1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали манипулирате со спротивниот пол?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 12 септември 2010.

?

Дали манипулирате со спротивниот пол?

 1. Да

  87 глас(а)
  75,7%
 2. Не

  28 глас(а)
  24,3%
 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Девојки дали манипулирате со спротивниот пол?
  Дали го искористувате тоа што сте девојка за да свртите нешто во своја корист :)
  Споделете искуства.Сепак тоа е работата што знаеме толку проклето добро да ја правиме ;)
   
 2. stella83

  stella83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  129
  Малку ми е срам што ќе кажам (со оглед на тоа дека до сега сум требала да научам како), ама не знам баш да манипулирам. :$ До сега секогаш сум си кажувала искрено и отворено ако нешто ми треба или ако сакам да постигнам некоја цел. Мислам дека манипулацијата со мажите е тесно поврзана со способноста за кокетирање со нив, а јас неа до сега ја немам баш многу користено :$ (единствено автоматски ми се вклучува ако навистина сум загреана за типот или кога ќе се случи онаа магнетска хемија) . Си признавам ми треба повеќе пракса, па уште од утре се менувам :lol: . Само не би ми биле на одмет некои совети како поспособните за манипулација го прават тоа :) . Баш сакам да станам и јас вистинска "манипулаторка" ]:) . So feel free to share your advice. :D
   
 3. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Да и тоа успешно мн се лесни за манипулација морам да кажам :D
   
 4. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.131
  Допаѓања:
  88.389
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ние жените што и да посакаме добиваме, посебно од спротивниот пол. Можам да кажам дека успешно манипулирам, но се разбира не секогаш. Како викаат не е секој ден велигден :D
   
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Да, можам и ми се случувало...Меѓутоа во одредена доза, затоа што сум осетлива сепак.Свесно манипулирање да ама ради одредена цел инаку повеќе ми се случило несвесно...Инаку и да не ги потценуваме мажите има дел од нив,поединци кои се опасни манипулатори. :!:
   
 6. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  Да. И особено ако дечкото падне на испитот.. ]:)
  Обожавам да си играм умствени игри со нив. :devil:
  За жал,понекогаш за да играм умствени игри,треба да се поседува умот...А не секој го има... |(
  :lol: :D
   
  На Marissa24 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  па женско сум бе, знам да си манипулирам :$ :D
   
 8. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Манипулирам,женско сум,тоа ни е во крвта нам :$ :D Ама сепак гледам да не претерувам,се си има граница.Морам да признаам дека и меѓу машките има доста остроумни манипулатори.Безобразни ]:)
   
 9. Shilaa

  Shilaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  9
  Женски тоа ни е во крвта. Да, манипулирам со спротивниот пол и мислам дека никогаш нема да престанам. :devil: :devil: Кој им е крив што се глупави и не сваќаат. хухуху :D :D
   
 10. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Секако дека манипулирам, најмногу кога сакам да ги свртам работите во моја корист, и љубениот да не се сомнева во ништо, сум манипулирала многу со бившите, и до пред некое време уште мислеше дека го сакам аххх за таков кретен само така тешки манипулации му направив :devil:
   
 11. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  Па многу нормално. Малку добра глума, малку треп треп и завршена работа. :$
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  Да, манипулирам и сметам дека секоја жена може и треба да го прави тоа, со усул и до одредени граници.
  Тоа е нашиот женски одбранбен механизам да им вратиме на мажите затоа што понекогаш знаат да бидат нечувствителни говеда.
  Па зошто да не го изманипулираш малку, што од корист, што од забава и сеир?
  :lol:
   
  На Sara123 и TeddyGrey им се допаѓа ова.
 13. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  понекогаш. Мислам дека како што им е во крвта на мажите да гледат порно, и да следат спорт, така и нас ни е во гените да си манипулираме чат пат :D
   
 14. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Обожавам да манипулирам, особено со единките кои спаѓаат во групата на “фраеришча“. Можам да им го предвидам секој нареден потег, па често ги ставам во шах-мат позиција. Ги водам во насока на мои размислувања и често знам индиректно да ги натерам да кажат работи наместо мене :D.
  МОжеби и ова играње игрички и манипулирање придонесува за мојот сингл статус :?:. Едноставно, кога некој ќе го прочитам, не ми е веќе интересен. Во последно време не се гордеам со тоа што им ги откривам идните потези, бидејќи им поставувам намерни пречки и тука играта завршува, а јас пак останувам сама :tmi:
   
  На ubavica25, srcekrsacka, mims-89 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  ФиБи,
  радувај се што си им ги предвидела чекорите и си открила нешто уште пред да почнеш со нив.
  Не биле тие тоа што ти е потребно, ако биле ќе си била со некој од нив, немало многу да се мислиш, дури и работите што ќе ги дознаеш немало да ти пречат до толку пошто ќе лебдиш дур си со него, ќе имаш пеперуди во стомакот, ќе ти зуеа ушите, ќе ти црвенееше лицето :$ со тоа ќе се замараше де :P


  :music:
  Been dazed and confused for so long, it's not true
  A-wanted a woman, never bargained for you.
  Lots of people talkin', few of them know
  soul of a woman was created below, :smoke:
  ....
  (Led Zeppelin)

  [​IMG]

  Зар ќе постоеја толку песни за ѓаволестата жена, ако жената беше до толку невино биќе, како што изгледа.
  Дури и тој невин изглед, некако доаѓа како џокер во ракав... лице светица, ум грешница бре ;)
  Жената според мене има премногу во себе, и сето може да го искористи до максимум за да постигне што сака кај спротивниот пол, независно за што станува збор.
  Само што е потребно да биде самоуверена, да си ги знае способностите и да знае како да ги искористи во своја полза. Секое не користење на истите би било според мене жално и наместо таа да е таа што ја креира и контролира играта да испадне таа играчката.
  Мислам дека за жал кај некои од нас тоа и се случува, забораваат на тоа колку имаат во себе си и колку повеќе можат, пак потклекнуваат и се задоволуваат со ништото, просто се откажуваат без борба за она што сакаат да го имаат и сакаат да го задржат.
  И да, секако си го користам, сепак тоа ми е едно од оружјата во трката со конкуренцијата од истиот пол :angel:
   
  На FBI му/ѝ се допаѓа ова.
 16. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  манипулација на одредени поединци да да и тоа како
  а ако "загризат" на мамката :lol: :rofl: (како еден од бившите)
  а фраерчињата се интересни за манипулација :$
   
 17. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Да де али кога мажите ке манипулираат онда војна доага

  не сте фер...  ја кога ми пријде некоја девојка што е анџелина џоли ,ко кученце сум радосен (пред девојка ми само во мене се радувам ) и ке ме искористи нешо да и помогнам или тамо некоја глупост....


  не сте фер еј :fubar:
   
 18. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Оууу да!
  Па глејте подоле потписот, па ќе знаете веќе дека нема што да додадам. :P
   

  Прикачени фајлови:

  На O.l.i.v.a му/ѝ се допаѓа ова.
 19. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.366
  партнерот мислам дека не го манипулирам, имаме таква некоја врска а и он некој специфичен карактер што секогаш ги свртува работите и мислам дека немам шанса да го манипулирам.

  но кога сум без него нормално дека знам сите знаеме тоа ни е во крвта. најмногу манипулирав со машките додека бев на факултет и работев во исто време така да ми беше интересно и релаксирачки али не е онаа безобразна маипулација едноставно знаеш дека си му симпатична на некого и само здраво и како си да кажеш и одма не гледа ништо друго и може се што сакаш да направи лол.

  абе жена што може да ти направе тоа господ неможе ни да го замисле (така викат кај нас)
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Не и не би ни сакала. Сум имала илјадници вистински причини да се одмаздувам, да манипулирам, да се однесувам како кучка, жал ми е, јас таква не сум.
  Мозочево ми е едно, животот такоѓе, не сакам да го замарам мислејќи и комбинирајќи како би испревртела некои факти и работи само за јас да излезам како победник и да си заминам без око да ми трепне.
  Фраеришта да, обожавам да им го спуштам егото, да ги треснам на земја со силата на зборовите, но не манипулирам со нив. Човек може всушност да манипулира или со глупави, или со наивни луѓе или со добри луѓе, кои имаат толку чиста мисла што никогаш не би помислиле дека всушност спротивната страна сака од нив да извлече само некаква корист и ќе ги шутне потоа.

  Не можам бре, не можам, колку и да знам и свесна сум дека некои примероци на спротивниот пол заслужуваат камшик и бесење за левото јајце на сред плоштад.
  За таквите помага нешто друго, од таквите ништо не сакам а уште помалку да извлечам нешто во моја корист.
  На 500 км од нив, чао, пријатно, игнор копче. Никад чула више и никад видела :)
   
  На RedWine, Sienna, O.l.i.v.a и 1 друга личност им се допаѓа ова.