Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали луѓето денес живеат со или без маски?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ocila, 14 јануари 2013.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Значи самиот наслов кажува што мислите вие дали луѓето денес живеат со маски или без маски. :) Кои се причините за тоа и дали вие сте со маска или без маска.Сите луѓе сме имале моменти кога сме имале маска. :) дали ги оправдувате луѓето со маски? :)
  Ако е дупла се извинувам :bow: :bow: преку пребарувачот го пребарав форумот и не најдов ништо во врска во оваа тема
   
 2. kathy-style

  kathy-style Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  191
  Зависи кој како.Ама 95% живеат со маски.Ама се надевам со тек на време маските ќе им паднат.
   
 3. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  735
  Пол:
  Женски
  Ако денес луѓето не живеат со маски значи никогаш не ни живееле.Ама фактот е дека живеат со маски и како што доаѓа времево нема да има никој сопстевно лице туку маска.
   
  На Janina и ocila им се допаѓа ова.
 4. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  574
  Пол:
  Женски
  Кога, тогаш на сите што живеат со маски ќе им паднат.
   
 5. bubica13

  bubica13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  15
  Sо маски , и многу е жално.... некогаш имам чувство дека се разочарувам од ден на ден се повеќе и повеќе... и си викам сама на себе..... мисли позитивно , не се сите исти.... мора да има некој кој е со чиста душа без маска , се надевам.... не смеам да престанам да се надевам дека еден ден ќе запознаам луѓе без маска..... ( во моментот .. ај да ен кажам во последно време се околу мене запознавам луѓе со маски )
   
 6. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  553
  96% од луѓето живеат со маски! :nod: Ама еден ден тие маски ќе им паднат! :P
   
 7. mnogu

  mnogu Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  4
  strasni se denes lugetooo nikoj na nikoj nemoze da veruvaaa tolku mnogu seeee ljubomorni ako nekoj e pogore od negoo haos stanuva se polosooo
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.260
  Допаѓања:
  8.014
  Да, 90 отсто се со маски. На моменти се забораваат луѓето и ќе се издадат со некој гест, со изразот на лицето. Има многу љубомора меѓу луѓето.
   
 9. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  сите се со маска :(
   
 10. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.335
  Допаѓања:
  1.283
  Со оглед на тоа дека ако се отворат и бидат свои, постојано се осудувани од околината, зошто не би носеле маски? Едноставно, такво ни е опкружувањети и за да бидеж дел од целото мора да бидеш како останатите. Инаку си отпадник, чудак, ненормален, девојката што носи шешири, момчето што носи накит, момчето што не слуша и слични осудувања. Веднаш се прикачува етикета. Порано мразев што има толку многу скриени личности во појавата на еден човек. Уште не го сакам тоа но сега разбирам зошто е така. Се додека опкружувањето осудува за секоја промена и нестандардност, ќе има маски. Нема зошто да не го прифаќаме тој факт!
   
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.853
  Пол:
  Женски
  Секако дека живеат со маски... Всушност, денеска нема човек без маска, бидејќи ако се покажат без маска, ќе се видат многу работи што не треба да се видат.. :)
   
 12. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Денес повеќето од луѓето живеат со маски
   
 13. HurremSultan

  HurremSultan Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  119
  Носењето на маска не подразбира само криење на злобата и зависта под таа маска. Нема врска...
  Не секој сака да биде отворен и достапен 100% за луѓето а можеби има и причини за тоа. Некој се штити себеси, а на некој му е потребна таа маска од време на време за да му помогне или да се снајде во некои ситуации. Таков е светот денес. Ти да не носиш маска, сите други носат па да размислиме колку е паметно во вакво време единствено ти да бидеш отворен пред црл маскиран свет...
   
 14. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.257
  Реткост е некој да е без маска. :!: И чудо е.

  Ама, што ако си искрен и без маска? Пак ќе те осудат за искреноста. Никаквата е...
  Затоа не расфрлај ги бисерите на свињите...
   
  На Kalinka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. barbie28

  barbie28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  76
  Жално е што сите си мислат дека живеат без маски и се залажуваат самите себе си .Сите живеме со маски на ваков или на онаков начин ;)
   
 16. Kalinka94

  Kalinka94 Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4
  Сите ние живееме со маски, сите ние во себе имаме повеќе личности... Една од тие личности ја покажуваме пред пријателите, друга пред родителите и трета кога сме сами со себе.
  Тука не станува збор за лицемерност, љубомора, злоба и слично, туку така функционираат работите, кога на сите би им се претставувале какви што навистина сме, не би имале никој покрај себе.
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.624
  Како да направиме да бидеме оргинали,а не копија?
   
 18. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  8.022
  Пол:
  Женски
  Умешност е ак препознајш дек некој живејт со маска...зш луѓево толку добро си ја залепиле на фацата со и сами не приметват дека ја носат..се извинувам на зборовите ама имам вакво искуство... ја знајте фразава : Би ти кажала све во лице,само не знам во кое! неам појке коментар
   
 19. barbie28

  barbie28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  76
  А зошто да се преокупираме дали сме нечија копија или сме оригинал,животот е премногу краток за такви прашања.Едноставно треба да веруваме во себе
  и во нашите способности , притоа без да летаме во облци.Секогаш гледајќи ја реалната страна на работите.
   
 20. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.624
  Како да направиме да бидеме оргинали,а не копија?[/quote] А зошто да се преокупираме дали сме нечија копија или сме оригинал,животот е премногу краток за такви прашања.Едноставно треба да веруваме во себе
  и во нашите способности , притоа без да летаме во облци.Секогаш гледајќи ја реалната страна на работите.[/quote]

  Те разбирам јас,ама сакам да ти кажам опкружени сме со такви луѓе,сите носат некоја маска,со цел да се претставам некои други,можеби се плашат да бидат тоа што се,за да ни ги исмејуваат нивните особини.