Дали колнете и која ви е „омилена“ клетва?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Strumka22, 1 ноември 2013.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.532
  Допаѓања:
  108.571
  'Шо туку се влечкаш, цревата да ти се влечкат!' - не знам од кај ми текна, еднаш ја кажав.. на маж ми :D, и се искинав од смеење... заборајв и лутина и се'.

  Иначе псујам и јас.
  Псујам и онака, ко узречици ми се псовките... :lol:
   
  На Alishan30, Herrera, Snowflake97 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  32.091
  Пол:
  Машки
  Да ти е*ам често го користам, ми се има случено и со мајка неколку пати да ми излета па да ми упати прекорувачки поглед:rofl:
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.532
  Допаѓања:
  108.571
  И јас пред моите... а не псујат тие.. (односно, не псуеше татко ми)...
  Многу се лутеа/ат.
  Ме караа.
  Ако спомнам к*р... Мајка ми ќе ги зачкрипи забите, и ќе ми се врекни:
  'Да ти виси под носо!' :D
  Ич не се сложваме со жената.... за овие работи :rofl:
   
  На staycalm, Alishan30 и John Snow им се допаѓа ова.
 4. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  Да и
  Не к** ме замарај или ,,се да ти е***)
  Многу пцујам за женско :$
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.409
  Пол:
  Женски
  Никогаш не колнам и многу мразам луѓе кои колнат.
   
  На Animali, Alisa22, hermosa и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  56.870
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум колнела, а кога слушам луѓе кои колнат, се засрамувам дури, колку погана може да биде една човечка уста-такво нешто да кажува
   
  На Doozy, ***Bony***, Nausicaa и 13 други им се допаѓа ова.
 7. ray-man

  ray-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  382
  Пол:
  Машки
 8. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.911
  Допаѓања:
  158.886
  Пол:
  Женски
  Никогаш не колнам.
  Луѓе што користат клетви ми се дно дна (секако овде не мислам на онакви повеќе хумористични и општи како она што е спомнато погоре, туку конкретно до некого и стварно злонамерни).
   
  На Doozy, Oxymoron, Nausicaa и 7 други им се допаѓа ова.
 9. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.136
  Допаѓања:
  16.479
  Пол:
  Женски
  Не колнам ама кога некој ќе ми направи нешто лошо, некоја неправда, јас во нервоза знам да кажам: Господ да му враќа дупло од тоа што ми го правел, обично не пред него туку пред некој друг ќе се испразнам за тој третиот.
  За пцуење не ме бива, онака:фак за било што што треба да се испцуе а често ми текнува на "маменце му га ебу" изговорена на кумановски, од "богатиот" речник на еден подалечен комшија.
  Не ми иде да пцујам не за друго, туку поради тоа што немам со што да ебам, обично на машките повеќе им одговара, се е околу тоа, ти ебам ова, ти ебам она, на мајка ти, на сестра ти, се по список. Не можам да се уклопам :D
   
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.532
  Допаѓања:
  108.571
  Знаачиии.... бравос! |(
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 11. smb asr

  smb asr Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  9.351
  Колнам само убави машки :makeup:
  Да даде господ гола по куќа да ти шетам. :inlove::inlove:
  А ако сум нервозна само додавам - и да не можеш да ме чепнеш. :*
  @John Snow џоле и за тебе важи8)  Инаку пред скоро 4 години ми се има десено две клетви да речам, со пола срце (личноста ја сакам) и двете се исполнија. И од тогаш веќе не колнам.
   
  Последна измена: 17 март 2019
  На Alishan30, Snowflake97, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.136
  Допаѓања:
  16.479
  Пол:
  Женски
  Што превртуваш очи.
  Подобро тоа отколку на маж ми да му кажам цревата да му се влечат :puke: како што ти си му рекла на твојот.
  Или нешто као "к*р под нос да ти виси :worried:
   
  Последна измена: 17 март 2019
  На Glasna, Shalitra и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.532
  Допаѓања:
  108.571
  Во право си...
  Зад грб клетви, многу поарно е.
   
  На Stark и Amellie13 им се допаѓа ова.
 14. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.641
  Допаѓања:
  22.965
  Пол:
  Женски
  Сум рекла да пукнеш,да се распукаш неколку пати ]:) во афект,при најголема нервоза,ама не сум го мислела тоа сериозно. :rofl:
  Потоа сум рекла дека на Господ оставам со нив да прави тоа што треба.
  Не се мешам во Божји работи. :)
   
 15. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  4.398
  Допаѓања:
  86.017
  Псуење редовно и цревата да ти се влечкат е ок и зa пукнувaње oд смеa ама ова од Абеја е за очи превртување.
   
  На Animali, cresa-jagoda, Abeja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.532
  Допаѓања:
  108.571
  Да бе.
  Не рендам кашкавал зад грб.
   
 17. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  4.398
  Допаѓања:
  86.017
  Аaaaa oк тoгaш, псуј си и кoлни слoбoднo штoм е вo фaцa и врти oчи нa oние штo кaжaле нa друг.
   
  На Animali, cresa-jagoda, Abeja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.532
  Допаѓања:
  108.571
  Не колнам, псујам ...
  То со цревата беше инцидентно :D
   
 19. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.385
  Допаѓања:
  17.637
  Пол:
  Женски
  Не колнам.

  Тие што колнат некој друг всушност се колнат самите себеси.

  Па и зборов 'колнат' што чуден ми е, одамна го немам слушнато или прочитано.
   
  На Animali, Alisa22, Herrera и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  4.398
  Допаѓања:
  86.017
  И кaжи ми штo имa тoлку стрaшнo вo тoa дa му пoсaкaш нa некoј лoшoтилoци исти кaкви штo тoј тебе ти прaви?
   
  На Notorious-B, Glasna, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.