Дали мажите се попаметни, поинтелигентни од жените или?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Boyfromtown, 14 април 2010.

 1. Praskicka :)

  Praskicka :) Нов член

  Се зачлени на:
  13 мај 2017
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно не, мислам дека е дури обратно.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.910
  Допаѓања:
  29.086
  Пол:
  Женски
  Поглупави се, затоа и владеат со светот
   
 3. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.415
  Допаѓања:
  24.983
  Пол:
  Женски
  Попаметни можеби,ама жените се полукави и поитри.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.057
  Пол:
  Женски
  Генерално земено, порационални се. Не се водат толку според емоции и размислуваат со поладна глава. Од мали ги учат да ги потиснуваат емоциите и на тоа се должи. Ама во практичниот живот, нема многу место за генерализации. Ќе сретнете разни луѓе - мажи кои се бетер од кокошки, и жени кои се многу разумни.
   
  На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Нема врска поделбава...нема разлика,индивидуално е се
   
  На Rama, jasbi и Consultant им се допаѓа ова.
 6. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  6.657
  Пол:
  Женски
  Индивидуално е ,нема врска никаква поделба машко -женско кој е попаметен
   
  На Rama, LollySky и Consultant им се допаѓа ова.
 7. Consultant

  Consultant Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2014
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  98
  Интелигенцијата не бира маж или жена :)
   
  На Rama, poenta и Summerlover им се допаѓа ова.
 8. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.772
  Пол:
  Женски
  Нема везе тоа маж или жена, но сепак мислам дека поитри се жените. Женска беља да не те фати...:)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  87.718
  Пол:
  Машки
  Кој ја отвори темава? Маж или жена? :rofl::rofl::rofl:
   
  На Petar80, Mr. Right, poenta и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.884
  @Peco Дечкото од градО, как не го знаеш бе Пецо? :D Или т.н Boyfromtown 8-| И пази, во првиот пост, се први ги наредил мажите како, дали тие се попаметни од жените до нив, ваљда чекал потврда :D
  :d::drunk:
   
  На JollyGirl, Mr. Right, Peco и 4 други им се допаѓа ова.
 11. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  34.481
  Пол:
  Женски
  Нема врска тоа ниту едните се повеќе ниту пак другите. Значи има машки паметни и интелигентни и женски.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  26.017
  Па искрено, според пишувањата у најжестоките теми на форумов, онака од око можам да заклучам дека подеднакво се сите глупи...
   
  На Mishela, elimkd, Rama и 7 други им се допаѓа ова.
 13. Црна Ружа

  Црна Ружа Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  3.482
  Пол:
  Машки
  Кај мажите имало повеќе екстреми, има повеќе генијални особи него кај жените но има и повеќе монументално глупави дебили него кај жените. Кај жените има помалку генијални особи но затоа и помалку кретеноидни жени...
   
  На BlackAndWhiteSwan и sjdgo им се допаѓа ова.
 14. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  87.718
  Пол:
  Машки
  Штом маж ја отворил темата, значи дека жените се попаметни :D
  Така мислам затоа што прашањето мене ми изгледа многу глупаво.
  Интелигенцијата нема врска со полот.
   
  На Rama, *Amethyst* и Summerlover им се допаѓа ова.
 15. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.969
  Допаѓања:
  159.698
  Пол:
  Женски
  Сунчица, авторов е главна тема на првата страна од Банирани корисници, уште во далечната 2010 :bandit: :rofl: Веома врло логично :D
  Инаку, секако дека не, како што ниту сите жени не се поинтелигентни од мажите во глобала. Интелигенцијата нема никаква врска со полот :d:
   
  На Rama, JollyGirl и Summerlover им се допаѓа ова.
 16. Anacid

  Anacid Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  2.423
  Пол:
  Женски
  Сите се паметни .. Има само оние кои се трудат и сакат и оние кои не се трудат и си бараат изговори ..
   
  На Rama, Dimaja и zokipoki.1 им се допаѓа ова.
 17. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.453
  Допаѓања:
  54.050
  Пол:
  Женски
  И да се едните попаметни од другите, мене ме занима како ќе докажете? Статистички податоци не се веродостојни јер на планетава има над 7 милијарди жители.

  Ова е комплексна тема, не може да се објасни со другар ми, сестра ми или да ги земеме Анштајн и Марија Склодовска Кири како претставници.

  Затоа не ни почнувајте. Фала на пажња, пријатно. :makeup:
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  87.718
  Пол:
  Машки
  :bandit: Има ехо овде....
   
  На Summerlover, JollyGirl, Mr. Right и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.237
  Пол:
  Машки
  А јaс мислaм декa темaвa е глупa! :nod:
   
  На elimkd, ♣ Alba Viduam ♣, theowndemon и 4 други им се допаѓа ова.
 20. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  87.718
  Пол:
  Машки
  А не мислиш дека има ехо? :D


  Извинете за офтопик, слободно бришете :)
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.