***v kaj moite ;(
    ama sepak bese zabavno i interesno 8)
     
  15. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Ххахаахах леле и јас го имам правено истото..
    Кај другарка дома обично, со уште 1-2 деца на спиење бевме, и си легнавме, телефон у рака и трескаме некој број и кажуваме дека добиле награда кола или било што друго ххахахх баш е забавно пак би го правела тоа =))
     
  16. EllenMonroe

    EllenMonroe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    3
    ЈАС СО МОИТЕ ДРУГАРКИ МНОГУ ЧЕСТО ЗА НОВА ГОДИНА ЗЕЗАВМЕ ДЕЦА ПО ТЕЛЕФОН И ГИ ПРАШУВАВМЕ КОЈ ДЕН Е ДЕНЕС И КОЈА ГОДИНА СМЕ И ЗА ТОА ИМ ВЕЛЕВМЕ ПАРИТЕ ДА ГИ ПОДИГНАТ ВО ЗОЛОСКА ГРАДИНА :D :D
     
    На NICKRIVERS му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Monna99

    Monna99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    5
    Ахахаххахахахаххха.
    Даа и сеуште со другарките зезаме.
    Другарка ми симпатијата редовно го зеза :rofl: :rofl: :rofl:
     
  18. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    -Добар ден, се јавуваме од водовод да прашаме дали имате вода?
    -Да, имаме.
    -Епа ако имате измијте си ги нозете пошто до тука ви смрдат! :lol:

    Се јавуваме по луѓе и ова го зборевме, само што ја никогаш не издржував до крај, секад пукав од смеа. После кога искочија идентификаторите некои се јавуваа и се дереа безобразни вакви такви.. Деца де !
     
    На faye и Name им се допаѓа ова.
  19. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Охоо :rofl: :rofl:
    Ние ги имавме усовршено техниките за зафркавање по телефон.
    една од моите омилени беше:
    “Добар ден, овде е Даниела , директорката на Канела. Дали имате нарачано торта?„
    или пак, ќе се јавевме кај некој рандом број и викавме:
    “Мамо ( или тато) , кај ми е точакот?„ И правевме цел филм како точакот е украден.

    Колку се смеам кога ќе ми текне... весели времиња без идентификатори :D
     
  20. Marence.D

    Marence.D Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2010
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    16
    Си измислував некој си број, ке им се јавам и ке им речам АЛО МАМО :)
    и од тамо: девојче, овде не е мајка ти си го згрешило бројот хаха :D
    а најмногу обожавав да се јавувам во едно такси, како се викаше не знам, и им кажував кај да дојдат ама само улицата :lol:
    Дете :)