1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали колнете и која ви е „омилена“ клетва?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Strumka22, 1 ноември 2013.

 1. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.442
  Пол:
  Женски
  Дали колнете и која ви е „омилена“ клитва, т.е која клетва најчесто ја користите.
   
 2. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  576
  Дали колнете и која ви е „омилена“ клетва.

  Не колнам, ама многу пцујам. :geek:
   
  На angelche16, Dog-lover и tessie им се допаѓа ова.
 3. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  Дали колнете и која ви е „омилена“ клетва.

  Не колнам, одвратно нешто е то :puke:
   
 4. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Дали колнете и која ви е „омилена“ клетва.

  Не колнам. А омилена клетва имам.
  Се сеќавам еднаш кога бев помала, отидов кај баба и и раскажав колку ме нервира учителката (некаде, трето одд. сум била). Баба ми (која само што ги доби новите вилици, инаку забите си ги извади затоа што „не и биле убави“) ми рече „Колни го човек заби да нема“. И од тогаш, таа ми е омилена клетва. :lol:
   
  На Mhhm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Glasna

  Glasna Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  2.178
  Дали колнете и која ви е „омилена“ клетва.

  Zalosno e koga ke slushnam mladi luge kako kolnat kudat,maltene stari babi vracharki.
   
  На Hipster и tessie им се допаѓа ова.
 6. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Дали колнете и која ви е „омилена“ клетва.

  Не колнам од срце нормално и на никој не посакувам ништо лошо, ама имам мала клетвичка како збор само "да пукниш да испукаш, да тресниш на место кај шо си " e што да правам во мојот град е навика ова :D :D
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.589
  Пол:
  Женски
  Дали колнете и која ви е „омилена“ клетва.

  Не колкнам, то е најлошото нешто... :o
   
 8. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Дали колнете и која ви е „омилена“ клетва.

  Не колнам
  само пцујам понекад :lol:
  ама имам омилена клетва: „Да ти се скини чорапот на раскрсница.“ ;)
   
  На Osamena devojka, cresa-jagoda, elanor и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  1.407
  Пол:
  Женски
  Дали колнете и која ви е „омилена“ клетва.

  Не колнам ама пцујам :D
  Ич не сакам ама зборовите сами од уста си излетуваат.
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 10. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.530
  Дали колнете и која ви е „омилена“ клетва.

  Пцујам. :wasntme:
  Имам еден другар на кого омилена клетва му е ,,да ти паднат очите на улица'' :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 11. kika.dragan

  kika.dragan Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  148
  Ме мразиш а? Да даде Господ цел живот по дома гола да ти шетам. :rofl: :rofl:
  Мн. често употребувана во нашиот град :D
   
  На Elmasa, Osamena devojka и Mhhm им се допаѓа ова.
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.910
  Допаѓања:
  32.513
  Пол:
  Женски
  Колнам и омилена клетва ми е - да цркнеш. Го колнам само маж ми. Тоа се случува кога ќе се скараме. И тој ме колне мене. Многу сме смешни. :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Osamena devojka, DenaM и Mhhm им се допаѓа ова.
 13. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  571
  А да би цркнал :D :rofl:
  Инаку ова колнам на зафркавање со другарчиња, инаку никогаш не би посакала такво нешто да им се случи :shake:
  На еден „будала“, омилена клетва (читајте навика) му беше „Да умриш“ :^) Колку само грдо изгледа да го слушаш тоа од страна :^)
   
  На DenaM му/ѝ се допаѓа ова.
 14. elanor

  elanor Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  1.031
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум колнела, ама затоа си пцујам :$ Ништо сочно, онака стандард ама ми доаѓа како издувен вентил :D
  Од клетвите би ја издвоила - Да даде Господ мајка ти да прдне на родителска ]:)
   
 15. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.306
  Пол:
  Женски
  Да би оган те однесол на смеење инаку не колнам :rofl::rofl:
   
  На Mhhm му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.794
  Допаѓања:
  46.393
  Знaм некoгaш нa некoј кoгa сум нервoзен дa му кaжaм умри или цркни :lol:
   
  На DenaM и angelche16 им се допаѓа ова.
 17. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.500
  Пол:
  Женски
  да не пукниш ме изнасмеа :D
   
  На Mhhm му/ѝ се допаѓа ова.
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Има Господ
   
  На DenaM, Dashing:), crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Да даде господ да имаш пролив и кивавица во исто време. :D
   
  На crazylady, QueenElena и Mhhm им се допаѓа ова.
 20. lealealea

  lealealea Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2013
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Женски
  не колнам од срце ама најомилени ми се -да цркниш,умри и гром да те мани
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.